Kategórie
Liečenie

Mesačný kameň – Adulár…

Raz som na internete objavila krásny Adulár. Bol priesvitný presne ako tento na obrázku. Objednala som si ho, ale prišiel mi úplne iný. 😦  Má tvar trojuholníka a je šedasto-modrý s kávovým.  No nevadí, vzala som si ho a povedala si, že kamene si budem radšej kupovať ako objednávať.

Prečo o ňom píšem?

Zvykla som si piť elixíre s minerálov. V sobotu mi prestal akosi chutiť elixír z karneolom a krištáľom. Mal divnú chuť a hneď ma napadlo, že už som nastavená na zmenu. Zrejme nastal koniec stagnácie a je treba ísť ďalej. Vzala som kamienky, umyla ich osušila a išla ich dať na miesto, kde mám ostatné. Môj zrak bol zameraný na mesačný kameň. Karneol som položila k ostatným kameňom na tanierik a keď som tam chcela dať  aj krištáľ, ruka sa mi zablokovala. Fajn ….pomyslela som si krištáľ bude asi zase vyvažovaní kameň. Pozrela som si jeho vlastnosti a zase som sa potvrdila v tom, že treba načúvať svojmu vnútru.

Mesačný kameň je kameňom nových začiatkov. Tradične sa používa na zvyšovanie duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. Že by???

Vlastnosti

Ako napovedá jeho meno, je silno spojený s Mesiacom a intuíciou. Podobne ako Mesiac je i kameň spojený s premietaním a spomínaním, pretože aj Mesiac neustále dorastá a ubúda, čím pripomína, že všetko je súčasťou cyklu zmien. Najsilnejšie tento kameň pôsobí na utíšenie rozbúrených citov.

Mesačný kameň vyťahuje na povrch veci uzavreté dosiaľ v podvedomí. Zvyšuje intuíciu a empatiu. Vyvoláva zrozumiteľné živé sny, najmä v dobe splnu. 😛

Mesačný kameň sa tradične používa na zvyšovanie duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. Dá sa nosiť ako prívesok dodávajúci odvahu prijímať duševné dary.
Na duševnej úrovni mesačný kameň ukľudňuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Je nabitý ústretovou, pasívnou, ženskou energiou. Udržuje v rovine mužskú a ženskú energiu a pomáha mužom, ktorí sa chcú dostať do kontaktu so ženskou stránkou svojej osobnosti. Funguje ako dokonalá protilátka pre všetkých mužov typu „macho“ a pre prehnane agresívne ženy.

Mentálne otvára mesačný kameň myseľ náhlym a iracionálnym podnetom. Treba ale pamätať na to, že rozhodne nepomáha vyvolávať ilúzie v súvislosti s najrôznejšími túžobnými očakávaniami.

V citovom živote uhladzuje mesačný kameň narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo ukľudňuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu. Ak sa položí na solar plexus, upozorní na už nefungujúce spôsoby správania v citovom živote, ktoré je vďaka tomu možné preskúmať a odstrániť. Mesačný kameň prináša hlboké citové zotavenie. Hojí tiež problémy hornej časti zažívacieho traktu, ktoré sú spojené s citovým napätím. Na telesnej úrovni mesačný kameň ovplyvňuje ženský reprodukčný cyklus a znižuje nerovnováhu a napätie spojené s menštruáciou. Je prepojený s epifýzou, udržuje v rovnováha hormonálny systém, stabilizuje nerovnováhu telesných tekutín a pomáha naladiť vnútorné biorytmické hodiny. Pomáha v prípadoch šoku a dá sa použiť na ukľudnenie hyperaktívnych detí.

Liečebné využitie

Mesačný kameň pôsobí priaznivo na tráviaci a reprodukčný systém, pomáha vstrebávať živiny, vylučovať jedovaté látky a zadržiavať tekutiny. Prináša úľavu pri degeneratívnych zmenách kože, vlasov, očí a niektorých orgánov, ako sú napríklad pečeň alebo podžalúdková žľaza. Má výborný vplyv na predmenštruačný syndróm, počatie, tehotenstvo, pôrod a kojenie. Elixír z mesačného kameňa sa tradične používal pri nespavosti. Kameň pôsobí preventívne proti námesačnosti.

Umiestnenie

Noste ako prsteň alebo na potrebnom mieste tela. Položený na čele vyvoláva duchovné zážitky. Na solar plexe alebo na srdci pôsobí na city. U žien bude možno nutné mesačný kameň v dome splnu odstrániť.

Starostlivosť

Kameň vraj treba raz mesačne čistiť pod tečúcou vodou a nabiť na ametyste. Vybíjať ho možno aj na hematitovej drti a nabíjať najlepšie na mesačnom svetle. Je krehký a veľmi ľahko sa štiepi. Pod vplyvom tepla môže stratiť svoj vnútorný oheň.

Eliz určite si moje vnútro naviedla aj ty na nový elixir, keď som si čítala tvoj článok. 😛

Zdroj článku: Vzostup.sk

11 replies on “Mesačný kameň – Adulár…”

Mesiac je planéta, ktorá v nás vyvoláva emócie, zosilňujú sa počas splnu a ten , kto sa aj zansplnu narodil je dosť senzitívny.

Podobne ako Mesiac je i kameň spojený s premietaním a spomínaním, pretože aj Mesiac neustále dorastá a ubúda, čím pripomína, že všetko je súčasťou cyklu zmien. Najsilnejšie tento kameň pôsobí na utíšenie rozbúrených citov.
Mesačný kameň vyťahuje na povrch veci uzavreté dosiaľ v podvedomí. Zvyšuje intuíciu a empatiu. Vyvoláva zrozumiteľné živé sny, najmä v dobe splnu.

http://www.vzostup.sk/mesacny-kamen-adular

Páči sa mi

Dakujem Chcem sa ešte spítať čo to znamená ked sa niekto narodil na posledný kosák ?Malo by to znamenať niečo z mesiacom spln,nov, prvá štvrť . čo to znamená ?

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.