Dnes sa po dlhom čase znova ozval môj vnútorný rozprávač. Spomenula som si na časy, keď som anjelom rozprávala príbehy a vždy z nich zišlo nejaké múdre ponaučenie. Vtedy som sa nad tým zamyslela a rozmýšľala ako ma to vlastne napadlo. Dnes už viem a odpoveď bude obsiahnutá na konci príbehu. 😛

Bolo jedno malé dievčatko, ktoré bolo neskutočne zvedavé. Vošlo do neznámeho opusteného domu a chodilo po izbách. V každej izbe ju niečo zaujalo, popozerala sa tam do každej skrine a kúta a potom šla do ďalšej miestnosti.

Večer, keď ležala v postieľke, tak si uvedomila, že stále rozmýšľa o tom dome, kde čo videla a na čo to slúžilo a kto tam asi bývam. Pre veľké množstvo myšlienok ani nemohla zaspať. Cez deň znova nad tým rozmýšľala a tak sa rozhodla, že pôjde znova do toho domu a tie myšlienky tam vráti naspäť.

Otvorila dvere v prvej izbe a vravela: „Vraciam sem zlaté zrkadlo, ktoré ma upútalo svojím rámom, farebný koberec zo zaujímavým ornamentom!“

A takto vymenovalo ešte pár vecí a zrazu sa pozrelo iným smerom a zhíklo: „Hiii a toto som tu ešte nevidela! Čo to asi môže byť?“ a obzeralo si ďalšie zaujímavé veci, ktoré tam objavila. Takto to pokračovalo i v iných miestnostiach a večer v postieľke si uvedomilo, že zase rozmýšľala nad novými vecami, ktoré tam uvidela a že sa ani tých predošlých nezbavila.

Na tretí deň sa rozhodla, že tam vráti všetky myšlienky z tej miestnosti a už sa nebude na nič pozerať. Lenže ako tam prišla a vrátila tam slová , uvidela, že je otvorené okno. Podišla k nemu a pozrela aký je z neho pohľad. “Hííííííí!” Z jedného okna videla na šíre more a jeho nekonečnosť , v druhej miestnosti na krásnu rozkvitnutú lúčku a plno motýľov a v inej miestnosti uvidela z okna koníky k lesu pobehovať.

Znova mala myseľ zaplnenú novými myšlienkami a zážitkami a večer si len povzdychla: „ Čo ja budem robiť s toľkými novými vecami v hlávke, veď mi tam stále pobehujú, no čo mi vlastne sú?“

Potom sa v nej ozval tichý jemný hlások a ten jej odpovedal:

„ To čo si viedla a spoznala ti vždy bude k niečomu užitočné. Uloží sa to v tvojom vnútre a sama spoznáš, čo z toho kedy použiješ. Nie všetky veci sú pre nás potrebné a tým, že si v spojení zo zdrojom všetkého bytia, si informácie  nájde ten , kto ich bude potrebovať v inom čase. Tak ako ty , tak aj niekto iný môže potrebovať niečo, čo nevidel, ale nedokázal si na to spomenúť v danom čase, preto mu jeho vnútro napovedalo a poskytlo informáciu ku ktorej malo prístup. Si na ceste učenia a všetko nové, čo spoznávaš si ukladáš a príde čas, kedy to môžeš využiť. Všetko čo si zažila a videla máš v sebe uložené, takže sa nemusíš obávať, že tie nové veci ti nebudú k ničomu. A teraz zatvor očká a pekne spinkaj, nech tvoje myšlienky sa môžu voľne rozplynúť….

A dievčatko ostalo aj naďalej zvedavé a spoznávalo plno nových vecí. 😛

Kniha vnútorného rozprávača obsahuje:

Zvedavé dievčatko, Strom poznania , Smutná paní ,Spánok Šípkovej Ruženky ,Žít dva životy, Keď vás smrť dobehne

Reklamy