Kategórie
Duchovné učenie

Božská intuícia … Počúvajte svoje srdce

VEDIEŤ SI VYBRAŤ CESTU SVOJHO SRDCA ZNAMENÁ NAUČIŤ SA SLEDOVAŤ INTUÍCIU. LOGIKA VÁM ZBEŽNE MÔŽE POVEDAŤ, KAM BY CESTA MOHLA VIESŤ, ALE NEMÔŽE POSÚDIŤ, ČI ŇOU PÔJDE AJ VAŠE SRDCE.”

Ak podnietite svoju intuíciu tým, že jej začnete klásť otázky a budete sa riadiť jej múdrosťou, deň čo deň vás bude sprevádzať vyššia inteligencia. Je tu stále, aby vás viedla. Začnite svojím srdcom. Hlboko sa doň zahľaďte a dôverujte tomu, čo cítite a vnímate.

Niekedy rozum nevie, ako sa zachovať v zložitej situácii alebo ako sa rozhodnúť v živote, ale srdce to vie. Jedna z ciest k intuitívnej múdrosti vedie cez srdce. Nabudúce, keď budete zmätení alebo sa budete trápiť, opýtajte sa sami seba: „Čo mi hovorí moje srdce?” a počúvajte odpoveď.

Stephen Levine to vyjadril takto: „Dá sa povedať, že Boha nepoznávame mysľou, ale prežívame ho srdcom.

OTVORTE SVOJE SRDCE

Co pre vás znamená úspech? Ako zistíte, že ste ho dosiahli?

Filozof a spisovateľ Joseph Campbell definuje úspech ako schopnosť „dosahovať blaženosť”. Znamená to robiť to, čo prináša potešenie a pohodu vám, vašim priateľom, rodine a spoločenstvu.

Ak sa držíte cesty, ktorú vám ukazuje srdce, sledujete svoje blaho i Božie riadenie. Robíte to, kvôli čomu ste prišli na svet.

Niečo vo svete zmeníte. Tým, že robíte to, čo že začnete pracovať ako tréner, že predvediete svoje nádherné kvetinové výtvory, že vydáte brilantný rukopis alebo poskytnete povzbudenie svojou múdrosťou. Mali by ste sa sústrediť práve na tú činnosť, ktorú robíte radi. To, že vám srdce ukazuje cestu, je spôsob, ako vám Boh dáva najavo smer, ktorým by ste mali ísť.

Je to cesta, po ktorej by ste sa mali vydať, aby ste naplnili svoj osud.

Swami Chidvilasananda – hinduistický guru siddha jogy – učí svojich žiakov, aby si kládli otázku: „Čo môžem dať?” Je presvedčený, že väčšina z nás pristupuje k životu s natrčenými rukami hovoriac „daj mi, čo chcem”. Myslí si, že kto má otvorené srdce a je ochotný slúžiť iným, dosiahne skutočnú blaženosť a pohodu.

NEODKLADAJTE SVOJE ŠŤASTIE NA NESKÔR

Poobzerajte sa okolo seba, a keď sa budete pýtať: „Čo môžem urobiť z toho, čo treba urobiť?”, uvidíte mnoho príležitostí, ako skutočne slúžiť iným. Mnohé dobré skutky si nevyžadujú veľa času ani peňazí, a pritom môžu mať obrovský význam pre príjemcu. Povedzte priateľovi „som rád, že ťa mám”, prineste jedlo niekomu, kto nemôže vychádzať z domu, povedzte niekomu blízkemu, čo si na ňom vážite, pošlite anonymný finančný príspevok niekomu, o kom viete, že nemá peniaze, venujte poukážku do salónu krásy niekomu, kto je v strese a potrebuje trochu voľkania. Existuje nekonečné množstvo možností.

„NAŠE NÁBOŽENSTVO JE TRADÍCIA NAŠICH PREDKOV SNY NAŠICH STARCOV, KTORÉ IM VEĽKÝ DUCH PREDLOŽIL V ŤAŽKÝCH NOČNÝCH HODINÁCH – A JE VPÍSANÁ DO SŔDC NAŠICH ĽUDÍ.” NÁČELNÍK SEATTLE

Keď budete robiť takéto skutky, zistíte, že vaše srdce sa otvára a napĺňa radosťou, láskou a blaženosťou. Možno ste si pri čítaní tejto kapitoly pomysleli, že ak toto všetko budete robiť, vaša budúcnosť bude lepšia, než je prítomnosť. Pravdou je, vaše silné miesto je tu a teraz. Neodkladajte svoje šťastie až na dobu, keď nájdete dokonalý vzťah alebo ideálnu prácu. Prežívajte každú chvíľu; sústreďte sa na to, vďaka čomu ste skutočne šťastní, čo vám prináša lásku a radosť – tu a teraz. Toto je cesta srdca a môžem vás uistiť, že ak sa rozhodnete ísť touto cestou, váš život bude úspešný, blažený a plný radosti.

ČO VÁM HOVORÍ SRDCE?

Tu je zopár otázok, ktoré by ste si mali položiť, aby ste si overili, či kráčate cestou srdca.

1) Pocítite vzrušenie a nadšenie, keď sa rozhodnete? Je to jeden zo základných spôsobov, ako vás intuícia riadi.

2) Prospeje vaše rozhodnutie okrem vás aj iným? Každé rozhodnutie, ktoré je tou pravou cestou srdca, nenapĺňa len vaše ciele a túžby, ale slúži aj druhým.

3) Keď ste začali konať na základe svojho rozhodnutia, začali sa naskytovať príležitosti a začalo všetko klapať? Venujte pozornosť všetkým znameniam a symbolom, ktoré vám naznačujú, že ste si zvolili správnu cestu.

4) Poskytuje vám vaše rozhodnutie príležitosť využiť svoje jedinečné dary, schopnosti a zručnosti? Cesta srdca vždy znamená využívanie osobného nadania. Tvorí súčasť výbavy na naplnenie životného osudu.

„JEDNÝM ZO SPÔSOBOV, AKO ZISTIŤ, ŽE SME SPOJENÍ SO ŽIVOTNOU SILOU -BOHOM – JE TO, ŽE SME ČORAZ AKTÍVNEJŠÍ. VŠÍMAJTE SI, ČO VÁM DODÁVA CHUŤ DO ŽIVOTA A ČO VÁS UBÍJA, NIČÍ A OCHROMUJE TAK, ŽE SA LEN VLEČIETE ŽIVOTOM. ZAČNITE HOVORIŤ ÁNO TOMU ČO VÁS POHÁŇA A DODÁVA VÁM ENERGIU, ČO VÁM PRINÁŠA RADOSŤ A VĎAČNOSŤ.”            MARY MANIN MORRISEYOVA

Z knihy Robinsonova_SK_Bozska_intuicia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.