Kategórie
Sny

Karma a jej dozrievanie…

Zákon příčiny a účinku
Ve spodních čtyřech padlých rovinách hmota se Zemí je tou nejspodnější platí zákon příčiny a účinku, nazývaný také kauzální zákon nebo zákon setby a sklizně.

Zní: Co zaseješ, to sklidíš!

Souhrn negativních příčin, jež jsme způsobili a dosud neodčinili, je zatížením naší duše, zvaným také karma. Zákon příčiny a účinku znamená: Všechno špatné, co jsme kdy zaseli, každá negativní, tedy Božímu zákonu života a lásky odporující příčina, má tendenci jednoho dne vyvolat svůj účinek.

Vina duše dozrává pod zářením planet podle neměnných zákonů. Jakmile dozraje, pak bude v duši – skrze odpovídající konstelaci planet uvolněna a může u člověka skrze tělo vytékat. Vina duše se může vlévat do těla ve formě nemocí nebo ran osudu; může se projevovat jako utrpení, žal, problémy a potíže s našimi bližními, s partnerem nebo s dětmi: Musíme a smíme opět napravit to, čím jsme se kdysi provinili. To se může stát třeba až po mnoha stoletích, v některém dalším vtělení podle konstelace planet a jiných podmínek, o nichž ještě budeme hovořit.

To je tedy ten důvod, proč se rodí například zmrzačené děti: Svou nemocí odčiňují zlo, které způsobili v dřívějším životě.

Nevědoucí lidé nemohou toto zjevně bezdůvodné utrpení pochopit. Buďto se bezmyšlenkovitě podrobí, odkazují na Boží tajemství, nebo obviňují Boha. Ve své duševní slepotě se domnívají, že On sesílá bídu a nemoci.

Nevědí, že Bůh, nekonečná láska, nikdy netrestá nebo i nějak jinak nesesílá utrpení připouští pouze účinky těch příčin, které člověk sám způsobil, aby se tento podle nich mohl poznat a napravit. Tím je také zachována svobodná vůle člověka. Sami si určujeme svůj osud. Všechno, co nás potká, je působení příčin, které jsme sami zavinili. Máme tedy radost i utrpení ve vlastních rukou jaká je setba, taková je sklizeň.

Zákon odpovídající shody
Zmínili jsme se právě, že Země je školou života vznikla sice skrze událost pádu,
avšak je zároveň darem milosti nebeského Otce. To znamená, že duše se může zde rychleji očistit než v očistných místech onoho světa, když člověk zemřel a odložil své materiální tělo. Když totiž člověk odloží své tělo, je jeho duše přitahována od oné oblasti onoho světa, která odpovídá jeho vibraci, jeho stavu vědomí. Potká tam duše, s podobnou úrovní vědomí a s mnoha aspekty, které se mu rovnají.

Na Zemi se však setkáváme s lidmi s nejrůznějším vědomím, se všemi možnými chybami a slabostmi. Proto zde můžeme mnohem snadněji rozeznávat svoje vlastní negativní vlastnosti, jestliže aplikujeme zákon odpovídající shody.

Ten zní: Co mi na mém bližním vadí nebo rozčiluje, to je také ve mně.

Jestliže mě určitá zvláštnost jednoho bližního rozčiluje, tak to znamená, že stejná nebo podobná je také ve mně samém. Stejně jako znějící struna jedněch houslí rozechvěje odpovídající strunu jiných houslí, tak se v naší duši rozechvěje jedna duševní zátěž, tak zvaná odpovídající shoda , když se někdo jiný chová podobným způsobem.

Náš bližní je tedy naším zrcadlem, které nám může pomoci k sebepoznání, když do něj jen nahlédneme.

Zákon odpuštění a milosti
Kdyby zákon příčiny a účinku platil neomezeně, museli bychom všechno, to znamená každou námi způsobenou negativní příčinu, odčinit a protrpět. Skrze Boží milost však máme možnost tomuto osudu uniknout. Když totiž své chybné chování včas poznáme, upřímně ho litujeme, prosíme o odpuštění a co možná nejvíce napravíme to, co jsme způsobili, pak může být vina odčiněna mírnou formou nebo může být docela vymazána. To stojí ve vůli Boží; přihodí se nám to, co je dobré pro náš duševní vývoj. Přitom ovšem hraje významnou roli také odpuštění od poškozeného. Dokud není vyřešeno všechno mezi naším bližním a námi, zůstáváme po tu dobu připoutáni na naši vinu a také na něj – čímž bráníme svému i jeho duchovnímu vývoji.

Čím více se otevíráme spravedlivému životu, životu přibývajícím na nezištnosti, pro Boží sílu, která je v nás, tím více nám může On darovat svou milost.

Kristus pravil, když putoval jako Boží syn v pozemském šatu: “Pojďte ke Mně všichni, kdo se namáháte a jste, obtíženi břemeny: Já vám dám odpočinout.” (Mt 11, 28)

Můžeme se kdykoliv obrátit ke Kristu, jehož spasitelský Duch, spasitelská jiskra v nás je. Můžeme Mu předat všechno, neboť On chce s námi nést a odebrat nám úplněnebo částečně naše břemena – podle toho, co je dobré pro duši.

Nauka o znovuzrození v prakřesťanském pojetí
Jestliže pozemský život nabízí příležitost, aby se zde duše mohla očistit rychleji než v rovinách onoho světa (očistné roviny), pak je opakované vtělení možností urychlené nápravy.

To ovšem znamená: Vtělení do lidského těla odpovídá jen tehdy vůli Boha, když je duše ochotná akceptovat Zemi jako školu života a místo odčinění příčin, které sama způsobila. Vůle Boha tedy není, aby člověk, připoutaný na osud, který si sám vytvořil, se vracel znovu a znovu do těla.

Z knihy REINKARNACE

2 replies on “Karma a jej dozrievanie…”

je to tu pekne napisane a ja s tym suhlasim, ze treba s pokorou si v klude odtrpiet na zemi co sa stane a viac si toho nerobit zleho. aby sme dokazali nielen odzit staru karmu ale nevytvarali si novu k tomu. je to tazke niekedy na pochopenie. casto mame problem odzit tu novu a ktej strej sa clovek ani nedostane, lebo uz aj tak si ten zivot skomplikoval a ma co robit, aby tou sucastnou si to este viac neskomplikoval a nezatazil, tak ale potom ma preco zit dalsich 30 rokov do smrti a uz len odcinovat co sa da 🙂 lebo raz darmo, co zasejes to aj zoznes 🙂 ked nie na sebe, tak na detoch alebo potom uz vnucatach dokonca, ak nedojde k naprave, lebo cast z nas prechadza do deti a potom aj do vnucat. je to vesele po cely zivot veru 🙂

Páči sa mi

Preto je dobré držať sa správnych vecí a nezištne pomáhať druhým a vždy pocítiť za to v srdci len potešenie. Konať dobro, aby sa dobro vracalo. Ale občas to je naozaj ťažké ako vravíš. Treba sa vyvážiť vo svojom strede a neprenášať svoj hnav na iných a naučiť sa odpúšťať iným a hlavne sebe. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.