Kategórie
Energia knihy

Sila odpútania…

Jednou z najlepších ciest, ako sa cítiť lepšie, je odpútať sa od niekoho či niečoho. My všetci so sebou nosíme neuveriteľne ťažké bremeno nadbytočnej batožiny plnej vecí, ktoré nepotrebujeme.

Vecí, ktoré nás iba zaťažujú a zabraňujú dobru, aby vstúpilo do našich životov. Keď sa ich zrieknete, bude vám ľahšie. A to vám pomôže načerpať novú energiu.

Existujú rôzne spôsoby odpútania: Mentálne/ emocionálne odpútanie a fyzické odpútanie.

MENTÁLNE / EMOCIONÁLNE ODPÚTANIE

Keď vysielame negatívne emócie smerom k iným ľudom, miestam, veciam, situáciám či udalostiam, vlastne sa k nim pripútavame takmer nezlomným putom. Môžete byť hoci aj na druhom konci sveta, ale keď nenávidíte nejakú osobu, ste s ňou spätý/á tak, ako keby ste spolu sedeli v rovnakej miestnosti a navzájom súperili. Odpovedzte si na otázku, koho takéto negatívne emócie zraňujú ? Vás !

Vy ste tá osoba, ktorá trpí, lebo v sebe neustále živí negatívne emócie. Iba vy sa zožierate zvnútra.Vaše negatívne emócie nespôsobujú len to, že sa cítite zle.

V konečnom dôsledku sa môžu prejaviť na vašom zdraví a zapríčiniť žalúdočné vredy, srdcovo-cievne ochorenia, vysoký krvný tlak či rakovinu. A to som menovala iba zopár z tých najčastejších chorôb.

Takže odpútaním sa nielen vynikajúco zlepšíte svoje duševné rozpoloženie, ale zrieknutím sa negatívnych emócií, ktoré prechovávate proti ľudom, miestam, veciam, situáciám alebo udalostiam, sa môžete dokonca i sami vyliečiť z vážneho ochorenia.

ČO JE ODPÚTANIE ?

Odpútanie nie je otázkou odpustenia, hoci úplné odpustenie je oveľa lepšie, no i oveľa zložitejšie.

Odpútať sa znamená: Nechať ísť.

Odpútanie nie je intelektuálne cvičenie. Vašou úlohou nie je zabudnúť na osobu či udalosť, ani si sami pred sebou nemusíte zdôvodňovať prečo alebo ako, alebo či je odpútanie sa od niekoho či niečoho vôbec namieste. Jednoducho to urobte. Odpútaním či „neriešením” daného problému sa vyhnete vnútornému nepokoju, takže je to vynikajúca metóda, ako sa oslobodiť spod vplyvu ľudí, na ktorých neviete zabudnúť. Inými slovami, odpútanie robíte pre vlastné dobro, zdravie a pohodu, a nie pre niekoho iného. Nepraktizujete ho zo šľachetnosti. Keď sa od niekoho či niečoho odpútate, robíte to z jednoduchého dôvodu. Keď niektoré veci pustíte z hlavy a keď sa dokážete zbaviť negatívnych emócií, budete sa cítiť omnoho lepšie. Všetko, čo pre to musíte urobiť, je rozhodnúť sa a venovať odpútaniu každý deň.

ODPÚTAJTE SA HNEĎ NA ZAČIATKU

Je zaujímavé, že ľudia tvoriaci pozitívne vyhlásenia (pozri 1. knihu, 3. kapitolu Sila vyhlásenia) často nedosiahnu požadovaný výsledok prv, než sa odpútajú. Dôvod je prostý. Pokiaľ v sebe živíme negatívne emócie, ktoré nás ničia, berú nám zdravie a skľučujú našu myseľ, zaberajú v našich životoch toľko priestoru, až môžu zabrániť dobru, aby si k nám našlo cestu. A keď narábame s pozitívnymi vyhláseniami, usilujeme sa o uplatnenie nového dobra v našich životoch. Akt odpútania vykonáte nahlas alebo formou zápiskov. Pomôžu vám v tom niektoré z nižšie uvedených vyhlásení. Predstavím vám hneď niekoľko mojich obľúbených výrokov, ktoré sú zamerané na odpútanie sa od osôb, ktoré vás skľučujú.

Celkom sa od teba,……… odpútavam. Zriekam sa ťa a nechám ťa ísť za tvojím Najvyšším dobrom. Úplne a absolútne sa od teba odpútavam,……….Žehnám ti s láskou a zriekam sa ťa. Bezo zvyšku sa od teba odpútavam,………, prepúšťam ťa tvojmu Najvyššiemu dobru.

Niekedy intuitívne vycítime, že sú k nám pripútaní niektorí problematickí ľudia, preto je dobré vyhlasovať aj niečo v tomto zmysle:………, celkom a absolútne sa odo mňa odpútavaš. Uvoľníš ma a necháš ma odísť. ………, úplne a bez výhrad ma necháš odísť. Všetky veci medzi nami sú odteraz až naveky v harmónii.

Ak vás trápi situácia či udalosť, môžete povedať: Úplne a bez výhrad sa odpútavam od……… (situácia, okolnosť, vzťah, skúsenosť či udalosť). Uvoľňujem sa a zriekam sa ťa. Teraz sa odpútavam od všetkých okolností alebo vzťahov v mojom živote, ktoré nie sú pre moje Najvyššie dobro. Teraz sa ich úplne zriekam a oni sa zriekajú mňa – pre Vyššie dobro každého z nás.

ODPÚTANIE SA OD MILOVANÝCH OSÔB

Odpútať sa od milovanej osoby je často tým najdôležitejším, čo môžeme v tomto smere urobiť. Láska k deťom či k partnerovi, ktorá je majetnícka alebo sa v nej snažíme dominovať a v jej mene kontrolovať iné osoby, je vždy zničujúca. Pravá láska znamená slobodu a dovoľuje milovaným osobám rásť a rozvíjať sa smerom, ktorý je pre nich najlepší. Predstavte si, že by ste sa mali zriecť milovaného syna či dcéry v prospech ich Najvyššieho dobra, a nechať ich ísť vlastnou cestou podľa ich vlastného, a nie vášho uváženia. Tento druh odpútania neprináša len pokoj a harmóniu, ale zároveň posilňuje vzťahy s našimi drahými a blízkymi. V prípade, že sa chcete odpútať od drahej osoby, môžete povedať:

………, úplne a bez výhrad sa ťa zriekam v prospech tvojho Najvyššieho dobra. Milujem ťa, no nechám ťa ísť. Si úplne voľný, aj ja som úplne voľná. Medzi nami je dokonalá harmónia.

 ODPÚTAJTE SA OD PROBLÉMOV ALEBO SITUÁCIÍ

Niekedy sa potrebujeme odpútať od situácie, ktorá nás už dlho ťaží. Zbytočne strácame množstvo emocionálnej i mentálnej energie premýšľaním a trápením sa nad nejakou vecou, hoci by jednoducho stačilo sa jej zriecť. Tým, že ju necháme odísť, jej dáme možnosť, aby sa sama vyriešila. Všetky naše myšlienky a útrapy totiž bránia tomu, aby sa situácia vyriešila sama od seba. V takomto prípade môžete povedať: Teraz sa úplne a bez výhrad odpútavam od……… (nazvite problém alebo situáciu). Dovoľujem jej, aby sa vyriešila sama pre Najvyššie dobro všetkých zúčastnených.

V knihe nájdete ešte

  • Fyzické odpútanie str. 10
  • Sila odmietnutia str. 11
  • Sila vizualizácie str. 14
  • Sila Alfy str. 17 odporúčam vám pozrieť si
  • Sila koncentrácie str. 20
  • Sila tajomstva a peňazí str.25
  • Sila dávania str.29
  • Sila lásky str.30
  • Sila ticha str.32 a iné, ktoré stoja za prečítanie. 😉

Z knihy  BERGEROVA_CESTA_K_VNUTORNEJ_SILE

21 replies on “Sila odpútania…”

jej Martinka, uz druha karticka pochadzajuca z mojho oblubeneho Crowleyho tarotu 🙂 a konkretne tato bola dlho mojou osobnou kartou 🙂

odputanie, hm niekedy je to velmi tazke, hlavne, ked sa jedna o lasku 😦

Like

jaaj veru ja by sommohla o tom hovorit ambala o odputavani sa kvoli laske moja 🙂 je to tazke ale treba vediet aj veci uzavriet a ist dalej , minulost patri minulost a zivot je laskavy , treba dufat, ze nam dopraje v buducnosti tiez 🙂 treba verit a pritiahnut si lasku znova do zivota svojim spravanim 🙂
ja tomu verim a taktiez tomu, ze ak neodpustim sebe a aj inym, nic nove nepride, lebo budem stale zatazena tym starim a to mi nepomoze, len si sebe skodim
takze krasny text martinka, pripomina mi to dohody troska 🙂
ale dobre, ze je tu aj nieco ine na tento problem v nas 🙂

Like

dobry den neviem odkial ste,ale rada by som prisla ,ak by to bolo mozne,na sedenie koli odputaniu sa od matky,respektive odputat ju odomna,lebo ona mne berie energiu a ja slabnem.

Like

Asi ťa sklamem, ale ja sa neživým poradenstvom, ani nerobím sedenia. Na blog sa snažím dávať veci, ktoré by mohli napomôcť iným na ich ceste životom, tak ako aj mne pomáhajú. 😉

Neviem koľko máš rokov, ale ak ťa matka obmedzuje alebo dusí svojou opičiou láskou, mala by si sa s ňou o tom porozprávať. Takáto láska je len príčinou pokriveného ega. Rodičia nesmú lipnúť na svojich deťoch, musia im dať slobodu a nechať ich ísť vlastnou cestou. Ty sama cítiš , že ťa oberá o energiu. Mala by si posilniť svoju auru a nosiť nejaké minerál, čo by ťa chránil a posilňoval.

Nesmieš sa nenechať vytáčať jej maniermi. Možno robíš aj ty chybu, lebo jej na tú hru pristupuješ. Mama toho využíva a ty si oslabená a unavená z nej. Nechceš ju nechať len tak, lebo ťa možno vydiera svojou láskou.Sú také typy rodičov. Zamysli sa a vymysli si inú taktiku na svoju matku. Zmeň systém vo vašom vzťahu. Určite ju veľmi ľúbiš, ale ona musí pochopiť, že okrem nej máš aj iné povinnosti.

Našla som niečo na internete:
Skúsený taliansky psychológ a psychoterapeut Osvaldo Poli sa zaoberá najmä formáciou rodičov a manželských párov a formou poradenstva sa snaží pomôcť rodičom a posilniť ich výchovné zručnosti.

V knihe Prehnane milujúce matky ponúka vhodné prístupy a metódy, ktoré uľahčujú uzdravenie rodinných vzťahov a posilňujú opravdivú lásku, ktorá v sebe zahrnuje múdrosť, spravodlivosť, statočnosť a miernosť.
Táto veľmi potrebná a stále aktuálna publikácia sa zaoberá príčinami, ktoré vedú matky k tomu, aby všetku pozornosť, starostlivosť a lásku sústredili na dieťa, bez toho, že by si uvedomovali nevyhnutné riziká a úskalia, ktoré nezdravá výchova prináša.
http://www.kna.sk/Tituly-KNA/Prehnane-milujuce-matky.html

Ak máš záujem skús si tú knihu zohnať a možno prídeš na to, čo vedie tvoju matku k tomu, aby na tebe tak lipla, alebo jej ju kúp ako vianočný darček a možno pochopí svoje správanie…. dúfam že tá kniha pomôže… 😉
Pekný dník ti prajem.

Like

Záleží od čoho sa potrebuješ odpútať. Musíš nechať myseľ prestať myslieť na danú vec. Skús meditáciu predstav si danú vec ako je na lodke a ty si na ostrove., alebo opačne. Lúčiš sa s tou vecou a nechávaš ju tam a pomaly sa od nej vzdiaľuješ. A keď ju už neuvidíš, povedz si : Som voľný už viac ma nedrží!”

Je veľa spôsobov ako sa odpútať od niečoho. Možno ak je to človek, tak ste zviazaný energiou. V tom prípade skús rekapituláciu, aby sa ti navrátila energia a ty si mohlo ísť ďalej. https://anitram.wordpress.com/2010/10/07/rekapitulacia-tretietoltecke-umenie/

Like

Určite to poznáte a stretli ste sa tým:) Už len ráno otvorite oči a je potrebné ďakovať za dar a prebudenie sa do ďalšieho dňa a slovko ďakujem robí zázraky….. :)rada by som s Vami pokecala, ale nie takto verejne 🙂 máte nejaký služobný email ?

Liked by 1 person

Každý deň to nerobím, len ak nastane situácia, ktorá ma nevedi k poučeniu a pochopeniu, tak ďakujem za všetko aj dobré aj zlé, lebo ma to doviedlo k poznaniu, alebo ak z vnútra pocitim vďačnosť…či ak sa mi niečo vyplní a ja cítim potešenie z duše. Máš pravdu,,ak človek vníma ako veci fungujú a že sám je tvorca, tak nič nie je zložité. ..to len my sami si to myslením komplikujeme.

Like

V článku je vypísaných viacero možností, ale návod resp. postup ako sa odpútať od tzv. toxickej rodiny som tu nenašiel. Mne by sa zišiel určite.

Like

Sposob je…odstahuj sa od nich…ak nevies prijat svoj rod 😉👍
Navod tam je..len necitaš a nevnimas pozorne a na tuto temu som ti uz pisala.🤔
Su ludia…ktorym ukazes X sposobov ako pracovat zo svojim problemom a aj tak ho budu vnimat rovnako a nic im nebude vyhovovat…pokial nezmenia pohlad na svoj zivot a nezacnu problem riesit v sebe…nic sa nezmeni..budu sa zozierat a vidiet len chyby okolo seba…

To ake mame nase vnutro..ukazuje situacie okolo nas…ak mas v sebe pokoj a lasku…javi sa aj tak tvoje okolie…ak tam.mas chaos ..boj a nepokoj..tak tym aj navonok zijes…toto je skutocnost.

Daj si ☕ a zamysli sa nad sebou..kde treba zacat…casto krat nevidime seba ako sa spravame az nas na to niekto neupozorni😉

Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.