Kategórie
veštenie

Fairies – Víly

imagesVčera som poprosila Helar, aby mi vytiahla tiež jednu kartu z balíčka Earth Magic.Vytiahla mi kartu Fairies.

Popis karty z knižky aspoň heslovito: Za víly a škriatkov sa považujú duchovia pôvodných kmeňov na Zemi. Starajú sa o rastliny a stromy a pomáhajú so záhradou (ak ich požiadame). Ovládajú shapeshiftovanie (zmenu formy). Máš tú istú moc ako oni – treba ju začať používať.

Hmm…občas dokážem zmeniť ruky na orlie krídla a lietať svojimi vnútornými svetmi, ale to je asi všetko. 🙄

Shapeshifting sa obvykle prekladá ako prevteľovanie, ale v svojom jadre je to postup totožný so zhmotňovaním alebo šamanským liečením. Šamani sa dokázali premiestniť do tela zvieraťa a vnímať svet jeho očami.Viac o ňom píslala Hela na svojej stránke.

A ešte ma napadlo: “duchovia pôvodných obyvateľov”. Kedysi mi povedali, že Kerubovia (a v tom aj Nemezis) sú pôvodní obyvatelia Zeme, ktorí sa zmenili na energiu. Možno je to udička aj v tomto smere?

Energie zeme mi je veľmi blízka, naberám jej silu počas meditovania v prírode, tak isto aj energiu slnka a stromov. Nedávno som pocítila energiu zeme , keď som sa vybrala do svojho vnútorného sveta urobiť očistu tela a nasať energiu. Obrástla som trávou a zem moju očistu vykonala po svojom. 😆 Krásny zážitok, ktorý som precítila aj na fyzickej úrovni a o to ide dokázať si s týchto svetov vziať potrebné.

Víla je mytologická bytosť v podobe krásnej devy, ženy, žijúca obyčajne v lesoch alebo vo vode. Viera v podobné bytosti je ale rozšírená po celej Európe. V germánskej mytológií sa im hovorí Nixy, v keltskej Sidhe, v gréckej a rímskej Nymfy. Tiež sa používalo francúzske slovo Fae, z čoho je anglický názov Fairy. U Slovanov boli najviac rozšírené povery o vílach v Bulharsku a Srbsku, odkiaľ o nich máme aj najstaršie správy. Ich královstvom je príroda, kde sa nachádzajú aj iné prírodné bytosti.

“Napojení na svetelnú moc, získavame schopnosti Kruhu. To, čo bolo, stráca zmysel. To, čo je zmyslom – sa stáva. To, čo bude – je v nás. My sme zmyslom našej budúcnosti. K ceste duchovného vývoja patrí aj svet prírodných bytostí. Príroda je všemocná a dokonalá, rovnako ako bytosti žijúce v nej. Vstúpte do lesa. Stred pokoja, centrum ladnosti.”

Takže posolstvo pre mňa: “Cesta za prírodnými bytosťami.” Strážkyňu prameňa poznania som už mala tú česť spoznať, tak uvidíme. 😛

Celtic Women Fairies

4 replies on “Fairies – Víly”

ja mam rada vily a verim v tieto bytosti ze ziju v prirode a pomahaju jej aby vsetko fungovalo, su to taky anjeli prirody, su tu pre zvierata a rastliny ale aj pre nas 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.