Kategórie
Civilizácie Energia

Vyzpěvování energetických slabik

 

Energetické mantry jsou vibrace určitých hlásek, jimiž můžete působit na svůj organismus (prostřednictvím bytostních polí). Každá myšlenka (dle sečenovské reflexologie myšlenka = reflex s utlumeným koncem, z čehož vyplývá, že každá myšlenka nás v podstatě připravuje na své uskutečnění) je ve skutečnosti určitou vibrací a každá vyslovená myšlenka je ještě zesílenou vibrací.

Tím, že budeme při cvičení vyzpěvovat či vyslovovat určitou hlásku, docílíme viditelného efektu, který se projeví na našem zdraví. Je důležité hlásky pronášet dostatečně nahlas, ježto jejich účinek může být i negativní a tiché vyslovení může naopak oslabovat pole, na které chceme působit. Frekvenci mentálního pole odpovídá hláska M, emocionálního O a vitálního A. Plně se nadechněte a vyzpěvujte či volejte onu hlásku až do úplného vyprázdnění plic. Je třeba se při tom plně soustředit na pole, které chcete posílit, a také na to, že to chcete udělat. Účinek se dostaví téměř okamžitě. Tímto způsobem také můžete uvolnit své vnitřní napětí apod.

Tři energetické hlásky „AH”, „OH” a „M” představují vynikající možnost k zvýšení receptivity energetických polí. Tyto energetické hlásky, podobně jako přírodní látky, působí tudíž jako zesilovač pro účinek cviků na určitá energetická pole. K tomu, abychom tyto energetické hlásky vyzpěvovali správně, je zapotřebí určité přípravy, protože v každodenním životě nejsme zvyklí vydávat ze sebe hlasité zvuky.

Každý energetický tón má svou vlastní charakteristiku.

Nejvýhodnější je, když při nacvičování energetických tónů stojíme, dá se však i sedět nebo ležet. Je zvlášť důležité dbát na to, abychom mohli tyto tóny vyzpěvovat nenucené. Měli bychom proto vyhledat místo, kde bychom nemuseli mít strach, že budeme někoho rušit.

Hlásky „AH” působí na vitální pole. Položte si proto při nacvičování tohoto tónu dlaně na plocho na břicho. Několikrát zhluboka vydechněte a opět se nadechněte, zavřete oči a vyzpěvujte tón „AH”. Ústa by měla být přitom pootevřena. Tón má být vyzpěvován pokud možno co nejhlubším hlasem. Při nasazení hlasu se břišní klenba vyklene poněkud směrem ven. Ruce by během plného vyznívání tohoto tónu měly pociťovat vibrace v krajině břišní.

Hláska „OH” je specifická pro emocionální pole; dlaně proto položíme plnou plochou na prsa, abychom mohli vibrace vnímat. Rty máme plně uvolněné, a ústa jsou lehce pootevřená. Nasadíme tón tiše, postupně přidáváme na intenzitě, dokud nevyplní celou ústní dutinu, a poté ho pošleme do emocionálního pole (do krajiny prsní). Vibrace bychom měli zřetelně vnímat rukama.

Mentální pole reaguje zvlášť dobře na hlásku „M”. Rty jsou volně přiloženy k sobě; oči máme zavřené. Vyzpěvujeme tón nejprve tiše a měníme přitom polohu jazyka, dokud nebudeme mít pocit, že máme tento tón mezi očima. Odtud ho necháváme nabývat na intenzitě, dokud nám nevyplní celou hlavu. Pokud se nám to už podařilo, můžeme se pokusit rozšířit jeho kmitání na celé tělo.

Zákmity, které produkují energetické tóny, mají často silné účinky na tělesné, emocionální nebo duchovní prožitky.

Často se jimi vyvolávají nahromaděné myšlenky nebo ojedinělé tělesné pocity, jako například dlouho trvající podrážděnost nebo návaly tepla. Tyto zkušenosti jsou sice většinou pozitivního rázu, ale mělo by se přesto dbát na to, aby se nacvičování energetických tónů zpočátku nepřehánělo právě pro jejich silný účinek.

Pred cvičením upozornite susedov, aby si nemysleli, čo nevhodné robíte. 😆

Z knihy Cviceni-Schwarz-cs-Leciva-sila-Druidu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.