Kategórie
Príbehy

Bájka o myške…

Dostala som opäť niečo múdre v maile od Danky,takže sa s vami podelím. 😉

Jednoho dne myš koukala skrz puklinu ve zdi farmáře a viděla jeho ženu, jak otvírá nějaký balíček. Jaké jídlo by asi mohl obsahovat? Ptala se. Ale když ho otevřela – hned měla odpověď.Uvnitř byla pastička….Běžela přes dvůr farmy a upozorňovala všechny křikem : ” V domě je pastička, v domě je pastička!! “

Slepice, kvokajíc a hrabajíc zvedla hlavu a říká: “ Pane Myšáku, to je pro Vás vážný problém, ale ne pro mne. Já se kvůli tomu nemusím vůbec vzrušovat.”

Myš se otočí na prase a vypískne: “Pastička je v domě! Pastička je v domě!!“ Prase s ní soucítí a říká: “Ale to je mi moc líto Pane Myšáku, ale já pro vás nemohu nic udělat, jenom se za vás modlit . Buďte opatrný a věřte mým modlitbám.”

Myš vyrazí ke krávě: “Pastička je v domě! Pastička je v domě!!” Kráva říká: “Oh, Pane Myšáku, je mi tě líto,ale s mým nosem neponesu kůži na trh.”

Tak se myš vrátila odmítnutá, se skloněnou hlavou do domu, aby se postavila tváří v tvář farmářově pastičce. Té noci byl slyšet v domě divný zvuk – jako by pastička dopadla svou kořist.Farmářova žena ráno spěchala podívat se, co se stalo. Potmě neviděla,že se do pastičky chytila za ocas jedovatá zmije. A ta zmije ji uštknula. Farmář ženu rychle odvezl do nemocnice a domů se vrátila s horečkou.

Je známo, že horečka se léčí silnou slepičí polévkou a tak farmář zabil slepici. Ale bolest jeho ženy pokračovala a přišli ji navštívit přátelé a sousedi. Aby je nakrmil, farmář zapíchnul prase. Farmářova žena, se bohužel nevyléčila a umřela. Na pohřeb přišlo tolik lidí, že farmář musel zabít krávu, aby měl pro všechny dostatek masa..

Myš to všechno sledovala s velkým zármutkem skrz svoji puklinu ve zdi. Proto, když příště uslyšíš, že má někdo problém a myslíš si, že se tě to netýká, vzpomeň si když je někdo z nás ohrožen – všichni jsme v nebezpečí !!!

Všichni jsme vynalézaví v tom putování zvaném “život”. Musíme dohlížet jeden na druhého a poněkud napravit dodatečné usilí, že se eventuelně někdo z nás vzmuží.

VZPOMEŇ SI – KAŽDÝ ČLOVĚK JE PODSTATNÁ NIT V TAPISERIJI DRUHÉ OSOBY. NAŠE ŽIVOTY JSOU PROPLETENY NAVZÁJEM. Jedna z nejlepších věcí, která spojuje tento svět je: PŘÁTELSTVÍ….

3 replies on “Bájka o myške…”

hm, áno ..

dávať radu niekomu, kto o nu nestojí je chybou, .. no ešte väčšia chyba je nepodať pomocnú ruku niekomu, kto o ňu žiada .. pekná ukážka toho ako sa všetko vlastne k nám vracia …

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.