Kategórie
Duchovné učenie Duša

Láska a utrpenie…


Zdá sa, že si tieto dve slová protirečia, pretože skutočná láska jednoducho len miluje, a tak nepozná a nezažíva utrpenie.

“Kde je láska, tam nie je miesto pre utrpenie.” (KRIŠNAMURTI)

Pravá láska odpútava, neprovokuje a nepokúša sa partnerom manipulovať alebo ho meniť. Neobviňuje a v pocitu lásky človek nestráca svoju vnútornú cestu.

Sme však schopní takto nezištne milovať?

V súčasnosti a v nasledujúcich rokoch budeme mať stále väčšiu možnosť bezhranične milovať ako svojho partnera, tak treba člena rodiny. Duša je v kauzálnom svete (svete príčin a dôsledkov) androgénna a pred každou novou inkarnáciu rozhoduje o pohlaví svojej osobnosti. Týmto spôsobom môžu príslušné ženské a mužské aspekty s príslušnými dôsledkami ožívať, môžu poznávať a prehlbovať svoje city.

Rovnováha týchto síl má pre dušu rozhodujúci význam. Občas sa stáva, že si duša zvolí viackrát za sebou rovnaké pohlavie, čo ale u neskorších inkarnácií vedie k vnútorným komplikáciám. Tiež to, že sa osobnosť v určitej inkarnácii príliš silno viaže na mužské alebo naopak ženské aspekty, môže sťažiť priebeh uvoľňovacích procesov.

Mužská inkarnácia obsahuje približne dve tretiny mužského podielu ak tomu jednu tretinu ženského. Ženskú inkarnáciu tvoria dve tretiny ženského a jedna tretina mužského podielu. Vstupom do tela sa osobnosti zaraďujú tiež do ženského a mužského globálneho pola, čím preberajú karmické aspekty súvisiace s hmotnými a jemnými génovými materiály.

Celkové súčasne poňatie, dnešná definícia ženskej a mužskej role, “vteká” do osobnosti a pokúša sa prejaviť a rozvíjať sa.

Čím viac zložiek duša dosiahne k harmónii medzi ženskými a mužskými podiely, tým harmonickejšia bude naša vnútorná vyrovnanosť.

Osobnosť cíti, ako je táto vnútorná vyrovnanosť dôležitá, a pokúša sa jej voči druhému pohlaviu dosiahnuť. Navonok sa manifestujú dôležité procesy, ktoré by sa v skutočnosti mali odohrávať vnútorne, a hľadanie dokonalosti a Boha sa prejavuje ako hľadanie partnera, pretože veríme, že vytúžený náprotivok nájdeme v opačnom pohlaví.

To vedie k silným väzbám, ktoré musia byť so značným utrpením uvoľňované a vyrovnávané, aby sme energiu zo zmeny partnera mohli opäť preniesť do vlastnej osoby. Týmto spôsobom dokonca dochádza k prenosu viny na opačné pohlavie, ak nemôžeme nájsť svoj vnútorný mier alebo veríme, že ak nemáme po boku partnera, nemôžeme si dokonale vychutnávať život.

Takto sa vytvára svetský program, podľa ktorého si žena musí uloviť dobrú partiu, aby bola dobre zaopatrená a spoločnosťou uznávaná. Vlastný status je tak spájaný so statusom partnera.

Životné snahy sa zameriavajú navonok, na partnera, miesto do vnútra, na cestu k Bohu.

Samozrejme že partnerstvo je drahocenným doplnkom, pretože slúži na spracovanie a poznania a v ideálnom prípade aj k spoločnému hľadanie Boha, nie však k miešaniu energií alebo k zástupnému hľadanie tu na Zemi.

V bežnom spoločnom živote sa prejavujú hlboko zakotvené štruktúry človeka, ktoré ešte len musia byť transformované. Na začiatku spoločného spolužitia sa ešte snažíme si partnera vážiť a ctiť ho, zatiaľ čo svoje vlastné potreby potláčame.

Skrývame svoje takzvané zlé stránky a po určitú dobu akceptujeme predstavy toho druhého, hoci naše vlastné sú úplne iné . Po určitej dobe, keď už sme si svojím partnerom relatívne istí, začnú sa prejavovať aj naše potreby. Očakávame, že partner sa im v bežných záležitostiach prispôsobí a bude sa nimi riadiť, ale sami od svojich snáh ukazovať sa len z tej lepšej stránky upustíme . Až v tej chvíli sa prejaví skutočné vnútorné oblasti, a z toho, čo partnerovi vadí najviac, môžeme spoznať, na čom ešte sami musíme pracovať.

Najviac prekážajúce totiž býva spravidla to, čo nosíme v sebe, čo nechceme alebo neuznávame.

Čím je duša zrelšia, tým viac je schopná uniknúť telesnému vplyvu. Obrovský vplyv hormónov a telesná stratégia prežitia sú veľmi často podceňované. Hormóny môžu človeka v jeho emocionálnom zameraní veľmi zmeniť, a to najmä ak ide o dobývanie opačného pohlavia alebo agresivitu. Ľudia, ktorých rozvoj stále viac podlieha telesným vplyvom, budú možno ešte raz dovedení do ťažkej situácie, aby mohli spracovať to, čo určité časti ich duše potrebujú prežiť.

Potom sa môžu začať plynulo uvoľňovať a poznávať svoju pravú vnútornú bytosť.

Z knihy: Manuela OETINGEROVA_Aura_v každodennom živote II

2 replies on “Láska a utrpenie…”

Keď človek pochopí hneď na začiatku vzťahu, že sa nemá na nič hrať a dokáže sa tomu druhému otvoriť a naopak, a keď dokážu jeden druhého akceptovať takých akí sú, so svojimi chybami aj prednosťami, tak je to vzťah, ktorý sa páči nielen im dvom, ich okoliu, ale aj Bohu. Takže, byť otvorený a úprimný k sebe a okoliu a vzťahy budú krásne. Pekný jesenný deň 🙂

Páči sa mi

Ak vkročíme do svojho vnútra a nadviažeme spojenie s Vnútornou silou, ktorá vždy vie, čo je pre nás najlepšie, vtedy sme na dobrej ceste. Sme otvorený všetkému, lebo sme našli sami seba, to božské v nás. Ak stretneme podobného človeka, vtedy splynutie je na rovnakej úrovni a nič nebráni nádhernej láske… Ak sa človek otvorí sám sebe, tak vníma svet inak.

Pustila si si tu hudbu pod článkom nahlas? Je nádherná a vystihuje myšlienky z textu. Krásny dník Zuzka prajem. Teším sa na babie leto. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.