Kategórie
Liečenie Numerológia a Astrológia

Astromedicína…

Otec medicíny – Hippokrates nielenže sám intenzívne študoval astrológiu, ale pobádal k tomu aj svojich žiakov, pričom zdôrazňoval, že „muž“, ktorý ignoruje astrológiu, má sa pokladať za blázna a nie lekára! Tiež bol prvým lekárom, ktorý používal astrologické dáta pre určenie krízy v priebehu choroby…

 

Kritické dni choroby a kríz
…objavil a stanovil už Hippokrates takto: 4., 7., 11., 14., 17., 20. a 26. deň od prepuknutia choroby. Keď choroba donúti človeka, aby zaľahol do postele, počíta sa 14. deň za prvý deň choroby! Ak horúčka v niektorý z týchto krízových dní zmizne, je to predpoklad, že o chorobe je už rozhodnuté… Akútne choroby ovplyvňuje Mesiac, preto aj kritické dni predstavujú fázy, resp. tranzity Mesiaca zvieratníkovými znameniami. Tieto vrcholiace obdobia horúčkovitých chorôb sú pravdivé dnes tak isto, ako za čias Hippokrata. Preto hlásal: Nelieč a nedotýkaj sa nožomtela v čase, keď Mesiac prechádza znamením, ktoré túto časť ovláda…“ Nebezpečná je liečba a operácia vtedy, keď Mesiac tvorí negatívne aspekty (kvadratúru, opozíciu) s planétami – Saturn, Mars alebo Urán!

Rozdiel v etike lekára a astrológa:
V praxi obaja potrebujú poznať anamnézu pacienta i jeho rodiny. Dobrý lekár už len z úcty, že prisahal na múdrosť Hippokrata, mal by poznať aspoň astrologické minimum. Lekár lieči skalpelom, chémiou a ožarovaním telo pacienta (anamnéza mu často slúži ako barlička na odvolávanie sa, že „choroba“ je v rode geneticky daná atď., v podstate sa však zaisťuje a často zvaľuje vinu za svoju nešikovnosť, nevedomosť, nedoučenosť). Astrológ tieto údaje nepotrebuje zo zvedavosti, ale pre vysvetlenie súvislostí medzi telom, dušou a duchom.

Testy a horoskop
Laboratórne testy ako napr. rozbor moču, krvné skúšky, röntgen, elektrokardiogramy atď., lekári ešte stále pokladajú za veľmi presné, čo sa týka identifikovania choroby – avšak tieto sú minimálne v 25% prípadov mylné. Štúdia, ktorú urobilo Bureae of Laboratories pre New York City, odhalila ešte horší stav laboratórnych záznamov v najväčšej americkej metropole – zo 425 laboratórií, ktoré sa skúmali, len v 100 z nich sa zistil prijateľný stupeň presnosti v ich práci a 130 bolo tak nevyhovujúcich, že ich museli zatvoriť (a to pre nepresné výsledky pri obyčajných krvných testoch)! Astromedicína môže poskytnúť hodnotné a často presnejšie údaje o povahe a pôvode záhadných symptómov, ktoré „lekárska veda“ nazvala chorobami. Na rozdiel od „ortodoxného lekára“, astrológ „astro-medicínman“ vie, že ak má človek v horoskope negatívne ovplyvneného Jupitera, znamená to problémy s pečeňou, a podľa planetárnych aspektov vie zistiť, či a kedy sa choroba tohto orgánu stane manifestnou. Oproti tomu však enzýmový test v laboratóriu môže diagnostikovať ťažkosti, až keď sa už choroba prejavila.

Anatomická homológia podľa astromedicíny:

V prírode existuje vnútorný vzťah, vzájomná zhodnosť orgánov (polarita) a to platí aj pre zvieratníkové znamenia a cez ne sa prenášajú vplyvy (zatiaľ nevedno ako) na človeka. Baran – systém nervovo mozgový stojí oproti Váham – systému obličkovému. Z toho vznikajú poruchy mozgu a obličiek, cukrovka, nespavosť, krv v moči. Býk – systém žliaz a štítnej žľazy stojí oproti Škorpiónovi – systému močovo-pohlavnému, obličkovému a nosohltanovému. Z toho vznikajú kožné a pohlavné choroby, mokvajúce rany. Blíženci – systém dýchania a paží stojí oproti Strelcovi – systému svalov a srdca. Z toho vzniká bronchitída, zápal srdca. Rak – systém žalúdkový, stojí oproti Kozorožcovi – systému kože, slizníc a bunkového tkaniva. Z toho vznikajú kožné vyrážky, alergie. Lev – systém obehu stojí oproti Vodnárovi – systému krvi. Z toho vzniká chudokrvnosť, vodnatieľka, choroby z podvýživy. Panna – systém brucha stojí oproti Rybám – systému vlákno-väzivovému, kĺbových žliaz a dýchaciemu. Z toho vzniká dna.

Uvedený prehľad anatomicko-homologických vzťahov dáva predpoklad k chorobám, ktoré sú vzájomne úzko previazané.

Napríklad:

 • Brada = fúzy, ich rast u žien prezrádza hormonálnu disharmóniu (potrebné je obmedziť konzumáciu mastných jedál).
 • Clitoris = jazyk, hrtan = maternica, jazyk = žaluď penisu – povlečený jazyk bielobou poukazuje na stagnáciu trávenia (neprejedať sa), s nádychom do čierna signalizuje vylučovanie toxínov obličiek cez jazyk, žlto povlečený poukazuje na nesprávnu funkciu žlčníka.
 • Konečník = otvor nosa, lonová kosť (Venušin pahorok, ochlpenie) = brada, fúzy.
 • Mandle – majú vzťah k žľaznatej časti maternice a prostaty, zabezpečujú do dospelosti imunitný systém.
 • Nadobličky poukazujú na brzlík a žľazy prestúpené krvnými cievami,
 • nos – červená špička nosa signalizuje stres srdca, plnosť nosa nastáva vtedy, keď sú plné aj črevá.
 • Oči – vačky pod nimi signalizujú na obličky (piť veľa tekutín),únavu, násilné klimatické zmeny. Vráskavé (uvädnuté) vačky poukazujú na veľa tuku, cholesterolu, na obličkové kamene alebo piesok.
 • Nozdry = pľúca,
 • konečník, pečeň = podžalúdková žľaza,
 • priedušky = močová trubica, močový mechúr,
 • prostata = hrtan,
 • prsné žľazy (prsníky) = vaječníky, rast fúzikov – u žien všeobecne poukazuje na zahlienenosť pohlavných orgánov (veľa bielkovín, nevyčistená maternica),u mladých dievčat a žien signalizuje na problémy s počatím, vaječníky sú pokryté hlienom.
 • Slinné žľazy = slizotvorné žľazy pohlavných orgánov,
 • srdce = maternica, prostata, nos, štítna žľaza = vaječníky, prostata, semenníky, slezina, tenké črevo = žalúdok,
 • ústa = vyústenie močovodu v pohlavných orgánoch. Červené kútiky poukazujú na dvanástorník a veľa tuku v organizme.
 • Vrchná pera = hrádza, pohlavné orgány, pery suché poukazujú na zápchu, vlhké na tendenciu k hnačke, červeno-hnedá škvrna na spodnej pere prezrádza vredy alebo hemoroidy.
 • Zuby – u detí prezrádzajú, čo jedla matka v tehotenstve: krivé u detí signalizujú konflikt s matkou, škrípanie v spánku uvoľňuje napätie v chrbte, predkus (veľa sladkostí, ovocia, šalátov), podkus (veľa mäsa a vajíčok v potrave). Tento skrátený prehľad vám umožní lepšie porozumieť polarite zvieratníkových znamení vzhľadom k telu a chorobám.

Choroby sú spôsobené narušením duchovnej sily oživujúcej ľudské telo.

Väčšina z nich má duchovný pôvod (to nemá nič spoločné s náboženstvom ani s „kostolným Bohom“), ich príčina sa nedá spoznať zmyslami, lebo nie sú materiálnej povahy. Viac na stránke

Takže ako žena v znamení Panny teraz viem, prečo mám problém s kĺbmi a úponmi šliach v tele. Liečila som sa na reumu, ktorú mi lekári nepotvrdili a šupli do kaslíka ako “Nešpecifikovaný zápal spojiva a kĺbov. ” 😕

Duchovný rozvoj X. časť… František Šteffek – astrológ

http://astro-tabu.sk/

4 replies on “Astromedicína…”

Rada čítam stránku p. Šteffeka, aj keď už bohužiaľ nie je medzi nami, sú to veľké múdrosti čo písal.Potešilo ma, že si od neho niečo vybrala. Aj rozhovor s p. Macedonovou po smrti je zaujímaví.

Páči sa mi

Martinka, prudko nádherný článok!!!!!!!!!!!!!! Bohužiaľ, veľa tých, ktorí skladajú Hippokratovu prísahu ani nevedia, o čo vlastne ide. Na blogu som sa tiež venovala témam, kedy je čo dobré ošetrovať, detoxikovať, kedy nie je vhodná operácia, kedy je napríklad vhodné strihať si nechty, farbiť vlasy :-)))))))))))))))))))) sama som bola prekvapená napríklad aj z toho, že kedy je najlepšie umývať okná a prať, no sranda, ale veľa vecí som vyskúšala sama a potvrdilo sa napísané. ……… Je mi veľmi ľúto, že lekár berie svojho pacienta ako kus, ktorý mu zabezpečuje príjem. Česť výnimkám, ktorých je zatiaľ ako šafránu. Ako som viackrát poznamenala, je jednoduchšie napísať recept, ako sa hlbšie zaoberať príčinou vzniku zdravotného problému. Ale som optimista 😀 😀 😀 v tomto smere. A zisťujem, že ľudia sa viac a viac sami začínajú zaujímať, prečo im ten ktorý problém vznikol. Preto som začala robiť kurzy etikoterapie…..je úžasné vidieť, ako na sebe pracujú. A ja som veľmi šťastná.

Páči sa mi

Lekári si z práce robia biznis. Príde obchodný zástupca , preferuje liek svojej firmy a lekár ho za patričný honorár s úsmevom predpisuje. A čo sa týka operácii, tiež viem svoje. Naozaj človek len na svojich skúsenostiach zistí ako čo funguje. 😛
Ja tiež pátram po tom ako moje ochorenia vznikajú a čo ich z psychického hladiska vyvolalo. Včera mi moja teta povedala, že až príjímem božiu milosť, až vtedy to pochopím, prečo bolo tomu tak. 😕

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.