Kategórie
Civilizácie Energia Liečenie

Koncentrace mentálního pole

koncentrace_mentNohy máme u sebe, ruce se před mentálním polem svírají v druidskou pěst. Oči zůstávají během celého cviku zavřeny. I tento cvik na koncentraci se dá provádět ve třech polohách. Hláska mentálního pole je „M”. Vibrace, které tento zvuk vybuzuje, by měly být cítit v celém těle, přinejmenším však v celé hlavě. Energetický účinek na mentální pole je srovnatelný s účinky předchozích dvou cviků.

V rovině prožitků pociťuje většina lidé zpočátku jen málo změn. Účinek cviku se však hromadí a začne pak být naráz překvapivě zřetelný. Zesilující účinek přitom mají kovy (zvláště železo)., Nejvhodnější dobou ke cvičení je období mezi západem a východem slunce.

Možné chyby

Důležité je při držení těla to, aby nohy zůstaly u sebe a lokty byly vytočeny do stran. Nejdůležitějším bodem je vedle správné koncentrace také správné vyzpěvování mentální hlásky „M”. Zvlášť často dochází k tomu, že vibraci pociťujeme ,jen ve spodní polovině hlavy. To nasvědčuje křečovitosti, kterou bychom měli odstranit. Při dokonalém provádění (k němuž se může propracovat každý!) bychom měli vibrace hlásky „M” pociťovat až v chodidlech.

Veškerou naši myšlenkovou energii necháváme proudit do druidské pěsti před mentálním polem. Při tomto cviku neexistuje objekt koncentrace ve vlastním slova smyslu; obsahem myšlenky by se měl stát celý vesmír. V praxi je to však pro některé lidi obtížné. Mohou si tedy za objekt koncentrace zvolit například některou hvězdu. Dosáhneme-li propojení, získáme tím pocit obrovské šíře a jasnosti. Koncentrace mentálního pole se dosáhne jen obtížně a ještě obtížněji se udržuje. Doporučená doba cvičení jsou tři až čtyři minuty. S rostoucí praxí se jednoho dne při tomto cviku dostaví ohromující zážitek.

Účinek

Soustředěním myšlenek, jejich zesílením mentálním zvukem a vysláním energií do vesmíru docílíme posléze jakéhosi „očištění” myšlenek.

Z knihy Cviceni-Schwarz-cs-Leciva-sila-druidu

2 replies on “Koncentrace mentálního pole”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.