Kategórie
Bylinky Liečenie

Recepty pre zdravie…

PRÍPRAVA PRAVÉHO JABLČNÉHO OCTU

Na jeho prípravu použi zdravé, nepoškodené jablká, postrúhaj ich na strúhadle zo skla alebo plastu (nie kovovom !). Na jeden kilogram jabĺk pridaj liter a pol až dva litre vody. Denne premiešaj drevenou  vareškou. Po vykvasení preceď, nalej do fliaš a odlož do chladničky.

Užívanie: Do dvoch až troch pohárov vody si pridaj dve čajové lyžičky octu z jabĺk, pi ráno a večer.  Zlepšíš si tak funkčnosť žíl. Tento ocot používaj aj na prípravu jedál. Predídeš tak cirhóze pečene.

PRÍPRAVA KARMELITÁNSKYCH KVAPIEK

Svoje pomenovanie dostali podľa mníšok – karmelitánok, ktoré ako prvé pred 170 rokmi tento recept zverejnili. Dovtedy ho úzkostlivo strážili mnísi.

Postup:

Na 150ml liehu pridaj 15g listov medovky lekárskej, 12g citrónovej kôry, 6g muškátového orecha, 3g škoricovej kôry, 3g klinčekov a 3g plodov koriandra siateho. Lúhuj dva týždne a obsah každý deň pretrep. Potom  preceď a zrieď 250ml vody. Kvapky nalej do menších fľaštičiek, dokonale uzatvor a skladuj na chladnom a tmavom mieste.

Použitie: pri žalúdočných ťažkostiach, nechutenstve, vracaní, žalúdočnej neuróze, bolestiach v močových cestách, poruchách menštruácie, nevoľnostiach, nespavosti, nervových poruchách.

Dávkovanie: Trikrát denne po 20 kvapiek, najlepšie na kocku cukru, prípadne kvapky zapi vodou alebo čajom. Kvapky si môžeš pridať aj do osviežujúcich kúpeľov, do kúpeľov pri bolestiach a kŕčoch a do vody na skrášlenie pleti.

Upozornenie: * Uvedené dávkovanie je pre dospelých. Deťom do 6 rokov podávaj polovičné dávky, deťom do 14 rokov trojštvrtinové. Nad 14 rokov ako dospelým.

VÍNO NA SRDCE

Do litra čistého prírodného vína daj 10 stoniek petržlenu aj s listami a pridaj 1- 2 polievkové lyžice vínneho octu. Všetko 10 minút povar na slabom ohni (pozor, tekutina pení !). Potom do odvaru pridaj 300 gramov pravého včelieho medu a opäť nechaj štyri minúty slabo variť. Fľašu vypláchni čistým alkoholom, nalej do nej horúce víno a dobre uzavri. Vychladnuté skladuj v chladničke. Usadenina na dne nie je škodlivá, môžeš ju vypiť. Toto víno účinne pôsobí pri srdcovej slabosti a arytmii. Je však aj vhodným podporným prostriedkom pri angine pectoris.

Pri problémoch so srdcom (napríklad aj pri zmene počasia, rozčúlení, žiali a podobne), uži dvakrát až trikrát denne jednu polievlyžicu vína, pri srdcovej slabosti maximálne päť polievkových lyžíc denne.

Upozornenie: Víno na srdce nie je vhodné pre ľudí s ťažším ochorením obličiek !

Prevzaté z knihy Viera Vičanová_PSYCHOTRONICKA_PORADNA_1-2

3 replies on “Recepty pre zdravie…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.