Kategórie
Meditácia

Cesta do svojho vnútra…

Buď tiše.
Dovol svému tělu být zcela nehybné. Zavři své oči a podívej se dovnitř s takovou naléhavostí a úplností, jak to jen jde. Hlouběji a hlouběji… vstupujete do prostoru, který nazýváme buddha. Tento krásný večer se může stát velice zásadní změnou ve tvém životě, pokud jsi dostatečně odvážný na to jít dál, podobně jako šíp, až ke skutečnému středu svého bytí. Ty jsi prostě svědek, prázdné zrcadlo. Abych to více ujasnil, tak Nivedano… Relaxuj. Pozoruj – tělo není tebou, mysl není tebou. Pouze sleduj, pouhé pozorování jsi ty. Toto pozorování je tvojí věčností.

S tímto pozorováním přicházejí všechny extáze, všechna požehnání, které ti může nabídnout existence. Čím hlouběji jdeš, tím více pozornější jsi – čím více se ztišíš, tím více se zklidníš. Je to velká událost. Každý večer jdeš o trochu hlouběji do svého buddhovství. Podívej se okolo tohoto prázdného prostoru uvnitř sebe; musíš si to připomínat, dvacet čtyři hodin denně, když přicházíš nazpět z vnitřní cesty. jako míruplný, tichý, půvabný a plný krásy.

Sedni si a buď na chvíli jen jako zrcadla; připomínej si svůj vnitřní svět, uspořádej si zkušenost tak, že se může stát podpovrchovým proudem ve tvém denním životě. Nechci od nikoho, aby utíkal ze života; chci od každého, aby svůj život obohatil a udělal ho dokonale šťastným a extatičtějším.

Jsem vším, co mám, pro život, protože pro mne je život jediný Bůh. Buddha je jiné jméno pro život.

Z knihy  Ma-Cu_Prazdne_zrcadlo

Toto bola moja najoblúbenejšia mantra 😉

 

 

4 replies on “Cesta do svojho vnútra…”

Ďakujem anitraM za mantru, dlho som ju hľadala. 🙂 Veľmi si ma dnes potešila. 😉 “Utíš svoju myseľ, ponor sa do svojho srdca v tichosti a uvidíš krásu – šťastie, ktoré som ti už dal.” Takto mi raz povedal Otec k meditácii. A uvidela som žiariace biele svetlo nekonečné v ňom malé usmievavé dievčatko s modrými očkami odeté v bielom a v ľavej ruke držalo sedmokrásku.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.