Kategórie
Šamanské cesty

Cesta transformácie…

Dva dni dozadu som sa vybrala cestou do môjho vnútorného sveta smer púšť. Lenže som to nebola ja, ale moja mužská časť, ktorá sa v mne občas ozve. Muž v kávovohnedom pevnom saku, nohaviciach a klobúku.

Šiel prázdnou púšťou nikde nič a nikoho. Minul si všetky zásoby vody. V diaľke spozoroval suchý strom. Pohladil jeho kúru rukami a kuse z nej opadli na zem. Narazil na tŕň a zapichol sa mu do prsta. Ako ho vytiahol, kvapka krvi spadla do suchého piesku. Vsiakla sa do zeme a vyrástla malá rastlinka s tromi lístkami. Muž neváhal a odtrhol ju. Ochutnal šťavu z jej stonky a bola kyselkavá. Túžbou po vode a zahasením smädu ju celú zjedol vychutnávajúc si jej kyslosť. V tom pocítil v hrudi tupú bolesť. Z jeho kože začali vyrastať halúzky s lístkami a telo sa zmenilo v kmeň, nohy v korene a ruky v konáre. Kričal o pomoc, ale nik ho nepočul. Korene sa vtiahli do zeme, upevnili sa. Lístky postupne rástli.

Priletel vtáčik a sadol si na konár. Muž mu povedal: „Nasýť sa z mojich lístkov!“ Vták zobol do jedného a muž pocítil malé štipnutie. “Auuu, to zabolelo!” Potom vtáčik odletel. Prišiel vietor ,púštna búrka. Muž cítil na konároch naviaty piesok a nepríjemné pocity. Vietor ho ohýbal zo strany na stranu až strom vyvrátil na zem. Po búrke muž pozbieral sily, zodvihol svoje telo a postavil sa na korene. Pohyboval sa zo strany na strany a hľadal nejakú mláku z vodou, aby nabral síl.

O kúsok ďalej našiel mláčku, postavil sa koreňmi do nej a postupne nasával vodu do svojho tela. Strom nabral na sile a korene sa opäť zapustili do zeme. Pocítil energiu v tele ako sa naberá z koreňov a na halúzkach začali rásť puky a z nich kvety. Z kvetov sa rozvinuli plody a pomaly dozrievali. Priletelo zopár vtákov. Sadli na strom a začali zobákmi ďobať do plodov.

Muž zakričal:“ Nie plody nie, lístky tie si zobte, plody sú ako moje deti, tie mi nechajte!“

Veľmi ho to bolelo. Ale vtáky zobali ďalej a načali tak každý jeden kúsok a potom odleteli preč. Muž zosmutnel a plody začali schnúť a postupne padali na zem a tam pohnili. Začali opadávať aj lístky a strom pomaly vysychal. Keď opadol poslaný lístok , muž už nedúfal v zázrak. Obloha s postupne menila, striedali sa dni s nocami a prešlo zopár rokov. Strom úplne vyschol.

Raz šiel po púšti mladý muž a zastavil sa pri suchom strome. Muž kričal na neho, nech mu pomôže, vyslobodí ho, ale pocestný ho nevnímal. Pohladil ho po suchej kôre a tá odpadla na zem. Pocestný šiel ďalej. Muž sa chcel za ním rozbehnúť, ale jeho spráchnivené telo sa zvalilo na zem a rozpolilo sa na dve časti. Z jeho dutého vnútra vytiekla voda a vsiakla sa do piesku. Bola to jediná živá časť stromu. Pozostatok z muža, ktorý sa zmenil na strom. Len duchovia prírody vedia, kam sa odobral….

Aj my meníme svoje formy, obliekame sa do tiel, ktoré chátrajú časom a sú zraňované. Vždy sme nejaká forma živej energie…

2 replies on “Cesta transformácie…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.