Kategórie
Duchovné učenie

Múdrosť vďačnosti…

VĎAKA, PODOBNE AKO VIERA, JE AKO SVAL ČÍM VIAC PRACUJE, TÝM JE SILNEJŠÍ, A TÝM VIAC SILY MÁTE VYUŽIŤ HO VO SVOJ PROSPECH. KEĎ NETRÉNUJETE VĎAČNOSŤ, NEVŠIMNETE SI, AKO VÁS OBOHACUJE, A OSLABÍ SA VAŠA SCHOPNOSŤ VYUŽIŤ JEJ DARY.

BYŤ VĎAČNÝ ZNAMENÁ NACHÁDZAŤ POŽEHNANIE VO VŠETKOM. TO JE NAJLEPŠÍ POSTOJ, KTORÝ MÔŽETE ZAUJAŤ, PRETOŽE POŽEHNANIE JE VO VŠETKOM.” ALAN COHEN

POTENCIÁL TRANSFORMÁCIE

Každá kríza má v sebe dynamický potenciál osobnej a duchovnej transformácie – ak jej to umožníte. Mnohí ľudia uviaznu so strašlivou nočnou morou, keď ich v živote postihne niečo hrozné. Nevidia žiadne východisko z danej situácie. Sú v úzkych a nemôžu sa vymaniť z kruhu zúfalstva a prázdnoty, ktorý nemajú silu prekonať. Avšak vtedy, keď cítia, že už nemajú čo stratiť, začínajú sa stretávať s prvými dotykmi viery a vidia nepatrné lúče nádeje, ktoré zmierňujú ich zúfalstvo.

Keď uľpievate v hneve, trpiteľstve a beznádeji, nemáte kontakt s mocou, ktorá by vám mohla pomôcť. Zatvárate pred ňou dvere a ste presvedčení, že neexistuje žiadna možnosť nápravy alebo záchrany. Keďže niet „správnej cesty”, ako sa vrátiť z tohto ťažkého položenia, každá bolestivá zmena vás vedie k tomu, aby ste pripustili možnosť, že existuje Boh, láskavá, múdra a milujúca energia, ktorá vás nielen sprevádza týmto prechodom, ale vám aj pomáha zmeniť život.

NÁSTROJ ZMENY

Ľudia často očakávajú, že odpoveďou na ich modlitby bude okamžitá a pozitívna zmena okolností, prípadne nejaký zázrak. Niekedy sa to stáva, ale častejšie nie. Keď prosíte Boha o pomoc, začína sa veľká zmena. Možno vás to ťahá ku knižke, pri ktorej sa cítite lepšie, pretože vďaka nej meníte svoj pohľad na vec. Možno sa porozprávate s blízkym človekom, ktorý má pre vás pochopenie a ukáže vám nový smer. Naskytne sa príležitosť, o ktorej predtým nikto ani netušil. Kúsok po kúsku sa vyjasňuje nová cesta.

Som presvedčená, že pocit vďačnosti môže zmeniť ťažké životné okolnosti na požehnanie. Mám kolegyňu, Annu Durrum Robinsonovú, ktorá má 86 rokov a je konzultantkou v oblasti intuície a tvorivosti. Je jedným z najhúževnatejších ľudí, akých poznám. Sama seba nazýva „predsedníčkou mrzutých”. Robí úžasné prednášky vo svojom „pegasovskom” kolieskovom kresle. (Považujem ju za najlepšieho „sediaceho” komika, akého poznám.) Jej prednášky sa volajú napríklad „Zlé časy zložili báseň” alebo „Čo robiť, keď život je ako kostrbatá báseň, štúdia o znovunájdení humoru”.

„AK SA SÚSTREĎUIETE NA TO, ABY STE V KAŽDEJ SITUÁCII NAŠLI NIEČO DOBRÉ, ZISTÍTE, ŽE SA VÁŠ ŽIVOT NAPĹŇA VĎAČNOSŤOU, POCITOM, KTORÝ ŽIVÍ DUŠU.” RABÍN HAROLD KUSHNER

Všimli ste si niekedy, ako ťažko pripustíte, aby vás múdry, láskavý vnútorný hlas viedol, keď sa hneváte alebo keď ste rozrušení?

Vďačnosť je silný nástroj zmeny negatívnych emócií na pozitívne.

Začnite tam, kde ste, bez ohľadu na okolnosti. Vyjadrením uznania sa začína dynamický posun od rezistentnej energie k otvorenejšiemu a ľahšiemu prístupu k novým možnostiam a príležitostiam.

ZA ČO STE VĎAČNÍ?

Dôležitou súčasťou nasledujúceho kroku je viera. Viera, že Boh vám chce niečo oznámiť a že riešenie je na dosah, dokonca aj vtedy, keď ho v danej nevnímame.

VĎAČNOSŤ JE FORMA MÚDROSTI. JE TRPEZLIVÁ, LÁSKAVÁ, PLNÁ NÁDEJE A NEKOMPROMISNE ČESTNÁ. NIČ NEODMIETA A NIČ NEPREHLIADA. REALITE SA POZERÁ PRIAMO DO OČÍ A HOVORÍ: TOTO JE PRAVDA, TOTO SOM JA, TOTO JE MOJA SITUÁCIA A JA MÁM PRÍLEŽITOSŤ NA TOM STAVAŤ. TOTO JE MOJE VÝCHODISKO A JA USPEJEM!” PHIL HUMBERT

OTVORTE SRDCE VĎAČNOSTI

Existuje niekoľko spôsobov, ako si vypestovať veľkú dávku vďačnosti. Keď otvoríte svoje srdce a nebudete čakať, že za to niečo dostanete, zaplaví vás otvorenosť a láska.

  • Začnite tým, že dáte iným najavo, ako vám na nich záleží. Nacvičujte si príležitostné prejavy láskavosti.
  • Pošlite kvety len tak, dotyčná osoba nemusí mať narodeniny alebo iný sviatok.
  • Pošlite priateľovi list, v ktorom vylíčite všetko, čo sa vám na ňom páči a čo si na ňom vážite.
  • Vypočujte si niekoho bez toho, aby ste ho súdili.
  • Navštivte niekoho, kto nemože vychádzať z domu.
  • Začnite si písať denník vďačnosti.

Vďačnosť pripraví vedomie tak, aby dokázalo prijať milosť a dobro. Večer zaspávam premietajúc si uplynulý deň. Premýšľam nad tým, čo bolo to najkrajšie. Včera ma prišli navštíviť dve deti, ktoré bývajú na druhej strane ulice, trojročná Kristína a sedemročný Devan. Sadli sme si v kuchyni a rozprávali sme sa, jedli sme koláče a pili mlieko. Kristinka vzrušene rozprávala o nových šatách, ktoré jej mama kúpila, a Devan hovoril o úlohe z prírodovedy, na ktorej pracuje v škole. Keď som tak rekapitulovala uplynulý deň, práve za toto som bola najvďačnejšia. Celá návšteva trvala možno päť minút a potom sa obaja pobrali za svojimi ďalšími aktivitami.

Sophy Bernhamová napísala: „Všetci máme anjelov, ktorí nás riadia… Dávajú na nás pozor. Liečia nás, dotýkajú sa nás, poskytujú nám útechu svojimi teplými rukami… Čo privoláva ich pomoc? Naše otázky a prosby. Poďakovanie.”

Sústreďovanie sa na to, za čo som vďačná, mi pomáha lepšie si uvedomovať momentálne chvíle a neraz si pomyslím: „Som zvedavá, či táto chvíľa nebude dnes tou najcennejšou? Mala by som si ju vychutnať.”

DAR ŽIVOTA

Niekedy ma odpoveď prekvapí. Zvyčajne to býva niečo veľmi prosté. Teším sa z pohľadu na západ slnka, teším sa z rozhovoru s priateľkou alebo z večernej prechádzky s manželom, ktorá mi pripomenula, ako si ho vážim. Intenzívnejšie si uvedomujem prítomnosť a to, že som. Takáto chvíľa je darom života. Je to chvíľa, keď si uvedomujem Boha a som vďačná za to, že žijem.

„VŠETKO MÁ SVOJE ČARO AJ TMA A TICHO, A UČÍM SA BYŤ ŠŤASTNÁ, NECH Ml JE AKOKOĽVEK.” HELEN KELLEROVÁ

Z knihy Robinsonova_Bozska_intuicia

33 replies on “Múdrosť vďačnosti…”

Pred nejakým časom som sľúbila kolegyni, že jej prinesiem k dotykovému telefónu takú tú paličku na ovládanie, lebo prstom sa jej zle ovládal. Žiaľ, vnučka mi ju niekde “založila” 😀 a až včera ju znova našla. A teraz reakcia na tento článok. Priniesla som kolegyni tú paličku, dala jej ju, že nech vyskúša ako to pôjde. Medzi tým som si prečítala tento článok, kolegyňa mi teraz volala a bola úplne nadšená a vďačná, že som jej pomohla, že je to úplne super………a tak som si na margo tohto článku uvedomila, že som vďačná za to, že som niekomu mohla pomôcť a že som mu urobila deň krajším a aj ja ho mám krajší, taký slniečkovský ako hovorí môj drahý :-). Pekný deň aj víkend 🙂

Páči sa mi

Maličkosťami potešíme iných a ich potešenie nás hreje na dušičke. Môj synček mi to vie dať krásne najavo úprimne ma objíme a dá malinkú našpúlenú pusinku a radosťou žiari.

Včera som potešila kolegyňu, keď som jej objasnila niečo okolo aury a hlavne ukázala jej ako môže cítiť vlastnú energiu. Potešila sa ako malé dieťa, keď naozaj cítila teplo zo svojich čakier. Ja som si potom uvedomila, že tým, že som jej urobila radosť som sa vnútorne naplnila a moje vibrácie sa zvýšili a unáva, ktorú som pociťovala bola preč. 😀
Takže robiť radosť iným sa vyplatí, lebo ten vnútorný pocit, ktorý nás hreje je na nezaplatenie. 😉
Krásny víkend ja tebe Zuzka…. 😳

Páči sa mi

Jééééééj, také božteky poznám od vnučky………ja vždy hovorím, že má malý zobáčik……to je taký úžasný pocit :-).
A máš pravdu, neskutočne vie dobiť energiu ten dobrý pocit, keď niekomu pomôžeš, potešíš ho, aj keď len pár dobrými slovami. Je to fakt na nezaplatenie, to má človek pocit, že je ten najbohatší na svete…. 😳

Páči sa mi

mila AnitraM nazrela som do tvojej stranky:)moja nova hodina sa ujima…deti ju miluju…a tersz to najlepsie…zivot mi už podsuva prilezitosti a skusky..v decembri mi pridu na nu ucitelky z dvoch okresov, psychologicka, inspekcia pride na nasu skolu, aj ked bola u nas pred rokom a pol a na inych skolach nebola aj osem rokov…akokeby chcel zivot tu moju hodinu sebaspoznavania zverejnit..

Páči sa mi

Ak je to pre dobro detí a má to pozitívny vplyv, tak nech sa to robí aj na iných školách. Ty sama vieš aké plody nesie tvoja práca a všetci sme na ceste sebapoznania.

Ja som za , aby sa takéto veci učili na školách, aby deti v sebe objavili to čisté žiarivé svetlo, naučili ovládať svoj hnev správali sa k sebe len láskavo. Rozvíjali svoju tvorivosť a rástli ku svetlu. 😳
Nemáš sa čoho báť, sama vidíš, že deti to zaujalo a to je len dobré. Nech sa ti darí Darinka a tvoje úspechy ťa vnútorne napĺňajú. 😉
Želám ti to z celého srdca. Určite ťa tie detičky majú veľmi radi. 😳
Krásny večer prajem a som rada, že si zablúdila aj ku mne…. 😉

Páči sa mi

vela citam, knihy mi pomahaju a mam pocit, že v poslednej dobe som velmi tvoriva…akokeby soms a otvorila a zivot mi už sam pomahal..ano vnutorne ma TO VELMI NAPLNA…vymyslela som im rozpravky na pozitivne myslenie, ako krotit emocie…ucim ich byt panom svojho vnutorneho sveta….formou rozpravok:)aj ja mam rada deto:)

Páči sa mi

Myslím že tvoje vnútorné dieťa je teraz šťastné. 😉 Tvorenie rozvíja našu dušu a tým rastie. Rozprávky sú najkrajšia forma podania múdrosti, moje deti, keď boli malé, tak nechceli čítať knihy, ja som im musela vymýšľať rozprávky. 😛
Teraz je prístup k veľmi veľa knihám s duchovným námetom, ktoré nás nasmerovávajú k láske, k vlastném poznanie a objaveniu samých seba a božskej časti v nás. To čo vyslielaš sa ti vracia. 😉 Len tak ďalej…. 😛

Páči sa mi

nebojim sa inspekcie, metodickeho zdruzenia, ani projektu, ked ho schvalia..pre mna su to prilezitosti a prijemne skusky:)rada ukazem, čo viem..:)chcem si svoj zivot tvorit ja:)som rada, že objavujem tieto stranky…knihy s duchovnymi nametmi…len sa citim so svjim vnimanim zivota vo svojom okoli sama, ale nevadi:)teraz sa najradsej ropravam so sebou a stale ma tieto nenahody udivuju:)

Páči sa mi

Viem, že nemáš strach, ideš si za svojim a veríš si a to je dobré, lebo je to pre dobrú vec. To ,že nemáš okolo seba ľudí, ktorý by ťa pochopili, lebo sa nevenujú týmto veciam a nevidia v nich to čo ty poznám. Nie každý je týmto veciam otvorený, preto musíš vedieť komu čo môžeš vravieť a s kým sa môžeš otvorene porozprávať a cítiš duševnú úľavu, že si s niekym na jednej ľodi a chápe ťa. Nevzdávaj sa časom sa to zmení a ty budeš vedieť , že ideš dobrým smerom. 😉 Načúvaj svojmu vnútru, riad sa intuíciou a všetko bude ok. Pekné sníčky želám ……. 😛

Páči sa mi

Mila Martina, chcela yb som sa este na nieco spytat…popritom co pomaham detom, snazim sa pracovat aj na sebe…vsimla som si, že ked som zistila, že život zacne pomahat vtedy, ked sa nan pozerame cistymi ocami a vierou bez posudzovania, že prave vtedy zacne spolupracovat s nami…chcem sa s tym, na co som prisla zverit…ludia pozeraju na mna divne, lebo su v zajati negativity..toto sa im zda priliz idealisticke a ja si vtedy pripadam ako chvalenkarka…viem, že mam si vyberat komu co poviem, ale niekdy neviem odolat:)

Páči sa mi

Robíš dobre. Sami musíme nájsť cestu k sebe otvoriť si srdce , uvedomiť si svoju duševnú podstatu a rozvíjať ju. Začneme vnímať svet inak a ak doržiavame zákony Kybalionu, vtedy nám Univerzum vracia to, čo sme zo seba vyslali. To na akej úrovni vibrujeme k nám priťahuje rovnakých ľudí. Nevzdávaj sa. Doba sa zmení, ľudia sa otvoria duchovnu a začnú si uvedomovať, že ak sa sami nezmeníme, nemáme šancu na lepší svet. Preto je aj rok 2012 koncom ďalšieho cyklu a začiatkom nového obdobia.

Ak sa s niekym o takom niečom budeš baviť a bude na teba neveriacky pozerať,tak sa ho spýtaj ako to vníma duševne srdcom a nie hlavu. Čo cíti z toho čo mu vravíš, skús ich naviesť týmto smerom. Myseľ teda ego v nás takéto veci odmieta a nie každý sa snaží veci preciťovať srdcom a uvedomovať si duševné stavy. Ale to cítenie v sebe máme každý, len nie každý si to uvedomí, že jeho pocity, čo ho navádzajú k správnym veciam, sú pocity z jeho vnútra a chcú nám len dobre. Veľa krát si to uvedomia až je neskoro a potom povedia, ja som to tušil ale nepočúvol som sám seba, dobre mi tak.

Môj manžel je neveriaci, odmieta všetko čomu sa venujem, preto viem ako sa cítiš. Ale mám okolo seba veľa ľudí, ktorý mi načúvaju a veria týmto veciam.

Ty sama môžeš ľudí nasmerovať na lepšiu cestu, nikoho však nemôžeš nútiť, máme slobodnú vôlu a každý sa rozhoduje za seba. Ja sa snažím aj svojim deťom tieto veci vštepovať a som rada, že ma berú a nepohŕdajú týmto.
Darinka , želám ti veľa vnútornej sily a lásky v sdrci, aby si mala čo rozdávať a ponúkať ďalej. Nevzdávaj sa…… 😉

Páči sa mi

Záleží akým spôsobom to podáš. Ja hovorím kolegyni ,čo sa mi udeje, čo mi príde do cesty a neberiem to ako chválenie, nikdy ma to nenapadlo, len jej ukazujem spôsob akým vidím veci ja. Pre ňu to je nové, lebo nič také ona nevidí a nevníma.

Zo začiatku ak som niekomu pomohla s niečim , tak prišla egoistická myšlienka, “Boh vie, čo mi za to dá, že som mu pomohla!” potom prišlo uvedomenie a hanbila som sa, že tak zmýšlam. Par krát sa to zpakovalo a keď moje ego zistilo, že v tomto nemá šancu, tak prestalo také myšlienky robiť. Teraz konám zo srdca a preciťujem aj zo srdca tým hrejivým vďačným pocitom, ktorý mi je odmenou za dobrý skutok a je na nezaplatenie. 😳

To čo ťa zahrialo vo vnútri,keď si zistila, že príde inšpekcia bolo potešenie tvojej dušičky. 😉

Páči sa mi

a ked som sa dozvedela, že k nam pride aj inspekcia..uplne som citila, ako sa mi okolo srdca rozlialo prijemne teplo..to som predtym nezazila…pocit, že zivot mi pomaha..že byvale tazke obdobie mam za sebou..vdaka ti za rady..:)

Páči sa mi

mila Manitra ..v poslednej dobe si vsimam, že sa citim sama, kolegyne len hladaju to negativne, ziadne nadsenie, otec ma povazuje za utopicku a vtedy si predstavujem, keby som pracovala s nadsenymi ludmi, ktori by tiez chceli tvorit nieco nove…pekny dnik..

Páči sa mi

Darinka nepozeraj sa na to tak, hlavne sa kvôli tomu netráp. Rodičia z nás chcú mať vždy svoj obraz, chcú aby sme boli tým čím chceli byť oni a nesplnilo sa im to a ak náhodou bočíme iným smerom, tak sa im to nepozdáva. Poviem ti, že moji rodičia ma neodsudzujú za to, čomu sa venujem a keď mama hovorí o veciach, ktoré zažívam , alebo viem dopredu , tak skorej moja teta je tá pohŕdava a povie, že si nedám pokoj. Lenže ak nás bežný život nenapĺňa a nechceme žiť v jednom kolobehu povinností, tak sa snažme ho spríjemnovať iným, tvoríme a rozvíjame sa.

Je otvorená doba a ty sama sa nemáš za čo hanbiť….. že tvoje názory sú iné a myšlienky čisté a idú priamo zo srdca? Nevadí ty sama máš iný názor na vec a ak sa nedokážeš nad nimi pozastaviť a nevnímať ich rozhovor, tak máš na čom pracovať. Ak ťa to hnevá, alebo rozčuluje ako sa oni vyjarujú, ich negativita vždy im povedz, že hnevom sa nikdy nič nevyrieši. Treba vyčistiť hlavu ,srdce a zamyslieť sa nad tým. To čo nás rozčuluje u iných je tiež v nás. To na čo myslíme si priťahujeme. Myšlienka je silná a každý by sa mal zamyslieť nad svojim správním.

Ty buď v pohode, nič si nepripúšťaj, v kľude si pracuje, vždy usmiata, lebo tvoja práca má byť tým čo ťa napĺňa a teší, nie chodiť do nej s odporom. Skús si v práci vytvoriť energiu lásky okolo seba. V zajtrajšom článku bude o láske a meditácii. Tu je kúsok z toho:

Vyzařujte lásku.
Milujte. Seďte sami ve svém pokoji, a milujte. Vyzařujte lásku. Naplňte celou místnost energií vaší lásky. Vibrujte na nové frekvenci, kolébejte se na oceánu lásky. Tvořte kolem sebe energetické vibrace lásky. Okamžitě poznáte, že se něco děje -něco se změnilo ve vaší auře, něco se změnilo kolem vašeho těla; kolem vašeho těla se rozlévá teplo jako při hlubokém orgasmu. Jste živější. Ospalost zmizela. Objevila se bdělost. Kolébejte se na tomto oceánu. Tancujte, zpívejte, a naplňte celou místnost láskou…..

Ja ak niekam idem a necíťim sa tam dobre, snažím sa vyžarovať energiu lásky. To isté som robila, aby sme mali dobrú cestu do Prahy. Nadýchnem sa a výdychom sa sústredím na srdcovú čakru a predstavujem si ako sa krásne cítim, som šťastná radostná a teplo sa rozlieva v mojom tele. Tak vyžarujem príjemnú energiu. 😳

Občas to robím aj pri liečení svojich detí, že im takto posielam do srdiečka lásku. Vyskúšaj to v práci zopár krát urobiť a uvidíš, že sa ľudia budú pri tebe cítiť príjemne. Do mojej kancelárie radi chodia iné kolegyne, lebo tam cítia harmóniu pokoj a dobrú energiu. Mám tam aj na stene automatickú kresbu a raz za čas ju mením.

Len silný ľudia dokážu robiť zmeny a ak dokážeš meniť deti, určite dokážeš meniť aj ľudí. Chce to len zasiahnúť v správny čas . A ocko ak ťa nechápe, len ho pohľad, milo sa na neho pozri a povedz mu, že sa riadiš len svojim srdcom a načúvaš intuícii a cítiš, že konáš správne. On sám to pochopí až príde čas. 😉

Nemáš v okolí miesto kde sa schádzajú ezoterici? Buď kurze automatickej kresby, artterapie, alebo iné, tam by si sa dozvedela aj o iných duchovných aktivitách a bola by si v kontakte s ľudmi, ktorý by napĺňali tvoje vnútro a ty by si sa necítila tak sama.

Pekný večer Darinka prajem. 😉

Páči sa mi

do prace chodim velmi rada…deti mi pomahaju svojim pristupom k tej hodine..mame vyrobenu truhlicku, do ktorej si davaju denniky a dnes mi priniesli na nu nalepky anjelika, lienky, podkovicky, stvorlistka, hviezdy..take symbolicke pre stastie..dakujem za rady:)

Páči sa mi

Moje deti keď boli malé tak natrafili na super učiteľky v školke.ja som také šťastie nemal,mne tam pokazili čo mohli svojim prístupom………….Mali v školke maskota.Staršia i mladšie tireda.Brali si ho po jednom na víkend domov a písali sme o tom čo sme s ním prežili do ich kroniky.Skús urobiť deťom maskota a daj im ho trebárz na týždeň a nech ti píšu ako všetko vidia i cez oči toho ich maskota.Dobrý učiteľ je ako štvorlístok,prinesie šťastie do celého života…………..Držím palce a neboj máš to splatené v tej NAJ mene tam Hore 🙂 Maj sa .R

Páči sa mi

Mily Rado, my piseme rozne cvicenia do dennickov, v ktorych rozvijaju vsetky aspekty spravneho vedomeho zivota a pozotivneho myslenia a rozvijania spontaneity a tvorivosti a intuicie:)vdaka za povzbudenie:)psychologicky mi velmi fandia, tesia sa na moju hodinu a jedna mi navrhla vypracovat temu..budem sa snazit..zmenit pristup k detom, skusim aj odokryt, preco su dnesne deti, ake su..pekny dnik:)

Páči sa mi

Na to je ľahká odpoveď.Lebo sme taký MY!!!!Naši rodičia mali iné hodnoty a snažili sa nám v materialnej hojnosti podsunúť všetko i napriek ich odriekaniu.Nevieme sa z našimi deťmi baviť,lebo všetky vymoženosti temných nám to maria.Som muž ktorý si vychoval svoje deti sám.Od malička sa im vemujem.Prvá manželka zlyhala,tak som na dve strany.Aby toho nebolo málo,tak sa starám i o rodičov.Nesťažujem si.Dlho mi trvalo všetko dosiahnúť,ale moje deti majú SRDIEČKO.Bol som dávaný za príklad i v školke rodičom ako majú viesť deti.Nemám rád chválu a bol som nesvoj,ale deti potrebujú ,aby sa dospelák stal jedným z nich a potom je všetko ľahké…………..Zabudli sme sa hrať a žiť s deťmi,či formovať ich fantáziu.Tá im kľajuje.Starší syn je už dospelí,ale našli sme po puberte cestu k sebe až po tom ako si on vytvoril plnohodnotný vzťah k svojej priateľke.Je to o prežitkoch a ak dáš do detí čisté veci ,tak sa ti to i cez všetky peripetie vráti.I problémový žiak sa ti ozve a bude ťa mať. v srdci.Pracoval som i s mentálne postihnutými a oni si ma pamätajú i po dvadsiatich rokoch a to je krásne ak ma uvidia,tešia sa a oslovia ma menom…………….Neprisposobuj sa deťom,ale len dávaj všetko dobré zo seba,buď jedným z nich a to prinesie časom plody.Veľa štastia a hlavne 1.000.000 ton trpezlivosti :-).R

Páči sa mi

Dnešné deti sú také ako sme ich naučili MY!!!!!!!!!!!!! Nemáme na ne čas a sú veľmi akčné a drzé.i keď mám dušu REBELA dnešné deti ma vytáčajú do nepríčetna.Čakám na bus pred školou a čo tam dokazujú tie deti je HNUS!!!Mán veľa pochopenia pre ne,ale ich zloba a deštrukcia v sebe je neskutočná……Sám som si vychoval dve deti.Starší je už dospelý a máme i napriek ich puberte veľmi silný vzťah.Obetoval som im všetko,aby som zostal s nimi,ale ten recept na detskú dušu je rovno od Boha.Treba sa stať jedným z detí,aby sme ich vedeli pochopiť.Tak ako sa Boh stal jedným z nás ,aby nás pochopil.Prajem 1.000.000 ton trpezlivosti a neberte sklamenie ako zlihanie,ale ako učenie sa.Pekný večer.R

Páči sa mi

Rado V

aj keď na mňa ten tvoj koment pôsobí energeticky ” nasrdeno” predsa súhlasím … 🙂

áno, .. deti sú také ako ich učíme my … a ak ich učíme láske, nie je problém …

takže v skratke? .. 1.000.000 ton trpezlivosti, lásky, súcitu, milosrdenstva .. samých so sebou a až potom to bude možné prejavovať aj deťom či komukoľvek inému 🙂

Prekrásny večer sa praje 🙂

Páči sa mi

Nechápem,prečo ma berieš nasrdeno.Písal som to naopak v pohode a spokojný.Iba prvý mi nenačítalo,tak som to zavesil skrátene ešte raz.Je to len konštatovanie zo všedného.Pekný víkend.R

Páči sa mi

Rado V

prečo? .. lebo podľa mňa stačí ak ako dôraz použiješ jeden výkričník .. nie niekoľko .. preto to vyzerá nasrdeno .. 🙂

a keďže som občas žienka, ktorá rada dáva rady, aj keď sú nevyžiadané, 🙂 dám jednu aj tebe, …. taký psychologický grif .. ako docieliť, aby ťa skupina ľudí, ktorý trebárs kričia počúvala? .. začneš hulákať? aby si ich prekrirčal? …

Nie. .. naopak budeš ticho, no ani len jediným gestom nenaznačíš, že by si plánoval cúvnuť … po chvíľke začneš rozprávať, .. no budeš rozprávať ticho … akokeby si to hovoril len jednému človeku sediacemu tesne vedla teba … ver mi, že niekto v skupine, ktorý je rovnocenným členom skupiny sa už postará o to, aby ostatný aj reálne ticho boli .. a ty? pohoda, pokoj, kľud .. a nesmierna úcta od počúvajúcich .. lebo aj tvoj verbálny prejav je prejavom pokoja a pohody, ktorú cítiš vo vnútri srdiečka, .. máš ho veľké a láskavé, tak prečo ho neukazovať tak ako si to zaslúži? 🙂 ..

to isté prehod sem, alebo pri obyčajných debatách s priateľmi … tuto len občas vyčiarkaj pár dôrazov v podobe výkričníkou, a uvidíš, že ľudia na teba nebudú reagovať obranne, ale budú spolupracovať .. lebo tebe ide o toto, pokial som to správne vycítila už za ten čas, čo komentuješ tuto ale aj inde …

Ďakujem za prianie Rado V. .. opätujem ti ho, a veľmi rada .. nech máš pokojom naplnený víkend, .. zvlášť teraz, v tomto preddušičkovom období … 🙂

a ešte .. občas aj úsmev .. 🙂 .. neverím, že nie si veselý človek .. a boh je tiež dosť veľký vtipkár, .. keby nebol, nebolo by na svete jediného bláznivého komika .. napr. 🙂

Páči sa mi

Fakt nie som konfliktný typ……….Maťa ma pozná písmenkujeme dosť spolu,ak aj dojde k nepochpeniu opýta sa,všetko predebatujeme.Naopak som z konfliktov smutný.I v práci si ma vybrali za svojho zástupcu pre moju diplomaciu,tak neviem prečo som tak vnímaný????Vďaka,budem na to pamätať………..Pokojný chryzantémový víkend 🙂 R.

Páči sa mi

Rado V.

cítim to, že nie si konfliktný typ … môžeš mi dôverovať, že ak by som to nevycítila, neodpíšem ti nijako …

a veríš, že ani ja? 🙂 … ale? občas píšem jasne, bez obalu .. potom som aj ja vnímaná, ako keby som bola útočný afgánsky chrt 🙂

a ten grif vyskúšaj .. mám takých kopec, .. tento však som využila najviac … ( v minulosti, ako ved.prevádzky elektra, o sortimente som toho veľa nevedela popravde, 😛 ale? .. šéfom som sa páčila, kvôli tomu, že som dokázala predniesť ich návrhy 25 chlapom poväčšinou starších odo mňa .. a? toto všetko bez hromadného zvyšovania platov .. 🙂 ) …

čo sa mojej osoby týka, neskutočne rada si všímam ľudí … neverbálna komunikácia, aj pri takom osobnom styku veľmi veľa napovie … veeeľľmi … veľľmi veľa …. o človeku zistíme takmer všetko, a to skôr ako vôbec otvorí ústa … a ak ich otvorí, ako sa správa atd … napr .. či nás počúva, či to čo hovoríme prijíma, alebo sa bráni ( preložené ruky na prsiach väčšinou svedčia o ochranom múre, ktorý si “počúvajúci” vytvoril .. takémuto človeku nemá význam čokoľvek hovoriť .. nepočúva, má svoj názor ) .. alebo kto je napr. na takej porade znudený k smrti smrťúcej .. alebo ..
kedy flirtuje muž, a zbiera napr. odvahu ženu osloviť ( chytanie si brady) … kedy flirtuje žena, .. ak trebárs sedí, natočí sa bokom, preloží nôžku cez nôžku, kýve preloženou nohou, a občas sa nenápadne pozrie na objekt záujmu spod obočia 😛 .. 🙂 ( boh to zariadil ozaj dobre … toto sú totiž naprogramované, podvedomé reakcie, ktoré reálne vie kontrolovať málokto 🙂 )

a kde som ja? .. sedím niekde v kútiku a pozorujem ľudí ako sa k sebe správaju .. hehe, tajný agent 😛 🙂

a k tým chryzanténam .. aj tebe Rado V. .. ja som si túto časť vybavila pred týždňom, .. tento víkend už len pôjdem večer z dietkami obdivovať svietiace cintoríny .. je to paradox, ale je to krásne .. tie hroby vyzerajú ako svietiace hviezdičky na nebi .. čo sviečočka, to jedna dušička, ktorá smuti za blízkym človekom … je to pekné toto .. 🙂

Páči sa mi

ano, deti su aj zrkadlom spolocnosti, ale ucim už dlhsie, takze viem porovnat deti predtym a teraz…terajsie deti su drze..to je pravda….ale maju v sebe vela emergie…viem to porovnat..par deti terat narobi hluku ako predtym vacsi pocet deti….ja suhlasim s vedcom hartmanom, deti sa rodia evolucne ine…ich vlastnosti ako hyperakrtivita, rozptylena pozornost, zvedav inteligencia su take iste ako vlastnosti ludi, ktori objavovali nove uzemia..podla tohoto vedca sme aj my na pokraji nejakeho evolucneho zvratu…lebo je vyskyt deti s tymito vlastnostami velmi rozsireny anaozaj spolocnost je na scesti….suhlasim aj s tvojim nazorom, ale aj s nazorom toho vedca…je treba k nim zmenit pristup am ked im spolocnost nedava dobre vzory, treba ich tomu dobru a vedomemu spravaniu naucit v skole..pekny vecer

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.