Jednou z najlepších ciest, ako sa cítiť lepšie, je odpútať sa od niekoho či niečoho. My všetci so sebou nosíme neuveriteľne ťažké bremeno nadbytočnej batožiny plnej vecí, ktoré nepotrebujeme.

Vecí, ktoré nás iba zaťažujú a zabraňujú dobru, aby vstúpilo do našich životov. Keď sa ich zrieknete, bude vám ľahšie. A to vám pomôže načerpať novú energiu.

Existujú rôzne spôsoby odpútania: Mentálne/ emocionálne odpútanie a fyzické odpútanie.

MENTÁLNE / EMOCIONÁLNE ODPÚTANIE

Keď vysielame negatívne emócie smerom k iným ľudom, miestam, veciam, situáciám či udalostiam, vlastne sa k nim pripútavame takmer nezlomným putom. Môžete byť hoci aj na druhom konci sveta, ale keď nenávidíte nejakú osobu, ste s ňou spätý/á tak, ako keby ste spolu sedeli v rovnakej miestnosti a navzájom súperili. Odpovedzte si na otázku, koho takéto negatívne emócie zraňujú ? Vás !

Vy ste tá osoba, ktorá trpí, lebo v sebe neustále živí negatívne emócie. Iba vy sa zožierate zvnútra.Vaše negatívne emócie nespôsobujú len to, že sa cítite zle.

V konečnom dôsledku sa môžu prejaviť na vašom zdraví a zapríčiniť žalúdočné vredy, srdcovo-cievne ochorenia, vysoký krvný tlak či rakovinu. A to som menovala iba zopár z tých najčastejších chorôb.

Takže odpútaním sa nielen vynikajúco zlepšíte svoje duševné rozpoloženie, ale zrieknutím sa negatívnych emócií, ktoré prechovávate proti ľudom, miestam, veciam, situáciám alebo udalostiam, sa môžete dokonca i sami vyliečiť z vážneho ochorenia.

ČO JE ODPÚTANIE ?

Odpútanie nie je otázkou odpustenia, hoci úplné odpustenie je oveľa lepšie, no i oveľa zložitejšie.

Odpútať sa znamená: Nechať ísť.

Odpútanie nie je intelektuálne cvičenie. Vašou úlohou nie je zabudnúť na osobu či udalosť, ani si sami pred sebou nemusíte zdôvodňovať prečo alebo ako, alebo či je odpútanie sa od niekoho či niečoho vôbec namieste. Jednoducho to urobte. Odpútaním či „neriešením” daného problému sa vyhnete vnútornému nepokoju, takže je to vynikajúca metóda, ako sa oslobodiť spod vplyvu ľudí, na ktorých neviete zabudnúť. Inými slovami, odpútanie robíte pre vlastné dobro, zdravie a pohodu, a nie pre niekoho iného. Nepraktizujete ho zo šľachetnosti. Keď sa od niekoho či niečoho odpútate, robíte to z jednoduchého dôvodu. Keď niektoré veci pustíte z hlavy a keď sa dokážete zbaviť negatívnych emócií, budete sa cítiť omnoho lepšie. Všetko, čo pre to musíte urobiť, je rozhodnúť sa a venovať odpútaniu každý deň.

ODPÚTAJTE SA HNEĎ NA ZAČIATKU

Je zaujímavé, že ľudia tvoriaci pozitívne vyhlásenia (pozri 1. knihu, 3. kapitolu Sila vyhlásenia) často nedosiahnu požadovaný výsledok prv, než sa odpútajú. Dôvod je prostý. Pokiaľ v sebe živíme negatívne emócie, ktoré nás ničia, berú nám zdravie a skľučujú našu myseľ, zaberajú v našich životoch toľko priestoru, až môžu zabrániť dobru, aby si k nám našlo cestu. A keď narábame s pozitívnymi vyhláseniami, usilujeme sa o uplatnenie nového dobra v našich životoch. Akt odpútania vykonáte nahlas alebo formou zápiskov. Pomôžu vám v tom niektoré z nižšie uvedených vyhlásení. Predstavím vám hneď niekoľko mojich obľúbených výrokov, ktoré sú zamerané na odpútanie sa od osôb, ktoré vás skľučujú.

Celkom sa od teba,……… odpútavam. Zriekam sa ťa a nechám ťa ísť za tvojím Najvyšším dobrom. Úplne a absolútne sa od teba odpútavam,……….Žehnám ti s láskou a zriekam sa ťa. Bezo zvyšku sa od teba odpútavam,………, prepúšťam ťa tvojmu Najvyššiemu dobru.

Niekedy intuitívne vycítime, že sú k nám pripútaní niektorí problematickí ľudia, preto je dobré vyhlasovať aj niečo v tomto zmysle:………, celkom a absolútne sa odo mňa odpútavaš. Uvoľníš ma a necháš ma odísť. ………, úplne a bez výhrad ma necháš odísť. Všetky veci medzi nami sú odteraz až naveky v harmónii.

Ak vás trápi situácia či udalosť, môžete povedať: Úplne a bez výhrad sa odpútavam od……… (situácia, okolnosť, vzťah, skúsenosť či udalosť). Uvoľňujem sa a zriekam sa ťa. Teraz sa odpútavam od všetkých okolností alebo vzťahov v mojom živote, ktoré nie sú pre moje Najvyššie dobro. Teraz sa ich úplne zriekam a oni sa zriekajú mňa – pre Vyššie dobro každého z nás.

ODPÚTANIE SA OD MILOVANÝCH OSÔB

Odpútať sa od milovanej osoby je často tým najdôležitejším, čo môžeme v tomto smere urobiť. Láska k deťom či k partnerovi, ktorá je majetnícka alebo sa v nej snažíme dominovať a v jej mene kontrolovať iné osoby, je vždy zničujúca. Pravá láska znamená slobodu a dovoľuje milovaným osobám rásť a rozvíjať sa smerom, ktorý je pre nich najlepší. Predstavte si, že by ste sa mali zriecť milovaného syna či dcéry v prospech ich Najvyššieho dobra, a nechať ich ísť vlastnou cestou podľa ich vlastného, a nie vášho uváženia. Tento druh odpútania neprináša len pokoj a harmóniu, ale zároveň posilňuje vzťahy s našimi drahými a blízkymi. V prípade, že sa chcete odpútať od drahej osoby, môžete povedať:

………, úplne a bez výhrad sa ťa zriekam v prospech tvojho Najvyššieho dobra. Milujem ťa, no nechám ťa ísť. Si úplne voľný, aj ja som úplne voľná. Medzi nami je dokonalá harmónia.

 ODPÚTAJTE SA OD PROBLÉMOV ALEBO SITUÁCIÍ

Niekedy sa potrebujeme odpútať od situácie, ktorá nás už dlho ťaží. Zbytočne strácame množstvo emocionálnej i mentálnej energie premýšľaním a trápením sa nad nejakou vecou, hoci by jednoducho stačilo sa jej zriecť. Tým, že ju necháme odísť, jej dáme možnosť, aby sa sama vyriešila. Všetky naše myšlienky a útrapy totiž bránia tomu, aby sa situácia vyriešila sama od seba. V takomto prípade môžete povedať: Teraz sa úplne a bez výhrad odpútavam od……… (nazvite problém alebo situáciu). Dovoľujem jej, aby sa vyriešila sama pre Najvyššie dobro všetkých zúčastnených.

V knihe nájdete ešte

  • Fyzické odpútanie str. 10
  • Sila odmietnutia str. 11
  • Sila vizualizácie str. 14
  • Sila Alfy str. 17 odporúčam vám pozrieť si
  • Sila koncentrácie str. 20
  • Sila tajomstva a peňazí str.25
  • Sila dávania str.29
  • Sila lásky str.30
  • Sila ticha str.32 a iné, ktoré stoja za prečítanie. 😉

Z knihy  BERGEROVA_CESTA_K_VNUTORNEJ_SILE