Kategórie
Duchovné učenie

12 ciest k vyšším úrovniam vedomia…

Oslobodenie

1. Oslobodzujem sa od bezpečnostných, zmyslových a mocenských návykov, ktoré ma nútia násilím ovládnuť situáciu môjho života, narušujú moju rovnováhu a bránia mi milovať seba aj druhých.

2. Poznávam ako návyky ovládajú moje vedomie a vytvárajú skreslený obraz premenlivého sveta a situácie v mojom okolí.

3. Vítam každú príležitosť (aj bolestivú), ktorú mi minútu po minúte poskytuje moja skúsenosť a umožňuje mi tak poznať svoje návyky, ktorých program musím zmeniť, ak sa chcem oslobodiť od emocionálnych štruktúr.

Život tu teraz

4. Stále si uvedomujem, že mám všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol (mohla) tu a teraz radovať zo života – pokiaľ nedovolím, aby bolo moje vedomie ovládané požiadavkami na mŕtvej minulosti a pomyselnej budúcnosti.

5. Tu a teraz prijímam plnú zodpovednosť za všetko, čo prežívam, pretože príčinou môjho jednania sú moje vlastné programy a tie ovplyvňujú reakcie ľudí v mojom okolí.

6. Prijímam sa plne tu a teraz a vedome prežívam všetko, čo cítim, myslím, hovorím alebo robím ako súčasť rastu k vyššiemu vedomiu.

Kontakt s ľuďmi

7. Úprimne sa otváram všetkým ľuďom s vôľou zdieľať svoje najskrytejšie pocity, pretože akákoľvek neúprimnosť ma udržuje v ilúzii odlúčenia.

8. Hlboko súcitím s problémami druhých, nie som ale ich starosťami, prinášajúcimi posolstvo potrebné k rastu, pohltený (pohltená).

9. Jednám bez zábran, ak sa mi darí milovať, vcítiť sa a byť sústredený (sústredená), ale podľa možností sa snažím jednaniu vyhnúť v situáciách, kedy som emocionálne rozrušený (rozrušená), a teda nedosahujem múdrosť plynúcu z lásky a rozšíreného vedomia.

Objavovanie vedomého vnímania

10. Tíšim stále nepokoj svojej racionálnej mysle, aby som bol schopný (bola schopná) vnímať jemnejšie energie a mohol (mohla) splynúť so všetkým, čo ma obklopuje.

11. Stále si uvedomujem, ktorého zo siedmych center práve používam a cítim rast energie, vnímavosti, lásky a vnútorného kľudu, ak otváram všetky centrá vedomia.

12. Vnímam každého a aj seba ako prebúdzajúcu sa bytosť, ktorá je tu, aby uplatnila svoje prirodzené právo na dosiahnutie vyšších úrovní bezpodmienečnej Lásky a Jednoty.

To čím v živote prechádzame nie je pre nás zbytočné. Všetko má zmysel a posúva nás to ďalej. To ako sa naprogramujeme, tak sa nám deje. Zmeňme svoje programy v podvedomí a naučme sa prebývať vo vyšších úrovniach vedomia. Vtedy uvidíme veci inak a naše vnímanie sveta sa zmení.

Ken Keyes – Kniha vyššieho vedomia

Koho zaujala táto téma knihu si môže stiahnuť.

6 replies on “12 ciest k vyšším úrovniam vedomia…”

“Úprimne sa otváram všetkým ľuďom s vôľou zdieľať svoje najskrytejšie pocity, pretože akákoľvek neúprimnosť ma udržuje v ilúzii odlúčenia.” …

áno, toto je ozaj veľmi dôležité … netreba sa prosto báť odkryť svoje srdiečko, svojje pocity, svoje city … lebo ak to spravíme, stratíme sami seba a ešte aj pôsobíme bolesť tým, ktorým na nás záleží a milujú nás. Nik tu prosto nie je zbytočným a milovaným je predsa každý rád … 🙂

krásne ránko prajem .. 🙂 a krásny dníčok zároveň 🙂

Páči sa mi

hehe niekto sa má .. mňa budili pierkatci, či kto to .. som zasa hore cca od tretej rána 🙂 .. ale zasa sa vyplatilo … nedajú mi spať mršky pierkaté .. 🙂 .. ešte že to mám na koho zvaliť … 😆

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.