Kategórie
Príbehy

Exupéryho modlitba…

Dnes som v maili dostala krásnu modlitbu, a preto sa chcem s vami o ňu podeliť….. 😳

Exupéryho modlitba…

Neprosím o zázrak, Pane, ale o silu pre všedný život. Nauč ma umeniu malých krokov. Sprav ma vynaliezavým a vynachádzavým, sprav ma sebaistým v správny čas. Obdar ma jemnocitom, aby som dokázal odlíšiť prvoradé od druhoradého. Prosím o silu disciplíny a miery, aby som len tak neprekĺzol životom a svoje dni si rozumne rozdelil. Aby som neprespal záblesky svetla života, a aby som si aspoň tu a tam našiel čas na umelecký zážitok. Umožni mi utvrdiť sa v tom, že snívať o minulosti či budúcnosti mi neprospieva. Pomôž mi čo najlepšie zvládnuť to, čo je najbližšie, pomôž mi pokladať práve prežívanú hodinu za najdôležitejšiu. 

Ochráň ma pred naivnou vierou, že v živote musí ísť všetko hladko. Daruj mi triezve poznanie, že ťažkosti, porážky, neúspechy a sklamania sú súčasťou života, že vďaka nim rastieme a dozrievame. Pripomínaj mi, že rozum sa často stavia proti srdcu.

Pošli mi v pravej chvíli niekoho, kto má odvahu povedať mi pravdu s láskou. Chlieb náš každodenný daj mi pre telo i dušu. Prosím Ťa o prejav Tvojej lásky, priateľské echo a aspoň tu a tam náznak, že som užitočný. Viem, že veľa problémov sa rieši nekonaním; daj, aby som dokázal čakať. Nech vždy nechám Teba i ostatných dohovoriť. To najdôležitejšie si človek nehovorí sám; býva mu povedané. Ty vieš, ako veľmi potrebujeme priateľstvo. Daj, aby som dorástol na túto najkrajšiu, najťažšiu, najriskantnejšiu a najnežnejšiu vec života. Vnukni mi pravú chvíľu a pravé miesto, kde môžem zanechať balíček dobra – slovami, či bez slov.

Chráň ma pred strachom, že by som mohol premárniť svoj život. Nedaj mi to, čo si želám, ale to, čo potrebujem. Nauč ma umeniu malých krokov!

Antoine De Saint-Exupéry

4 replies on “Exupéryho modlitba…”

Ďakujem Ivetka. K jeho osobe sa viaže záhadná historka, odletel lietadlom niekam na Korziku a nikdy ho nenašli, ani jeho pozostatky v lietadle, proste zmizol bez stopy. 😕

A páči sa mi táto veta: “Stejně jako Malý princ – odešel na jinou planetu, aby byl blíže svému snu.” 😛

Páči sa mi

martinka tato modlitba je ako o mne, je prekrasna :-))))

mohla by som si to dat na stranku, tento tvoj clanok?
ako sa to martinka dava? ze je to tvoje dielo len sa mi to velmi pacilo, nech sa pozru aj iny :-)))
teraz sme tam akysi vsetci bolavi ci co 🙂

Páči sa mi

Kludne Elizabet, aj som ju nestvorila, len dostala v maili a podelila sa o ňu s vami. 😛 Skopíruj ju a daj na svoju stránku a ak chceš na mňa daj prepojenie , ale nemusíš.

Páči sa mi ako malý princ cestuje svetmi a klúč nosí zo sebou…

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.