Kategórie
Liečenie psychosomatika

Téma: Alergie…

Zvláštny priebeh tejto choroby spočíva v tom, že „chudák organizmus“ v snahe ochrániť svoju zdravú existenciu prekračuje „dovolené hranice sebaobrany“ proti látkam, okolnostiam, javom alebo situáciám, aké sa bežne dajú normálne zniesť.

Alergie (od gréckych slov alles – „iný“ a ergon – „čin“) – je to stav zmeny spôsobu reakcie organizmu v prípade opakovaného pôsobenia cudzej bielkoviny: tzn. vírusov, mikróbov, mikroorganizmov, skupiny cudzích bielkovín alebo látok, podobných bielkovinám (všetko toto patrí k pojmu alergén).

Trochu histórie

Po prvý krát tento pojem vznikol v imunológii. Počas prieskumu obranných procesov organizmu sa ukázalo, že keď sa do tela dostanú „cudzie“ bielkovinové látky, napr. pri očkovaní vakcínou, telo začne na ne reagovať so zvýšenou citlivosťou. Vybuduje si proti nim obranné protilátky a tak v budúcnosti (niekoľko rokov, alebo navždy) má možnosť rozoznávať týchto „okupantov“ a okamžite bojovať proti určitým onemocneniam. Podobným spôsobom náš organizmus získava aj prírodnú imunitu po prekonaní celého radu infekčných chorôb, napr. detských.

Tento jav sa začal využívať aj v diagnostike – napríklad v teste na tuberkulózu tzv. teste Mantoux. V prípade že telo človeka bojuje proti tuberkulóze, vedľa miesta vpichnutia testovacej vakcíny sa po určitej dobe objaví opuch alebo začervenanie – a to už je nám známa chorobná Alergická reakcia, Alergia alebo nadmierna precitlivenosť.

Skutočnosť

Spoločné pre všetky alergie platí to, že sa počas nich obranné procesy organizmu prekračujú normálnu mieru. Zvláštny priebeh tejto choroby spočíva v tom, že „chudák organizmus“ v snahe ochrániť svoju zdravú existenciu prekračuje „dovolené hranice sebaobrany“ proti látkam, okolnostiam, javom alebo situáciám, aké sa bežne dajú normálne zniesť.

Ku klasickým alergickým chorobám bežne patria predovšetkým priedušková astma, mykózna kolitída, senná nádcha (sezónna alergia), ekzémy, neurodermitída. Tieto choroby majú zlú povesť tzv. nevyliečiteľných chorôb, aké sa raz začnú a kamarátia sa potom s človekom po celý život.

Štatistické prieskumy V USA ukázali, že minimum 10% obyvateľov trpia klasickými alergickými chorobami trvale a 70% ľudí aspoň jeden krát prežili tento „požehnaný stav“. Pre  Európu platia podľa oblastí aj podľa štátov nepodstatne nižšie čísla.

Myslím že, už ste si Vy, vážený čitateľ, všimli, že súčasné alergény nepatria k pôvodným klasickým alergénom. V súčasnosti  tento pojem zahŕňa v sebe veľmi pestrú skupinu chorôb. Medzi nimi je aj nám dobre známa alergia na kovy, na minerály atď.

Bolo zistené, že klasická alergická reakcia (ako aj trvalá choroba) u moderného človeka môže vzniknúť reakciou na hocijaký jav, skutok, látku, podmienky. Napr. naposledy medicína zistila alergiu na magnety, na mráz, na vysoké elektrické napätie, aj na „ľudí“ (určité vzťahy a komunikácie vyvolajú stopercentnú pravú alergickú reakciu tela účastníka ) atď. …

Prečo je to tak?

Ešte trochu veľmi poučnej štatistiky. Ukázalo sa že k alergii sú náchylné len určité vrstvy obyvateľov. Napríklad, lúdia pracujúci v profesiách, kde sa vyžaduje stredné a vyššie vzdelanie, trpia alergiami asi dvadsaťkrát častejšie než manuálne pracujúci. Spoločenský výber alergie ukazuje, že táto choroba určite patrí k tzv. psychosomatickým ochoreniam. A to znamená že na vzniku alergie sa podieľajú tri navzájom spojené skupiny príčin – telo, psychika a bioenergoinformačný stav človeka.

Telo (somatika, somos).

Dosť často predpoklad výskytu alergických ochorení podmienený dedičnými faktormi, a to znamená že u dedičného alergika existujú zmeny na úrovni chromozóm.

Podľa východnej medicíny za vznik všetkých druhov alergických prejavov a chorôb je najviac zodpovedná pečeň. Pečeň patrí k skupine orgánov, aké sú zodpovedné za proces látkovej výmeny. Ale od stavu pečene záležia aj nálada, emočný stav, odolnosť voči stresom, temperament…

Dlhoročná skúsenosť autorky v liečbe astmy, sennej nádchy (sezónnej alergie), ekzémov, neurodermitídy a rozličných iných alergických prejavov svedčí o tom, že pri základnom zámere na regeneráciu pečene stabilné pozitívne výsledky nasledujú u viac a než 80% pacientov .

Psychika.

Opakujem, že od stavu látkovej výmeny, od endokrinného a hormonálneho balansu záleží naša odolnosť voči stresom, náš emočný stav, temperament, nálada,… aj naopak, náš psycho – emočný stav riadi naše vitálne procesy.

Zistilo sa, že ľudia postihnutí alergiou majú neobvykle veľkú potrebu lásky. A po pri tom sú to také psychické typy, aké často vo svojej povahe spájajú dva protiklady – potrebu opory s agresívnymi tendenciami, pričom stále vnútorne kolísajú medzi strachom a obranou. Dosť často majú aj veľký vnútorný konflikt medzi potrebou opory a potrebou samostatnosti. Pozor! Nie je to vina človeka – alergika, je to jeho „kríž“. Je to výsledok tzv. psychologickej traumy detstva. Príčina vzniku takýchto psychických matríc (podľa vedy) má začiatok v rannom detstve, alebo sa zakladá aj perinatálne (počas tehotenstva).

Tak že máme výsledok: stres a napätie, vyvolané aj menším citovým strádaním alebo sklamaním, človekom – alergikom otrasie tak, že mu „dochádza vzduch“ (prípad astmy, sennej nádchy), „zlieza mu koža“ (prípad ekzémov, neurodermitíd), je mu „na zvracanie“ (prípad mykóznej kolitídy), atď.

Toto je psychická podstata alergie, „základné alergické chovanie“. Dôležitým je to, že spúšťacím prostriedkom alergie v takomto prípade môže byť akákoľvek látka, prvok, jav. Pre  súčasný svet sú tieto materiálne skutočnosti len druhoradé .

Bioenergoinformačný stav.

Podľa transpersonálnej psychológie (psychológie paranormálnych psychických javov), vyššie uvedené psychosomatické príčiny výskytu alergií a alergických chorôb sú podmienené tzv. reinkarnačným (kauzálnym, karmickým) výberom človeka. Patria k tomu aj zdedené podmienky (zmeny na úrovni chromozómov), aj existencia psychických matríc „základného alergického chovania“.

Ako na to ?

Z názoru autorky, najlepšie výsledky eliminácie alergie, sú možné len na základe holistického prístupu k liečbe tejto choroby. Holistický znamená celostný (z latinského holos – celé). Holistická medicína sa zaoberá človekom ako celkom. To znamená súčasne jeho telom, psychikou, sociálnym prostredím aj jeho bioenergoinformačným stavom.

V prípade alergie je účinná liečba, ktorá  súčasne zahŕňa v sebe:

  • očistnú kúru so zámerom na regeneráciu pečene (na to existuje veľa prostriedkov a metód alternatívnej a konvenčnej medicíny)
  • spoluprácu s odborným psychológom (pre elimináciu psychických matríc „základného alergického chovania“)
  • spoluprácu s odborným bioenergoterapeutom (pre korekciu a úpravu bioenergoinformačných javov)
  • alebo  spoluprácu s profesionálom v holistickej medicíne, ktorý vo svojej práci súčasne spája medicínu v jej alternatívnej i konvenčnej podobe, je odborným psychológom a skúseným bioenergoterapeutom.

Na zaver historicky overená protialergická fytoterapia z územia bývalého ZSSR (Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Sibír) 😆

Magická bylinka „čereda“ (Bidens radiata, Bidens tripartita) má schopnosť účinkovať na fyzickej aj psychickej úrovni a má veľký bioinformačný náboj. Na Slovensku táto pomerne nenápadná, hoci statná rastlina, rastie na vlhších lokalitách, v priekopách a pri stojatej vode. Volá sa Dvojzub trojdielny alebo Dvojzub lúčovitý, ale v oficiálnych liekopisoch ju nenájdete.

Predpis pre dospelých:

Vnútorne: 1 kopcovitú polievkovú lyžicu sušenej vňate zaliať 3dcl vriacej vody, zakryť a nechať lúhovať 15 min., potom scediť, dať do termosky a teplé vypiť na tri krát počas dňa.

Pri vonkajších prejavoch: 1 kopcovitú polievkovú lyžicu sušenej vňate zaliať 3dcl vody a povariť 3 – 5 min., nechať ochladiť, scediť a použiť na omývanie a obklady.

Na kúpele použijeme 3 poháre suchej zmesi zaliate primeraným množstvom vody (cca 3 litre), povaríme 5 min., zakryté necháme lúhovať cca 15 min. a scedíme do vody na kúpeľ.

Predpis pre deti:

Pozor! Do 12 rokov sa deťom vnútorne nepodáva!

Kúpeľ pre kojencov – 1 pohár vňate (príprava viď vyššie)- vliať do vody na kúpanie teplej do 37oC a bez mydla dieťa kúpať 10 – 15 min.

Kúpeľ pre staršie deti – tak ako pre dospelých. Takže zajtra ju kupujem a idem prečisťovať pečeň 😉

Láska je naše schopnost efektivně řešit věci. Nevymlouvat se a nedělat si pakárny. Láska je naše nekonečná schopnost žít příjemný a smysluplný život a možnost vybrat si pro sebe to nejlepší. Není jednodušší pochopit a změnit postoj než shánět potvrzení, co všechno nemůžete?

Podobné články:

Alergia

Psychosomatika a alergie

Tu si môžete vybrať z kníh zaoberajúcich sa duchovnými príčinami chorôb

13 replies on “Téma: Alergie…”

Včera som stretla známu a tá bola u lekárky s malým chlapčekom a má alergiu na pšenicu. Iba na ňu. Rozmýšlala som nad ňou a prišla som na toto. Ona sa s mužom rozvieda nedávno a žije so ženou. Malý má 3 roky. Dieťa má ocka rád a všetko to vníma. Pšenica je zrno, semeno, čo sa sadí do úrodnej zeme. Otec splodil syna na základe semena a dal ho do úrodnej pôdy. Matka sa zbavila muža a dieťa tak odlúčila od toho, kto ho splodil a hneď vznikla psychická príčina pre alergiu.
Kiežby som tak prišla na alergiu svojho syna, kde je psychický problém. 🙄

Páči sa mi

pekný článok .. dakujem zaň … inak v súvislosti s alergiami som si spomenula na nejakú debatu v rádiu, kde imunulog rozprával o alergiach .. hovoril cca to čo ty, ale ja som si zapmätala podľa mňa vcelku jeden zábavný fakt ( ako inak … ja si vždy zapamätám len nejakú srandičku 🙂 )

alergia je v dnešnej dobe veľmi závažné ochorenie .. je to obrana tela proti bežným javom .. chápem, že sa to deje aj vtedy, ak padne dieťaťu cukrík na zem, chce ho zodvihnúť a znova cmúlať, presne tak ako sme to robili my .. no matka dieťaťu v tom zabráni, zem je špinavá, máš na tom trávu atd … 🙂 … dobre, túto formu alergie ešte chápem .. ale čo už naozaj nepochopím je fakt, že ľudia chovajú v teráriu cudzokrajné pavúky, či škorpiony, ktoré sa v tomto zemepisnom pásme prirodzene nevyskytujú .. a potom sú na ne ešte aj alergický!!! .. toto už naozaj nepochopím 🙂

Páči sa mi

V tomto prípade môže išť o nejakú vrdenú formu alergie. Jeho matka sa mohla počas tehotenstva takýchto živčíchov štítiť, odmietala ich, lebo psychicky v nej vyvolávali strach , hnus. Toto sa prenesie na dieťa počas vývinu v brušku, ono na to reaguje a prejaví sa ako alergia v neskoršom veku. Alebo môže ísť o podvedomú reakciu, kedy človek v minulom živote sa takýchto vecí bál, mal fobie z nich a teraz si kúpi škorpíka a spôsobuje mu svrbenie na pokožke. Kožné ochorenia sú väčinou záležitosťou pečene. Cez pečeň ide všetko strach úzkosť , obavy, zloba zlosť krivdy.
Nejako to už bude. 🙄

Páči sa mi

anitram

áno, nejako už to len bude … ale? namiesto skúmania toho prečo mám z toho a toho tvora ( škorpiona napr. ) alergiu je pustiť ho žiť si v prirodzenom prostredí ? .. tak predídeme alergickým reakciám na koži vo svete hmotnom a duchovnom sa oslobodíme rovnako, pretože aj naše telo nám dáva najavo, že vlastníme inú živú bytosť a našej duši sa to prieči? …

chápem že ludia velmi radi hladajú hlbší význam, .. ale nie všetko hlbší význam skutočne aj má … stačí len rešpektovať všetko okolo seba a jeho právo na bytie ažitie a nebudú alergie 🙂 .. je to predsa prosté, načo skúmať v tomto prípade minulý život? .. tu je to o rešpekte k životu súčasnému a síce tu a teraz 🙂

pekný dníčok prajem a nielen tebe samozrejme 🙂

Páči sa mi

Presne si to vystihla, treba chorobu rešpektovať a zamyslieť sa , že niečo sme nerobili dobre a treba zmeniť postoj. Mali by sme uvažovať o chorobe v inom svetle. Môžeme ju prežívať ako posla zmeny, ako pozvanie k návratu do niečoho vzácneho, čo sme stratili. 😉

Choroba vždy prináša tieto otázky a konfrontovať a prijať emócie, ktoré vzbudzuje, je časťou liečivého procesu. Na to, aby ste naozaj začali liečivý proces musíte tomu všetkému povedať áno: bolesti, nepohodliu, úzkosti, neistote a zlosti. Musíte sa tomu pozrieť do očí, byť k tomu priateľskí a otvoriť tomu svoje náručie. Prichádza to k Vám pre liečenie. Nie je to niečo, čo musíte odstrániť z cesty tak rýchlo, ako je možné. Nie je to náhoda, že to teraz vstúpilo do Vášho života. Ak ignorujete reč vášho tela a naďalej vzdorujete chorobe, je veľmi ťažké dostať sa k duchovnej podstate a zmyslu choroby. Obklopuje ju príliš veľa hnevu a strachu.
Pravú vnútornú slobodu dosiahnete len tak, že sa postavíte tvárou v tvár vašej chorobe, vašej bolesti a nepohodliu a tiež vašim pocitom strachu a znechutenia. Objímte ich, a potom sa ich ticho a s otvoreným vedomím opýtajte: čo mi chcete povedať?
Viac je v tomto článku. https://anitram.wordpress.com/2011/07/05/ako-vznika-choroba/

Páči sa mi

Ja som naň zabudla, chcela som si ho vziať, lebo robím v lekárni a teraz ako som si robila lopúchový čaj som si uvedomila, že som si ho nepozrela, či ho máme, prípadne dala objednať. Zistím a zajtra ti dám vedieť ako je dostupný. 😉

Páči sa mi

Calieen, tak dá sa objednať v lekárni z Unipharmy, ja už mám. 😉 Na pečeň je dobrý aj pestrec mariánsky ala Siliybum Mariánske, len ja som ho nesmela ráno piť, lebo som bola po ňom strašne hladná, akoby mi urýchlil trávenie. Ale zaberá rýchlo na očistný proces.

Spomenula som si na citrovital, aj si ho užívala? Ja som od vtedy nemala ani afty ani herpes, musím si zaklopať, aby som nebola do rána oblezená obidvomi. 😆 Pekný dník teda… 😉

Páči sa mi

citrovital mám, ale nepotrebovala som ho,a el obávam sa, že nastupuje jeho čas, tuším sa mi herpes robí:)

A ďakujem za info o dvojzube aj pestreci:) posuniem ďalej.

Pekný deň aj tebe:)

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.