Kategórie
Liečenie Numerológia a Astrológia

Astromedicína spoznaj sám seba…

Medicína, ktorá sa zaoberá iba fyzickým telom sa priveľmi vzdialila od svojho hlavného poslania – liečiť ľudí, lebo človek – to je predovšetkým duchovné pole. Hipokrates

Preto kedysi filozofia, náboženstvo a medicína tvorili jeden celok – jeden človek ovládal všetky tieto znalostí, a liečil. Dnes sa však medicína čoraz viac podobá náboženskému systému než vedeckému. Je to zmes hypotéz, ktoré sa študentom predkladajú ako nezvratné fakty, a oni to musia akceptovať. Už počas štúdia musia medici absorbovať kvantá cudzích myšlienok a starých postupov liečenia – podriaďovať sa často „pochybným, ale titulovaným autoritám”.

Školská medicína je odbor ľudskej pýchy nad tým, čo vieme (alebo si myslíme, že vieme) a chýbajúcej pokory pred tým, čo nevieme s istotou a vôbec ani netušíme… Súčasný svet je plný falošných filozofií, náboženských a politických ideológií. Keďže sa nedajú odstrániť racionálnou argumentáciou – ľudia sa ich držia, sú hluchí a slepí voči dôkazom jasnejším než slnečný deň…

Čo stojí za takými názormi, čo si osvojujú celé národy, sociálne skupiny a navzájom sa utvrdzujú v ich pravdivosti v masmédiách či zvolávaných kongresoch, summitoch atď.?

Už Kristus nás pred tým varoval slovami: „Viem o vašich skutkoch, trápení, chudobe aj bohatstve a zlorečení tých, čo sa nazývajú Židia, ale je to zberba satanová… Máte oči a nevidíte, máte uši a nepočujete, čo hovorí duch…” – Zj. Jána.

Za každou fyzickou príčinou je vždy duševná príčina, a tú môže každý z nás ovplyvniť!

Človek má aj tzv. astrálne telo – telo emócií, a každé citové pohnutie alebo silné prežívanie okamžite zasahuje životné procesy. Zreničky v očiach sa nám rozšíria nadšením alebo zúžia strachom, rozbúcha sa nám srdce, zatají dych, sčervenáme, zbledneme… Každému citovému hnutiu v duši zodpovedá vždy nejaký životný proces v tele.

Niet emócie, pri ktorej by sa okamžite v tele nezačali syntetizovať príslušné látky a všetko by nezačalo prúdiť iným smerom…

Napríklad: citové vzrušenie pri romantickej duševnej láske – nevinné uhľovodíky, ako cukor, sa začnú meniť najprv na srdcové glykozidy a iné aromatické látky spolu s tým, ako preniká astrálne telo hlbšie do fyzického a vášne hrubnú, tvoria sa postupne katecholamíny, steroidy, alkaloidy, oxytocín (hormón lásky – spôsobuje nielen podráždenie pohlavných orgánov pri súloži, ale tiež rozširovanie pôrodných ciest pri pôrode a dráždenie prsných bradaviek pri kojení). Teda vznikajú čím ďalej tým prudšie „jedy”… Ako funkcia duševného života sa tieto jedy v rozumnej miere tvoria stále a telo ich prirodzene odbúrava, ale prudkými vášňami sa môžeme aj doslova„otráviť”…

Každý z nás dostal do vienka pri narodení iné dary, každý má iné životné poslanie. (To všetko máme zakódované v osobnom – radix horoskope).

Ak však človek robí to, čo robia druhí (nasleduje „uniformitu”, dogmu, ideológiu), ale nie to, čo má robiť on, smeruje do problémov.

Životný plán si človek (duša) zvolila „TAM” – už pred počatím, a narodením.

Pri narodení je už celý psycho-fyzický organizmus nastavený určitým spôsobom a je neskoro meniť smer. Začiatkom puberty potom príde ten dôležitý okamih, kedy sa mladému človeku začnú z vnútra vynárať ideály.

Hriech je v skutočnosti rozdiel medzí naším životným poslaním a tým, do čoho sme boli vmanipulovaní- teda čo naozaj robíme. A tak nesprávne využité či nevyužité dary sa obracajú proti nám, zaťažujú našu dušu karmou a oddeľujú nás od Stvoriteľa…

Choroba je symbolicky zhmotnená vina. Čo v duchu zasievame, to nám v hmote dozrieva do plodov.

Žiaľ, materialisticky zaťažený človek má sklon pozerať sa na všetko z hľadiska svojho malého „ja” (ega), aby mu bolo „dobre” tu a teraz. Už v škole učíme naše deti, že svedomie nejestvuje, že sú to len vzorce správania získané výchovou v rodine – politickou či náboženskou ideológiou podmienené dobovo a miestne, takže jedno svedomie možno vymeniť za iné, ak je to potrebné. A to je ten tragický omyl, od ktorého sa odvíjajú choroby.

V konečnom štádiu sa somatizujú do diagnózy, ktorá je zhmotneným symbolom nesplnenej životnej úlohy.

Človek sa najprv v duši nakazí určitými neresťami, a až potom bacilmi. Nákaza len zviditelňuje stav organizmu, ktorý bol už predtým vychýlený zo zdravej rovnováhy.

Astromedicína na rozdiel od “školskej medicíny” oveľa jasnejšie ukazuje celostný pohľad na človeka…

Naše ego (Ja) je viazané na krv a jej teplotu – je spojené so živlom ohňa – nervovým a zmyslovým systémom, ktorého sídlom je hlava.

Fyzické telo spája človeka s neživou prírodou – živlom zeme. Je zložené z rovnakých živlov ako svet nerastov, avšak jeho štruktúra je prispôsobená funkcii niesť duchovný a duševný obsah. Je najstaršou, a preto tiež najrozvinutejšou časťou človeka (“…a urobil Stvoriteľ človeka z prachu zeme, vdýchol mu dušu života”. Genesis 2:7).

Duch, duša a hmota nie sú od seba oddelené vákuom! Duchovný a duševný svet je vo vedomí prístupný imaginácii (obrazotvornosti).

Astrálne telo je spojené so živlom vzduchu v hrudníku, kde sa nachádza rytmický systém.

Éterické telo je spojené so živlom vody – systém látkovej výmeny a pohybu, jeho sídlo sa nachádza v brušnej dutine a končatinách. Má priamu súvislosť so zdravotným stavom, lebo toto vyžarovanie pôsobí ako prirodzená ochrana tela proti vonkajším vplyvom a tiež sa v tejto časti aury prejavia príznaky choroby ešte skôr, než sa choroba prejaví vo fyzickom tele.

Z týchto a ďalších poznatkov duchovnej vedy (astromedicíny) by mal vychádzať dobrý lekár pri svojom pohľade na každého pacienta. Pretože príčinou chorôb nie sú vonkajšie faktory (infekcie), ale neschopnosť človeka vyrovnať sa s nimi…

Choroby nemajú materiálnu, ale duchovnú povahu. Pravou príčinou chorôb sú poruchy vitálnej sily („vitálnej esencie”).

Choroby sú zápalové, nádorové, sklerotizujúce a spôsobujúce ochrnutie. Vznikajú poruchou niektorej zo štyroch základných zložiek tela.

Choroba je nerovnováha tela – éterického, astrálneho a vlastného Ja (ego).

Žijeme v 21. storočí, v dobe transplantácií orgánov, génového inžinierstva, a napriek tomu každoročne stúpa počet ľudí trpiacich na alergie, psychosomatické ochorenia a navyše sa nevieme účinne brániť ani najmenším votrelcom – vírusom. Máme množstvo špeciálnych vied – pomohli však človeku, aby spoznal sám seba, bol zdravší a stal sa lepším?! Viac na tejto stránke

13 replies on “Astromedicína spoznaj sám seba…”

veru martinka veru, s tymi chorobami je to tak veru hmhm a ludia si to neuvedomuju v tejto hektickej dobre hmmh
tak ale musia na to prist aj sami, aby neboli neprajni a naozaj pozitivne mysleli a pozerali na seba a nie na to, co ma sused a oni nie hmmhm

Páči sa mi

Pána Štefeka a jeho názory poznám už veľmi dlho.Hneď po revulúcii,ako to bolo možné začal publikovať.Spoznal som jeho myslenie v časopise Rodina z ktorého sa stal pod tlakom komercie veĺký GRC!.Nie som fanúšikom astrológie,ale páčia sa mi jeho názory na svet a Mocných tohto sveta.je to všetko v časopise Vitalinea,ktorý žena rada číta a i ja si ho prelistujem.Držím mu palce,lebo ako jeden z mála zdvíha varovný prst a hovorí to čo väčšina nechce počuť a varuje s jeho osobitným sposobom.je to jedna z osobností slovenského duchovného života………………Záslužný počin,lebo poväčšine ho iba zatracujú a odsudzujú.R

Páči sa mi

Martinka, opäť výborný článok!!!! Uniformita, stádovitosť, vzory správania…..ach jaj….zle, zle, zle!!!! Potláčajú v človeku jeho prirodzené schopnosti, danosti, jeho vlastné JA….dospelí, akí hrdí, lebo deti a mládež treba formovať – k ich obrazu. A nedaj Bože, aby sa nechceli dať. Už som tu písala, že jedného takého rebelíka, indigového mám doma a ja som za to vďačná. Pretože mi otvorila oči vo veľa veciach.
A keďže sa etikoterapii venujem naplno, vykonávam aj prax, už ma naozaj nikto, na základe mojich osobných skúseností s klientmi, nepresvedčí, že to, čo je tu vyššie napísané, nie je pravda. Viem, čo viem……
Je to presne tak….vymýšľajú sa všelijaké voloviny, len aby sa človeku “pomohlo” a pritom im z tiel robia len chemické továrne…..
A atronumerológia – pred ňou klobúk dolu.
Ďakujem za tento príspevok.

Páči sa mi

Inka ja som rada, že som narazila na stránku astro-tabu. Pán Šteffek bol vynikajúci múdry človek a jeho poznatky sú veľmi pravdivé.

Kamrátka ma upozornila na jedného lekára, ktorý sa začal venovať psychosomatickej liečbe a za to , že konečne otvoril oči a videl pacienta ako človeka a nie ako ziskové zbožie ho spoločnosť lekárov vystrnadila. Škoda, že takýchto lekárov nie je viac.

Páči sa mi

postupne si “astro-tabu” čítam, nedá sa to len tak “zhltnúť”…….a mám rozčítaného toho viac :-), tak nestíham 😀 😀 😀
Raz Milan Markovič (po smrti Jula Satinského) povedal: “Sú ľudia, ktorí tu ešte 250 rokov mali byť…” A pán Šteffek do tejto skupiny patrí….
A klobúk dolu pred lekármi, ktorí svojho klienta nepovažujú iba za kus a ďalšie body do zdravotnej poisťovne.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.