Kategórie
Sny

Správci osudu

Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život. Kandidát do amerického Senátu se už za chvíli dozví výsledky voleb. První prognózy nejsou moc příznivé, a tak si odejde na pánské záchody pilovat „řeč poraženého finalisty“.  Na místě, kde by ženu čekal málokdo, narazí na krásnou Elise (Emily Blunt), dívku, s níž ho potká příslovečná láska na první pohled. Mohla by to být náplast na politický neúspěch, jenže David někde ztratil její telefonní číslo. Když už se vzdá naděje, že by ji mohl ještě někdy spatřit, narazí na ni náhodou v autobusu. Tuhle šanci už nepustí ani za nic. Tohle si myslí do chvíle, než potká Správce osudu.

Tahle organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Tohle ale není otázka chtění. Správci osudu nalajnovali Davidův život a sebemenší odchylku jsou připraveni zlikvidovat v samém zárodku. Zamilovaný politik si ale nepřipouští, že jde jemu i jeho Elise o bytí a nebytí a že vlastnímu osudu ani jeho správcům se utéct nedá. Nebo jen hodně těžko.

 

 

Postupně spolu s Davidem pronikáme do zákulisí lidských životů, které řídí tajemná skupina mužů v oblecích. Je skutečně možné, že náhody neexistují a každý náš krok je někým naplánován? Pokud jste ve skrytu duše paranoici, tenhle film vaši paranoiu podpoří. Možná každé vaše zapomenutí klíčů, polití kávou a podobně začnete vnímat jako plán. Tím totiž takové věci ve snímku Strážci osudu jsou. Matt Damon coby nadějný politik je skvělý, ale asi nejvíc překvapí Emily Blunt svým tancem. „Byla jsem upřímná. Nikdy v životě jsem netančila,“ říká herečka. „Setkala jsem se s Georgem a řekla jsem, že budu dřít, jestli mi tu roli svěří.“ O to více vás její pohyby na tanečním jevišti okouzlí.

 

 

„Tohle je nejromantičtější hlavní role, kterou jsem kdy hrál,“ přiznává Damon.  „Byla to pro mě rozhodně nová oblast.“ A vyplatilo se. Samozřejmě – ve filmu jde o vzájemné splynutí duší, jistě – lásce jsou kladeny překážky, které je třeba překonávat… Pokud takové věci chápete jako klišé, možná máte pravdu. Ale přece každá zakázaná i akceptovaná láska a vztah jsou plny klišé. A je jedno, jestli vám ve vztahu brání rodiče, „třídní“ rozdíly nebo skupina tajemných osob, které vám předestírají neuvěřitelné věci. Pokud ale máte rádi Matta Damona, Emily Blunt, thrillery a nevadí vám romantika, tenhle film vás bude bavit. A možná budete se zatajeným dechem napjatě očekávat, jak to vše dopadne. A ještě rada na závěr: nestihli jste ranní autobus, protože vás zdržel soused před domem? Zkuste se podívat přes rameno – možná to nebyla náhoda.

Zdroj

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.