Kategórie
Duchovné Duchovné učenie psychosomatika Reiky Sny

Duchovní koloběh energie

Strom života v člověku
Vším co existuje – tedy také hmotou i člověkem – proudí kosmická síla, energie, která vše oživuje, vyživuje a zachovává; bez této síly, která je „za“ veškerými útvary, by ani hmota ani člověk nemohli existovat. Můžeme tuto sílu nazývat „všesílou“ nebo „všeduchem“ nebo „proudícím éterem“ – nebo „Bohem“.

Je to Duch Boží, který je život, který je ve všech formách bytí energií, která vše udržuje, umožňuje růst a zrát. Je to věčně se rozdávající proud nezištné lásky, absolutně pozitivní energie.

Tato absolutní energie, Duch Boží, působí také v člověku – ve hmotném i v duchovním těle člověka. Každý člověk nosí totiž v sobě druhé, jemnohmotné tělo, které svým tvarem přibližně odpovídá tělu hmotnému – duši – a prostřednictvím kterého je hmotné této zásobováno duchovní energií.

Abychom skutečně pochopili podstatu zdraví a nemoci, musíme se důvěrně obeznámit nejen se skladbou tohoto „vnitřního člověka“, nýbrž i se způsobem působení Ducha Božího v člověku.

Duchovní koloběh energie
Centrum duchovního těla v člověku je tzv. jádro bytosti – mystikové jej nazývali mimo jiné jiskrou Boží nebo jiskrou duše. Nalézá se v oblasti temene hlavy a je to nesmrtelná, nezatížitelná, věčná část duše.

Skrze toto jádro bytosti proudí do člověka Duch Boží, éterická síla.

Duchovní energie plyne potom z jádra bytosti po hlavní dráze – po levé straně těla podél páteře – dolů až do oblasti pánevní, do tzv. sběrné pánve. Poté proudí duchovní síly opět – po pravé straně těla podél páteře – vzhůru do bytostného jádra duše.

Při tomto toku duchovní síly prochází proud energie sedmi energetickými uzly, které bývají označovány také jako centra vědomí – na východě jsou známy jako čakry. Tyto energetické uzly, centra vědomí, mají za úkol rozdělit éterickou sílu po mnoha rozvětvených drahách skrze nervy k jednotlivým orgánům v těle.

Každé z center tedy zásobuje určitou oblast duchovní energií. Nakonec je tak každá buňka spojena s jedním centrem vědomí a jím je nasycována duchovní energií. Zvláštní význam má přitom čtvrté centrum vědomí: Je to svého druhu spínací a poháněcí stanice, která táhne opět energii nahoru ze sběrné pánve a ji vede pak dále k jádru bytosti.

Centra vědomí
Každé centrum vědomí je současně nositelem určité etické kvality. Podle toho se tato centra vědomí nazývají – od spodu nahoru: pořádek, vůle, moudrost, vážnost, trpělivost, láska, milosrdenství. Je to sedm základních sil božského života – přičemž
je každá síla opět obsažena ve všech ostatních. Tak vypadá tedy duchovní strom života v člověku, viděno odspodu nahoru – přičemž se kořeny tohoto stromu nacházejí nahoře – následovně:

Centrum vědomí pořádku se nalézá nad sběrnou pánví v oblasti kostrče. Druhé duchovní centrum tedy centrum božské vůle, leží v oblasti kosti křížové. V krajině bederní se nachází třetí centrum vědomí, centrum moudrosti. Centrum vážnosti je pak umístěno mezi lopatkami v blízkosti srdce. Na něho se napojuje v oblasti šíje páté centrum trpělivosti. V naší hlavě leží šesté a sedmé centrum vědomí. Šesté má své sídlo mezi očima; je to centrum božské lásky. Sedmé centrum, centrum milosrdenství, se nalézá nad ním v záhlaví, v blízkostí podvěsku mozkového. Toto centrum je kořenem, zakotvením stromu života a nazývá se také „brána k absolutnu“.

Centra vědomí jsou pulsující a rotující útvary, světelná centra energie v našem duchovním těle.

Přitom čtvrté (vážnost) a také šesté (láska) centrum vědomí září zvláště intenzívně. Ve čtvrtém centru působí ještě jedna zvláštní síla – je to síla Kristova, tak zvaná Spasitelská jiskra, která se urodila do každé duše, když Ježíš z Nazaretu na Golgatě před téměř 2000 lety vyslovil své „Dokonáno!“ Světlo Kristovo je dodatečná, podpůrná, vysvobozující a léčivá síla v nás. Protože tento Duch Kristův působí především ve čtvrtém centru vědomí, nazývá se toto také Kristovo centrum.

Viac v knihe LECENI_SILOU_POZITIVNIHO_MYSLENI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.