Kategórie
Liečenie

Červený karneol…

Raz za týždeň , či dva si robím minerálne elixíre. V sobotu som robila zase nový a pozerala na kamienky, aký si urobím. Dušička ma pohľadom nasmerovala na Karneol. Potom sa ešte zamerala na hranol krištáľu, ale to sa mi už zdalo, že to nebola rada od nej , ale jedného z tých čo sa mi pletú do života…zrejme Messiela. 😕 Elixír sa mi zdá akýsi silný, tak som pozerala na jeho účinky, aby som sa náhodou neotrávila a či je vhodný. 😆 Zrejme ten krištáľ tam mal byť na vyváženie. 🙄 No nič dnes ho tam, pridám. Posledná veta o ňom ma utvrdila, že som bola správne nasmerovaná. Mám obdobie stagnácie… 😕

Červený karneol prináša teplo a dodáva energiu. Je mimoriadne dôležitý pri boji so stagnáciou a pre povzbudenie ducha i tela.

Vlastnosti…

Karneol vás uzemní a ukotví v súčasnej realite. Jedná sa o stabilizujúci kameň s vysokou energiou. Výborne obnovuje vitalitu, motiváciu a účinne stimuluje tvorivé schopnosti. Vhodný pre dramatické situácie. Dokáže čistiť iné kamene. Psychologicky prepožičiava karneol schopnosť vyrovnať sa s priebehom životného cyklu a zaháňa strach zo smrti. V staroveku sa používal na ochranu mŕtvych na ich ceste do záhrobia. Dodáva odvahu, prináša pozitívny pohľad na život, rozháňa apatiu a motivuje k úspechu v podnikaní i ďalších oblastiach. Karneol je užitočný pri prekonávaní závislostí každého druhu.

Tento kameň vám pomôže získať vieru v seba samého rovnako ako v to, čo vnímate okolo seba.

Pomáha preniknúť až k samotným koreňom toho, čo vám znepríjemňuje život a dodáva silu k vytrvalému jednaniu. Duševne karneol zlepšuje schopnosť analýzy a prináša jasnejšie vnímanie okolitého sveta. Pri meditácii odstraňuje rušivé myšlienky a pomáha naladiť denné snenie na všednú realitu. Prináša ostrejšiu koncentráciu a odháňa duševnú apatiu.

V citovej oblasti je kameň mocným ochrancom pred závisťou, hnevom a zlosťou – či už vašou vlastnou, alebo zo strany iných ľudí. Utišuje zlosť a bráni vzniku negatívnych citov, ktoré nahrádza láskou k životu. Liečebné využitie Karneol je plný životnej sily a vitality. Povzbudzuje metabolizmus. Aktivuje základnú čakru, ovplyvňuje ženské reprodukčné orgány a zvyšuje plodnosť. Jedná sa o kameň, ktorý dokáže prekonať frigiditu a impotenciu, lieči reumatizmus, artritídu, neuralgiu a depresie – zvlášť tie, ktoré sa vyskytujú v neskoršom veku. Reguluje telesné tekutiny a činnosť obličiek. Urýchľuje liečenie kostí a šliach. Pomáha zlepšovať zrážanlivosť krvi. Karneol prispieva k lepšiemu vstrebávaniu minerálov a vitamínov. Zaisťuje dobré prekrvovanie jednotlivých orgánov a tkanív.

Umiestnenie

Používa sa ako prívesok alebo spona na opasok. Dá sa umiestniť aj priamo na telo. Karneol položený blízko vstupných dverí zaisťuje ochranu a pozýva do domu hojnosť.

Ružový karneol zlepšuje vzťahy medzi rodičmi a deťmi. Pomáha obnovovať vzájomnú lásku a dôveru narušenú predošlými urážkami, či hrubým zachádzaním.

Červený karneol prináša teplo a dodáva energiu. Je mimoriadne dôležitý pri boji so stagnáciou a pre povzbudenie ducha i tela.

Takže počúvajte vlastnú intuíciu, nikdy vás nesklame. Práve naopak navedie vás k tomu, čo práve potrebujete.

Zdroj

4 replies on “Červený karneol…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.