Kategórie
Duchovné učenie

Duchovné prednášky…

Dnes som hľadala na internete ako rozvíjať svoje duchovné schopnosti. Zaujal ma jeden mail, v ktorom mi niekto napísal ako sa snažil rozvíjať jednu schopnosť a odkryl v sebe úplne  inú schopnosť. Tak som pátrala či nenatrafím na niečo o duchovných schopnostiach. Naša duša je tvorivá a ak sa rozvíjame prichádzame na schopnosti, ktoré sme si k sebe pritiahli, alebo už v minulom živote využívali. Na stránke Poznanie som objavila prednášky o duchovnom rozvoji, ktoré sa dajú stiahnuť. Takže koho z vás takéto veci zaujímajú nájde  ich tu v odkaze „Prednášky.“

Témy prednášok:

Život smrťou nekončí

Prednášky - Život smrťou nekončí

“Nám to nikto nehovoril, čo bude po smrti. A my sme zrazu umreli a nevedeli sme, čo robiť…” Pokiaľ sa ľudský duch po smrti viaže na bedákajúcich príbuzných v snahe im vysvetliť, že on je živý a chce dobehnúť to, čo v svojom živote zameškal, zhutnie, a premešká možnosť odchodu…

Pomáhajú človekovi v prechode z tohto sveta svetlé bytosti? Čo sa deje s ľudskou dušou, keď umiera pozemské telo? Môže človeka “bolieť”, keď je telo spálené predčasne? Môžu nám znepríjemniť odchod z pozemského života naši príbuzní? Ako máme byť pripravení na prechod na druhú stranu? Čo človeku zaručí dôstojné umieranie a šťastný život na onom svete? Ako usilovať na ceste ku Svetlu?

Prednáška odpovedá na otázky človeka o jeho odchode na druhý svet, ktorý skôr či neskôr čaká každého z nás a je odpoveďou na otázky, ktoré majú byť zodpovedané ešte počas života.

Pôsobenie bytostných síl prírody na naše zdravie

Za všetkým hmotným v našom živote sa skrýva duchovné a bytostné pôsobenie. Aj za hmotným zdravím i chorobou sa skrýva duchovná príčina, ktorá musí pri liečení choroby stáť na prvom mieste, ak sa chce dôjsť k trvalým pozitívnym výsledkom. Za hmotne nádhernou prírodou sa skrývajú bytostné sily a bytosti, ktoré sa o ňu starajú a formujú ju. Za akýmikoľvek výsledkami v živote sa skrýva pôsobenie duchovných síl človeka. Všetko sa tak deje prísne podľa zákonov stvorenia.

Odsúvanie bytostí prírody len do ríše rozprávok a bájov iba preto, že ich už ľudia nedokážu vidieť a vnímať, znamená nielen jeden z ďalších znakov ľudského podriadenia sa rozumu, ale hlavne prerušenie spojení a vzťahov s prírodou ako takou; pritom spolupôsobenie človeka a prírody je nutné k zachovaniu harmónie na Zemi a takisto i k vzájomnej podpore a pomoci. Tak aj bytostné sily môžu tiež hmotne pomôcť človeku ku zdraviu; o tom, a nielen o tom, je táto prednáška…

Zákonitosti, ktoré hýbu naším osudom

Zákony umožnili vznik všetkého vo vesmíre i v celom stvorení, zákony udržujú všetko pri živote, všetko týmto zákonom podlieha. Človek sa im, či sa mu to páči alebo nie, musí podriadiť, pokiaľ nechce byť týmito zákonmi zničený. Je zaujímavé, že prírodným zákonom pôsobiacim na materiálny svet sa každý podriaďuje, a ani ho len nenapadne čakať, že ťažký kameň bude plávať na vode, alebo slabé premôže silné… Ale v duchovnom živote, kde pôsobia tie isté Božie zákony vo vyššej forme, sa však nelogicky očakáva, že nebudú platiť, prípadne budú fungovať naopak…

Prednáška o zákonitostiach, ktoré hýbu naším osudom, hovorí práve o zákonoch, ktoré hoci všetci poznáme, predsa ich vo svojom vlastnom živote nevnímame a ignorujeme. Potom hovoríme o nespravodlivosti, zlom osude, osudových ranách… ale nevidíme, že my sami svojimi slovami, myšlienkami a skutkami sadíme semienko, ktoré v týchto nemenných zákonoch musí priniesť úrodu rovnakého druhu.

Hlavnou témou prednášky je vysvetlenie zákonov, v ktorých žijeme, tak, aby sme ich plne spoznali a mohli v nich vedome utvárať náš život. Prednáška súčasne pomáha človeku nájsť odpoveď aj na otázky: Je náš osud daný? Pôsobia na nás hviezdy? Môže sa nám vrátiť karma?

Rozvíjanie duchovných schopností

Cieľom prednášky je upriamiť človeka na skutočné duchovné schopnosti, ktoré mu boli dané do života. Prednáška hovorí aj o spôsobe vnímania človeka, rozoznávaní toho, čo je “hore” a “dole”, o svete myšlienok, o Stvorení, meditácii, duchovnej akrobacii, a hlavne o tom, ako sa dajú konkrétne rozvíjať duchovné schopnosti každého človeka.

Ak sa chcete vydať ku Svetlu ušľachtilým spôsobom a skutočne rozvinúť zverenú vám hrivnu, odporúčame vám vypočutie, alebo návštevu tejto prednášky.

Ciest ku Svetlu je toľko, koľko je ľudí. Smer ku Svetlu je však iba jeden...

Zdroj

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.