Kategórie
Civilizácie Energia Liečenie

Koncentrace emocionálního pole

 Stejně jako u předchozí koncentrace vitálního pole platí i zde, že se cvik může provádět vstoje (1), vleže (2) nebo vsedě (3). Nohy máme rozkročeny zhruba do šířky ramen, ruce sevřené v druidské pěsti jsou před emocionálním polem. Oči zůstávají po dobu celého cviku zavřeny. K hláskám emocionálního pole patří skupina „OH”.

Tento tón by se měl vyzpěvovat po dobu celého cvičení vždy při vydechnutí. Zde je možné variovat hlasitost a pozorovat přitom různé účinky. Při koncentraci energetického pole se veškerá energie zaměří na emocionální pole.

Jako objekt koncentrace si zvolíme osobu, kterou máme rádi nebo kterou obdivujeme (například Budha nebo Ježíš), ale pokud možno žádného nám osobně známého, žijícího člověka; nemá docházet k fixaci na určitou reálnou osobu.

 

Osoba, na niž svou koncentraci zaměříte, by měla být spíše symbolem pro lásku a jiné pozitivní pocity.

Druidové a jejich žáci se zřejmě koncentrovali na určité bohy, jejichž jména nám ovšem dnes už nic neříkají. Energie se shromažďuje v druidské pěsti. Odsud pak vychází vazba mezi energetickým polem a objektem koncentrace. V uvedené pozici setrváme dvě až tři minuty. Vedle toho však je zapotřebí, aby zde neexistovala žádná horní časová hranice pro dobu trvání cviku.

Účinek

Účinek cviku na emocionální pole odpovídá účinku koncentrace vitálního pole na vitální pole. Bezprostřední účinek na celý prožitek je zvýšená citlivost vůči emocionálním pochodům -jak vlastním, tak v našem okolí. Optimální dobou je pro emocionálně labilní jedince poledne a pro stabilní, klidné lidi půlnoc. Jako zesilovací činitel se může využít voda, například tak, že si před začátkem cviku do  ponoříme ruce a neutřeme je.

Možné chyby

Koncentrace na emocionální pole je sice snazší než na vitální energii, zato však je objekt koncentrace abstraktnější. Už při prvním provádění uvedeného cviku bychom si měli zvolit osobu, kterou bychom považovali za vhodnou; měnit by se tato osoba měla pouze ve výjimečných případech. Nikdy bychom si jako objekt koncentrace neměli vybírat někoho z lidí, které známe. Cvik má zdůraznit vše, co je na osobě pozitivní, aby pak mohl zpětněpůsobit na vlastní emocionální pole.

Obrázek tohoto člověka by se tedy pak zcela záměrně změnil v nerealistický. To ovšem nevyvolává žádné problémy pouze tehdy, když je zvolená osoba už dávno mrtvá nebo na ni tak jako tak pohlížíme zidealizovaně (například Bůh nebo světec).Při této pozici je nutno zachovávat střední vzdálenost nohou zrovna tak jako rovná záda. Vyzpěvovaný tón můžeme sice variovat, ovšem pouze v dlouhých odstupech. Tato variace by měla být také vždy vědomá. Někomu, kdo se po emocionální stránce spíše nekontroluje, by tudíž uvědomělé ubrání intenzity tónu mohlo spíše prospět; také zdrženlivý, plachý člověk by mohl mít užitek z vědomého zesílení tohoto tónu.

Celkově však platí, že přirozená nekontrolovaná intenzita působí nejmenší problémy.

Pokračovanie Koncentrace mentálního pole

Z knihy Cviceni-Schwarz-cs-Leciva-sila-druidu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.