Kategórie
Meditácia

Spievanie do čakier…

Táto meditácia používa zvuky hlasu meditujúceho, ktoré spolu s hudbou pomáhajú preniesť vedomie do čakier. Týmto; sa čakry otvárajú a harmonizujú. Meditácia vás môže preniesť do hlbokého kľudného vnútorného ticha. To sa deje prostredníctvom vašich vlastných zvukov alebo tým, že budete počúvať a vnútorne cítiť zvuky z meditačného CD. Meditáciu môžete robiť v akúkoľvek dobu.

Prvá fáze: 45 minút zvukov čakier

Môžete stáť, pohodlne sedieť alebo ležať, ako sa vám páči. Chrbát udržujte rovný a celé telo uvoľnite. Dýchajte viac do brucha než do hrudi. Zvuky by sa mali vytvárať s otvorenými ústami a uvoľnenou čeľusťou. Nechajte ústa po celu dobu otvorené.

Zatvorte oči a počúvajte hudbu; ak chcete začnite vytvárať zvuk v prvej čakre. Môže to byť jednoduchý tón, alebo ho môžete meniť. Nechajte sa viesť hudbou; avšak môžete byť tvoriví a vytvárať svoje vlastné zvuky.

Pri počúvaní zvuku hudby alebo vašich vlastných zvukov pociťujte pulzáciu v samotnom stredu vašej čakry, aj keď zo začiatku to bude vyzerať len ako predstava.

Osho navrhoval použiť predstavu pre naladenie sa na niečo čo už tam je. Preto pokračujte v meditácii, keď máte pocit, že si môžete čakry predstaviť. Vaša vedomá predstava vás môže priviesť ku skúsenosti z vnútornej vibrácie každej čakry. Po zvukoch v prvej čakre budete počuť  zmenu na vyšší tóny – to je znamenie prechodu k druhej čakre. Ak chcete môžete pokračovať vo vytváraní zvukov. Tento proces sa opakuje až k siedmej čakre.

Ak sa pohybujete od jednej čakry ku druhej nechajte aby vaše zvuky boli vyššie a vyššie. Po dospievaní a počúvaní siedmej čakry, tóny začnú klesať jeden za druhým cez všetky čakry. Keď budete počuť zostupovať tóny prechádzajte so zvukom každú čakru. Preciťujte ako sa vaše vnútorné telo postupne stáva bambusovou flautou, dovoľte zvukom rezonovať od vrcholku hlavy až k samému spodku trupu.

Na konci, pred začiatkom ďalšej sekvencie, budete počuť krátku pauzu. Tento pohyb zvukov hore a dole sa opakuje tri krát a trvá celkom 45 minút. Po tom, ako sa zoznámite s meditáciou môžete jej pridať ďalší rozmer pomocou vizualizácie.

Keď sa zameriavate na jednotlivé čakry, buďte otvorení tomu že sa vo vašej predstave objavia vizuálne obrazy.

Nie je potreba vytvárať predstavy, buďte len vnímaví ku všetkému, čo môže prísť. Môžu to byť farby, vzory alebo prírodne scenérie. To čo prichádza do vášho vedomia môže byť vizuálne alebo to môžu byť myšlienky. Nechajte sa viest tým, čo je pre vás prirodzenejšie. Napríklad môžete vo svojej predstave pomyslieť na “zlato” alebo môžete vidieť nejakú farbu.

Druhá fáza: 15 minút ticha

Po doznení posledných zvukov zostaňte ticho sedieť alebo ležať so zavretými očami. Zostaňte v tichu a na nič sa nesústreďujte. Dovoľte si byť vedomým a pozorovať všetko čo sa deje. Buďte ako svedok, uvoľnený a vychutnávajúc si tieto pocity. Otvorte svoje čakry, prebudďte v nich energiu, aby sme krásne žiarili a boli vedmí si samých seba. 😉

Zdroj

Ak chcete, tak len počúvajte túto hudbu a spievajte ju do svojich čakier tak ako idú za sebou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.