Kategórie
Liečenie

Spoznajme reč chrbtice…

Všetky problémy v organizme vznikajú z nedostatočného obehu životnej energie v tele. Kritickým miestom je sval, ktorý je vedľa chrbtice vpravo na úrovni tretieho stavca krčnej chrbtice. Pri rôznych problémoch vždy po uvoľnení dôjde k okamžitej úľave. Je pravidlom, že už po prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu. Uvoľnenie krčnej chrbtice pomáha pri zlepšení látkovej výmeny, lepšie pracuje mozog, zlepšuje sa zrak, odstráni sa šumenie v ušiach, upaví sa tlak, činnosť srdca, uvoľní sa celá chrbtica, zlepší sa pohybový systém. Najprv sa uvoľňuje krčná chrbtica a postupuje sa dole až ku kostrči. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a klient to pocíti napríklad ako príliv tepla.

Môj spôsob liečenia:

Pri liečení najskorej prechádzam chrbticou a zisťujem , ktoré miesto je bolestivé. Snažím sa tlačením na body uvoľniť blok a odstrániť bolesť. Potom  rukami prechádzam po chrbtici a zisťujem akú energiu majú jednotlivé úseky od krčnej chrbtice, až po  kostrč. Nakoniec pristúpim k liečeniu  Reiki energiou.

Včera prišla ku mne do kancelárie kolegyňa s tým, že ju hrozne bolí hlava a žalúdok. Tak som sa ponúkla , že jej prejdem rukami po krku. 5 a 6 stavec mala bolestivý. Tlakovou masážou som jej uvoľnila šikmé bočné svaly a sústredila sa aj na 5 a 6 stavec. Potom som jej priložila na chvílu ruky nad krk a poslala trocha energie na rozpustenie bloku. Cítila som pichľavú energiu. Napadlo mi, že dokončím liečenie uhľadením aury. Okolo hlavy a ramien mala hustú energiu nepríjemnú na dotyk. Očistila som jej auru, aby bola bez nánosov. Bolo to úplne cítiť na rukách. Liečenie netrvalo ani 10 minút a kolegyňa odišla bez bolesti hlavy a žalúdka.

Je to veľmi dobrý pocit, ak niekomu pomôžete od bolesti. 😉 Len ten výraz :”Ty si tuším naozaj čarodejka” ma občas zabolí.” 🙄

Chrbtica je stredová os nášho tela, chráni miechu a zabezpečuje pohyblivosť rôznymi smermi.


Skladá sa zo stavcov :

 • 7 krčných /cervikálnych/,
 • 12 hrudných /thorakálnych/,
 • 5 driekových /lumbálnych/,
 • 5 krížových /sakrálnych/
 • a kostrče, zrastenej zo 4-5 stavcov.

Medzi stavcami sa nachádzajú platničky rôsolovitého vzhľadu, skladajúce sa z obalu a jadra, ktoré pri “vyskočení” spôsobujú rôzne bolesti.

Stavec sa skladá z jedného tŕňového, a dvoch priečnych alebo svalových výbežkov. Zmenenú polohu týchto výbežkov môžeme pri dôkladnom prehmataní objaviť. Vcelku úspešne sa ľahšie posuny dajú napraviť Dornovou metódou, prípade stavec vsunutý dovnútra sa môže napraviť bankovaním. Ak je už stavec vyšúchaný, a neudrží sa na správnom mieste, dá sa upraviť dôkladným cvičením zameraným na spevnenie okolitého svalstva, ktoré ho bude udržiavať v správnej polohe, aby tak netlačil na okolie a nespôsoboval bolesť.

Chrbtica, miecha, mozoch, orgány … všetko je popretkávané množstvom nervov, ktoré určujú spojitosti medzi funkciami jednotlivých celkov.

Ochorenie alebo oslabenie činnosti jednotlivých vnútorných orgánov spôsobuje blokády stavcov. Ak choroba vnútorných orgánov pominie, stavec sa nedokáže odblokovať, vrátiť na pôvodné miesto. Vtedy je potrebná rehabilitačná liečba.

Na odblokovanie a uvoľnenie je vhodná terapia –  bankovanie, PIR, mäkké techniky, loptičkovanie a tieto druhy masáže: Breussová, klasická,segmentová  reflexná, čínska, TUINA, akupresúra, moxovanie, cvičenie.

Stavce a orgány

Ku každému stavcu môžeme priradiť určité funkcie a orgány, ktoré sú pri jeho poruche nedostatočne inervované a zásobované energiou. Preto napríklad aj pri bankovaní viem zistiť aj poruchy vnútorných orgánov, podľa toho, pri ktorom stavci nám ostane silná podliatina. Keďže ku každému stavcu je priradených viac možností, pravú príčinu zistíme už priamou komunikáciou s klientom ohľadom rôznych príznakov. Tu si môžete vyhľadať, čo všetko k určitému priraďujeme:

Krčná chrbtica:

 • C1 – prvý krčný stavec ATLAS: zásobenie hlavy krvou, mozog, ucho, kosti tváre, / korunná čakra /
 • C2 – AXIS: oči, uši, jazyk, čelo, dutiny, /čakra tretieho oka /
 • C3 – líca, vnútorné ucho, zuby, trojklanný nerv, očný nerv, čeľuste
 • C4 – nos, uši, pery, eustachova trubica
 • C5 hlasivky, žľazy na krku, hrtan, /krčná čakra/
 • C6 – svaly krku, ramená, mandle
 • C7 – štítna žľaza, lakte, tiažové vačky v ramenách

Hrudná chrbtica:

 • Th1 – predlaktie, zápôstie, ruky, prsty, priedušnica
 • Th2 – srdce /srdcová čakra/
 • Th3 – pľúca, priedušky, pohrudnica, prsia
 • Th4 – žlčník, žlčovod, hnev
 • Th5 – pečeň, solar plexus, krv, kĺby /čakra solar plexu/
 • Th6 – žalúdok
 • Th7 – pankreas, dvanástnik
 • Th8 – slezina, bránica, imunitný systém
 • Th9 – nadobličky /potlačenie agresivity/
 • Th10 – Obličky, močové cesty – emocionálne bloky
 • Th11 – obličky, močovody – kožné problémy
 • Th12 – tenké črevo, vajcovody, lymfatická sústava

Drieková chrbtica:

 • L1 – hrubé črevo, triesla
 • L2 – slepé črevo, brucho, ruka
 • L3 – močový mechúr, koleno, pohlavné orgány
 • L4 – prostata, svaly inervované sedacím /ischiatickým / nervom
 • L5 – nohy, členky, prsty, klenba chodidla Krížová kosť : zadok, sakroiliakálne spojenie

Kostrč: konečník, SI sp.

Články o chrbtici:

Chrbtica strom života

Bloky v chrbtici

Cvičenie chrbtice podľa Ludmily Mojžišovej na

Vzťahy ochorenia a blokád stavcov

Stavce a orgány

Zaujímavý článok k problémom z chrbticou je aj  tu.

Rozhovor Jána Hnízdila o psychosomatike a problematike liečenia a postojov lekárov.

Ako vyrobiť pacienta

43 replies on “Spoznajme reč chrbtice…”

hm, … ” Len ten výraz :”Ty si tuším naozaj čarodejka” ma občas zabolí.”” … ľudia sú taký .. iba pomôž a nečakaj záruky anitramuška 🙂

tak to to je … ked sa niekto odvolá na teba v dobrom, nie je to o tebe .. ked sa niekto odvolá na teba v zlom, bosorkou si ty .. nevšímaj si to … ludia sú taký …

fakt dobrý článok … síce popravde polovicu nerozumiem .. to c a c neviem čo .. ale páči sa mi …. si pravdepodobne dobrá liečitelka .. s dušou a to stačí … ostatné nie je na tebe, ale na iných … tak im to nechaj … každý má pravo na vščetko čo ho tvorí .. .aj tie omyly, že sú pupkom sveta …

🙂

Páči sa mi

C je cervical vertebrae latinský názov krčných stavcov Th je thorax vertebrae čiže hrudné stavce a L je lumbalis vertebrae driekové stavce. Každý stavec je prepojený s určitými orgánmi. Stavce nebolia, len bloky na nich vyvolávajú bolesť.

Učím sa ako každý a na každom pacientovi prichádzam na nové veci, lebo máme rozdielne energie. K dobrému liečiteľovi mám ešte ďaleko, ale verím, že raz budem. Pre mňa je podstatné, že môžem takto pomôcť svojim blízkym.

Vieš tá čarodejka, či bosorka mi akosi prischlo, stačí, že šéfke pomôžem s niečim na PC, čo jej nešlo a už som zase čardejka. Čo už človek sa zmieruje vo svojom živote s hocičím….. pekný deň Lilah.

Páči sa mi

Dobrý deň, všetky metódy sú výborné, účinnosť metód závisi od toho aký problém má človek, najprv treba človeka vyšetriť a zistiť problém. DM spolu s bankovaním sú najúčinnejšie na pohybový aparát a uvoľňovanie energetických blokov, Breussova masáž sa aplikuje po ošetrení Dornovou metódou, alebo preventívne aj samostatne, Breussova masáž spolu s bakovaním sú jedinou metódou ako pomôcť klientovi keď má vysunutú platničku. Keď že poznám názory Dr. Hnízdila na zdravotníctvo pozrel som si videa, ktoré sú na stránke je to super. Ak z vašej strany bude záujem môžeme si vymeniť skúsenosti z oblasti alternatívnej liečby. Ja sa venujem ešte aj odkysleniu a detoxikácii.

Páči sa mi

Kiežby taký názor na zdravie pacienta malo viac lekárov, ako Dr. Hnízdil, ale bohužiaľ zisťujem, že sa lekári špecializujú len na to svoje a iné ich nezaujíma.

Osobne som zvažovala kurz na reflexnú terapiu, ale mala som problémy s kĺbmi na rukách, takže by to nebolo pre mňa vhodné. Pracujem s energiou, ale zisťujem že pri tomto ide len o dočasný stav a je potrebné hlbšie liečenie, teda duševné. No ak človek sám nezačne so sebou pracovať, každá pomoc je len dočasná. Pasívny postoj človeka k liečeniu k ničomu nevedie, vedie len k chvíľkovej úľave.

Kombináciou rôznych techník, ktoré pôsobia na oživenie energetických dráh, rozpustenie blokov sa dá dosiahnuť veľa. Ale aj psycholiečba je potrebná, ktorá vedie k uvedomeniu nevytvárať nové bloky.

Telo sa ľahko zanáša a detox je potrebný, no ešte nie sme na to tak nastavený , aby sa stal súčasťou nášho života. Potrebujeme veľa programov v sebe zmeniť, aby sme pracovali inak.

Lubo ….tak ste teda všestranný človek a verím, že nezostanete len pri týchto činnostiach a nejaké vás ešte zlákajú, pretože ste si zvolili pomáhať iným a táto cesta má veľa možností.

Majte sa krásne. 😉

Páči sa mi

Dobrý večer,ďakujem za odpoveď, dovolím si ešte napísať pár viet- práca s energiou je zaujímavá ale hlavne náročná. Pracujete s magnetizmom alebo tradičnou čínskou medecínou- životná energia čchi,odblokovaním meridiánov resp. zaoberáte sa liečebným kódom od Dr. Loyda, Dr. Johnsona? Breussova masáž sa tiež považuje za typ energetickej masáže. Na záver Breussovej masáže tiež používam prácu s magnetizácou podľa Dr. Mesmera. V súčasnosti hľadám možnosti kde by som si vedel urobiť atest na iridológiu. Prajem vám veľa úspechov v tejto náročnej práci. Ak by ste vedeli o niekom komu treba pomôc metódami, ktoré praktikujem môžete mu o mne povedať. Ďakujem

Páči sa mi

Máte pravdu, práca s energiou je namáhavá a každý človek je ako otvorená kniha, v ktorej sa dozviete niečo nové. Pracujem s univerzálnou energiou, nevolám ju ani Reiki, ani Shambala, lebo viem, že energia je len jedna, ktorá prechádza skrz nás zo zdroja bytia. Známa robí klasické masáže, ale aj ako doplnok používa tiež energiu na harmonizáciu tela. Začala som sa viac špecializovať na diagnostiku tela po energetickej stránke.Láka ma regres, pracovať s hypnózou a podvedomím človeka a zvažujem aj kurz na túto oblasť. Momentálne čítam viac kníh na túto tému, tak uvidím, čo prinesie čas.

Iridologia ako som pozerala ponúka zaujímavé možnosti. http://www.navratkezdravi.cz/new/en/ir1.html
Ale je to odlišné ako masáže, ktoré robíte. Vaše želanie je vopred splnené….ak po tom naozaj túžite, možnosť sa naskytne. 😉

Ozaj ste aj na FB, teda ak by mal niekto záujem, nech viem odporučiť, lebo sa mi ozývajú ľudia s rôznych častí SK.

Ľubko pekný večer prajem a veľa spokojných klientov.

Páči sa mi

Ahoj Lubko….stretla som sa s tým naživo u kolegyne a viem, že ak sa to operačne neodstráni, tvorí sa to znova. Vo vnútre je taká blana, ktorá sa naplňuje a je treba aj tú blanu odstrániť von. Zákrok sa robí ambulatne. Pozerala som aj na nete, niekto si na to dával zajačiu masť, zmenšilo sa mu to trocha, niekto bylinky na odbúrávanie tukov, ale to sú veci nadlho.

Takže je na tebe, neviem, či si už bol u lekára. Ja som mala 2 lipómy na brušnom svale, ktoré mi spôsobovali bolesť a musela som na zákrok.

Páči sa mi

Dobrý deň pani Martina, minulého roku sme komunikovali ohľadom metód, ktorými sa zaoberám, teraz vás chcem požiadať o radu- mám známu, u ktorej je podozrenie na lymskú boreliózu. Chcem vás poprosiť či poznáte nejaké prostriedky na riešenie tohto problému. Ďakujem Lubo

Páči sa mi

Dobrí deň Lubko….Nezaoberám, ale skúmam jej pôsobenie a vidím to aj v astrológii, ako pôsobí a niektoré veci si nesieme do iného života, lebo nie je v ľudských silách to zvládnuť v jednom živote.

Ak Vám niekto tvrdí, že vám odblokuje karmu, tak je blázon, lebo je to len vaša lekcia a vy sám máte pochopiť , že to, čo sa Vám deje nie je pre nič za nič, vy sám to máte prijať, spracovať a robiť nápravu, aby sa váš osud sa moho vyvíjať iným smerom. Preto máme na výber 2 cesty akou pôjdeme, buď cestou k zlepšeniu seba , pomáhaniu iným, čím sa náš osud zmierňuje, alebo tá druhá, že sa správame rovnako egoisticky ako v minulom živote a nevnímame potreby a cítenia z duše a nás osud sa napňuje tak ako sme si predurčili že sa udeje v horšom prípade. Takže všetko záleži na vašom postoji, myslení a konaní, akú budúcnosť si budete tvoriť. Všetko robíme pre vlastné pochopenie, duchovné zrenie a každá skusenosť dušu učí už tak nekonať a vziať si ponaučenie, čo vlastne jej pokrokom ju v nových inkarnáciach vedie k činnostiam, ktoré cíti ako nesprávne. To je údel karmy.

V astrológii máme kvadratúry s planétami a tie ukazujú na naše karmické kolo, ktoré máme v istých oblastiach zvládnuť a spracovať. Ak by sa dala karma niekym odblokovať, stratila by svoj význam….svoj kríž si nesieme sami a až si uvedomíme jeho tiaž a uvolníme ju stávame sa odlahčeným…lebo len láska rozpúšťa ťažobu a bolesť.

Je iné, ak vám niekto ukáže, kde máte postavenú karmu a ako máte s touto situáciou pracovať a zvládnuť ju a spracovať, teda ukáže vám iný uhoľ pohľadu na váš život a nasmeruje vás cestou lásky a pokory.

Pekný deň prajem.

Páči sa mi

Dobrý večer pani Martina, obraciam sa na vás s problémom, ktorý má manželka. Napriek tomu, že sme napravili pohybový aparát má problémy s dýchaním, nemôže nahlas rozprávať, páli ju na prieduškách, je zachrípnutá. Podľa týchto príznakov som usúdil, že má nepriechodnú 4 a 5 čakru.Lieky, ktoré užívala jej nezabrali. Ako by ste jej vedeli pomôcť? Dá sa to aj na diaľku alebo je potrebné osobné stretnutie? Prosím vás kde pôsobíte na Slovensku? Ďakujem vám za každú radu. Hiľovský

Páči sa mi

Lubko…už neliečim, teda nepôsobím nikde. Skončila som aj s posielaním energie, lebo som po 3 dňoch dostala také isté príznaky ako ten , komu som posielala energiu. Behom pár minút som prestávala vidieť, mala hrozné tlaky v hlave a presne taký istý problém ako mala známa, keď som jej posielala energiu. Zbadala som varovný prst….Takže som išla proti niečomu, čo mala zvládnuť ona sama. Pochopila som , že v liečení funguje len vyššia liga, teda čistota ducha, aby som na seba neťahala emočné bloky od liečeného a tú som ja nemala. Takisto som pochopila, že nie každý je vhodný na také liečenie, lebo choroba upozorňuje nás samých, že niečo nie je v poriadku a mali by sme sa o to postarať. Liečiteľ nám pomôže len na určitý čas odstrániť problém, ale pokiaľ si sami neuvedomíme ako konáme myšlienkami, a činmi, tak si stále budeme vytvárať bloky a telo bude chorlavieť. Takže musí aj liečený na sebe pracovať a nie položiť svoj problém na tanier liečiteľovi a nech ho toho problému zbaví. Je viac druhov liečiteľov, ktorý majú silný magnetizmus a dokážu bolesť vytiahnuť von z tela a liečený má na dlhší čas pokoj, alebo úplne. No liečiteľ sa tak zanáša, pokiaľ sa správne neočistí. Ak má za sebou najvyšších služobníkov božích, je to iné.

Ochorenie vzniká, ak naša imunita klesá, vtedy sa prejaví a stačí, ak nás len ofúkne, alebo sme v prítomnosti niekoho chorého. Za každou bolesťou sa nachádza nejaký emočný blok, ktorý sa časom prejaví.
https://wordpress.com/post/anitram.wordpress.com/24635

Lubko…je pravda, že terajšie virózy trvaju dlhšie a lieky, ktoré kedysi bežne zaberali, už nezaberajú, akoby si vírusy zvykli na lieky a už na ne neučinkovali. Preto treba aj lieky od kašľa obmieňať a siahnuť po tých bežných, starých klasických, ako sú pneumolysín, tusin, ditustat. Môjmu synovi už napríklad nezabral stoptusin a to bral od posledného ochorenia aj na imunitu lieky a Vit. C. No priniesla som mu ditustat a ten zabral okamžite. Preto skúšajte obmieňať liečivá. Neviem, či lekár jej dal ATB a tiež nezabrali, lebo aj tuná už nastáva problém a je vhodné siahnuť aj po prírodnej liečbe ako doplnku. (cesnak, zázvor, šalvia)Treba však vylúčiť mykoplazmy, alebo chlamýdie, ktoré treba preliečiť.

Všimla som si že ľudia, ktorý držia svoje problémy v sebe a nevadia ich rozdýchať ,trpia záchvatmi kašľa, alebo dlhotrvajúcim kašľom. Zo psychosmatického hľadiska vaša manželka v sebe niečo dusí o čom nevie hovoriť a nevi to predýchať. Ten problém ju splajuje…nech sa naučí o svojich problémoch hovoriť,nepotlačovať ich v sebe a odovzdať ich či už vám, alebo priamo Bohu, len sa nesmie vo vnútre pre nich trápiť, potrebuje sa oslobodiť.

Raz sa mi stalo, že som si krikom porušila hlasivky, deti ma vytočili a ja som po nich kričala. Na druhý deň som už nemala hlas a uvedomila som si , ako mi to uškodilo. Ďalší krát ako som chcela takto reagovať mi prišlo z vnútra akoby varovanie, uvedomenie si, ako si poškodzujem hrdlo a vtedy som reagovala s pokojom. Výbušné prejavy sú pre nás sebapoškodzujúce, treba konať s rozvahou. Naše telo je múdre, nesie veľa informácii, ktoré nechceme vidieť.

Na hruď nech si skúsi dávať zábale s teplým olivovým olejom, alebo s niečim iným(husia masť,psie sádlo). Môže vyskúšať aj dychové cvičenia s upokojením. Ak máte infra lampu, nech si ju nasmeruje na hrudník a začne s dýchaním.(pozor na spálenie, nie príliž blízko) Hlboký nádych pokiaľ jej to dovolí a výdychy bude robiť s vnášaním pokoja a radosti do seba..teda nádych a výdych s vedomím lásky pokoja a radosti. Tieto výdychy nech upriamuje na hrudník a tam ich vnúša…takýmto spôsobom revitalizuje svoje plúca a orgány v hrudníku. …vnáša do seba pokoj a lásku, ktoré pomáhajú meniť emočné bloky.

https://anitram.wordpress.com/2012/06/21/spoj-sa-so-svojim-ja/

Tak isto môže vnímať ako dýcha a ako každý výdych blahodárne pôsobí na jej telo. Môže aj ležať v posteli bez použitia lampy, len nech si pošpúcha dlane, aby ich mala teplé a dala si ich do stredu hrude a len vnímala to teplo a pokojne dýchala…a zase každým výdychom vnášať do seba spokojnosť. Rozochvieva to tak duševnú časť a otvára to jej srdcovú čakru, teda približujeme sa viac k Duši. Dýchanie je dôležitý proces, často dýchame povrchne a naše plúca sú potom málo roztiahnutelné. To isté môže robiť s hrdlom, posielať vibrácie lásky na hrdlo. Na stratu hlasu je dobrý panthenol cmúlať ho a liečba tichom.

Prišla som na to, že bolesť sa dá z tela vytiahnuť a spracovať, len nie každý je tak vnímavý a dokáže to. Môže to vyskúšať…vnímať bolesť v hrdle, viem, bude to nepríjemné, ale ak upriami pozornosť na bolesť, akoby sa tlakom ohraničila a bude cítiť emocie, ktoré za bolesťou sú a v tom momente, akoby sa bolesť ťahala von. Treba len vydržať a nechať všetko vytiahnuť tlakom von a potom, ak už vníma miesto bez emócii a tlaku, začať vnášať na to miesto vibrácie lásky, aby táto energia miesto vibračne upravila. Vytiahla som si takto bolesť z TH3-4. Robila som to 2 dni (10 min denne) a na 3 deň som chrbát vôbec už necítila. Bol to zázrak, lebo ak sa u mňa objavila bolesť v chrbtici, je to na dlhšie a už mi ani myorelaxanicia nezaberajú. Treba pracovať so svojou bolesťou, lebo sme si ju spôsobili sami.

Môže si urobiť inhalačný kúpel, alebo robiť inhalácie s eukalyptom, čie mätou , alebo borovicou, čo tiež upokojuje.

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/u-lekara/naparovanie-urychli-liecbu-dutin-aj-priedusiek.html

Z byliek je dobrý majoránkový čaj. Tu som našla 10 rad, tak mrkni aj sem.

http://najmama.aktuality.sk/clanok/235337/10-domacich-rad-na-zapal-priedusiek-ako-co-najskor-vyzdraviet/

Želám rýchle uzdravenie. 😉

Páči sa mi

Dobrý večer pani Martina, sme vám vďační za rady a s úctou vám ďakujeme. Je mi ľúto, že úž nerobíte toto poslanie -pomáhať ľuďom. Verím, že sa budem môcť aj v budúcnosti na vás obrátiť ak budem mať nejaký problém, resp. ak vy budete mať niekoho kto bude mať problémy s pohybovým aparátom veľmi rád tiež pomôžem . S vďakou Ľubo a Gaba

Páči sa mi

Ľubko, ale robím., stále pomáham iným….no odlišným spôsobom. Nasmerovávam ich k sebe, k svojej duševnej časti a ukazujem im, aj iný pohľad na ich problém,ako vidia oni samých seba. Liečenie nie je len o energetike, ale aj o duševnom pochopeni a splynutí s vyššou časťou seba samého.

No nedá mi spýtať sa…keď som písala tento koment ,cítila som rezonovanie v ľavom uchu a potom bolesti hrdla tiež na ľavej strane bližšie ku krčnej jamke. Prišlo mi, že to súvisí nejako s vašou manželkou. A ochorenie prišlo cez ľavé ucho, postihlo hrdlo a priedušky. Ľavá strana je o ženskej energii, ktorá je narušená..Zrejem za jej problémom bude nejaká žena…

Rada poradím aj na budúce. 😉 Manželke, ak je Gabika, želám krásny deň jej mena.

Príjemný zvyšok večera prajem.

PS: Beriem vás za slovo, rada odporučím. 😉

Páči sa mi

Dobrý deň pani Martina, pri prezeraní vašej stránky som objavil zaujímavú knihu Ruce svétla, začal som začal som ju hľadať, ale momentálne je všade nedostupná. Na vašej stránke je formovaná tak, že na jednej A 4 sú dve strany. Preto sa obraciam na vás či je možné ju dať na stránku aby ne jednej strane A 4 bola jedná strana alebo či náhodou nemáte dva výtlačky tejto knihy. Bol by som rád ak by som mal tú knihu, lebo by mi pomohla, pretože som v Rakúsku, pred časom absolvoval kurz liečenie energiou. Vopred vám ďakujem Ľubo, písal som vám emaily keď som začal s Dornovou metódou a bankovaním.

Páči sa mi

Dobrý deň Ľubko..knihu som vám poslala na uvedený mail…našla som ju na uložto vo formáte A4. Tak príjemné čítanie a nech vám je kniha nápomocná pri liečení. Ja som až časom zistila, že veci, ktoré Barbara v knihe opisuje som začala vidieť a vnímať tak isto ako ona. Uvedomila som si, že čerpáme poznatky z kolektívneho vedomia, ktoré tam už niekto pred nami zrelejší vložil. 😀

Prajem krásny deň do Rakúska.

Páči sa mi

Dobrý večer ,chcem sa opýtam na zdravotný problem môjho manžela .Niejaky čas má problém s kolenom ,z odberu krvi nič nezistili ,lekár mu predpísal len niejake vitamíny,vraj to je následkom jeho práce keďže je vodič z povolania .Sťažuje sa že cíti pichanie a pálenie v oblasti nad jablckom.Co to môže spôs9obovať?Za vasu odpoveď vopred ďakujem,s pozdravom Marianna.

Páči sa mi

S kolenom je to tazko…mne zacalo tuhnut v noci ako som spala a zobudila som sa na to..ze neviem vyrovnat nohu…len s bolestou a zalieval.ma studeny pot. V obdobi..ako som zacala liecit..som si ho dala do poriadky a odvtedy ma netrapi. Kazde ochorenie je o nasom.postoji…kolena su o pokore..treba pochopit comu sa branime a nedokazeme seba pred niecim ..niekym pokorit. Syn mal na pravom.kolene vyrastky na chrupavke a ma natiahnuty krizny vaz. Koleno ho stale boli a picha v nom….mal by cvicit.. posilnovat slachy..no je lenivy. Ak na CT..MR…ci Rtg sa nic neukazalo.moze ist o zapal sliach,lebo artroza..ci natrhnuty meniskus.uvolnene krizne vazy by tam videli.Treba koleno dokladne vysetrit…a mal by ho spevnovat cvikmi.

Páči sa mi

No to je to..ze prre svoje zdravie nie sme ochotny viac urobit…poznam niekoho..kto sa cvicenim vyhol operacii krizovych vazov.. a tym..ze vas muz ma nohu stale v jednej polohe..tak ma ju v takom stave ako ma😞

Páči sa mi

Andrejka nie…masirujem len vo svojej rodine. Pochopila som vsak.ze nas chrbat a jeho emocne pole nad nim je ako predkana siet…cim je hustejsia..tym nas viac tazi a chrbat pobolieva. Naucila som.sa vnimat svoje pole v mieste zatazenia a uvolnivat zhluky..ktore nam sposobuju problemy. Tak isto tlakova masaz bolestiveho.miesta vie pomoct s problemami platniciek.Mam to odskusane na sebe, ale aj na inych.. Treba skusat..vnimat seba v stave spokojnosti,nie v napati….to nas vrdie drzat sa v rovine srdca..kdecsa bas nuc nedotyka. Stavce upozornuju hlavne na problem s organmi…tak si pozrite, na co vas telo upozornuje.🤗

Páči sa mi

Pekný večer prajem ,vďaka za Váš čas:) Ešte jedna otázka:))
Či by ste mi vedeli odporučiť nejakého špecialistu v tejto oblasti? Niekoho ako ste Vy, kto sa rozumie aj príčine a určitým spojitostiam,, vďaka ešte raz

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.