Kategórie
Meditácia

Čakrová meditácia s napojením na Vyššie Ja…

Vyššie Ja predstavuje duchovnú bytosť s vyššou úrovňou vedomia, ktorá stojí vo vzťahu k človeku ako jeho vnútorný, duchovný sprievodca, poradca a učiteľ. Sú to duše, ktoré prešli mnohými fyzickými inkarnáciami. Tieto duše pracujú vo vyšších dimenziách, kde čas, tak ako ho poznáme, neexistuje a preto môžu pracovať s energiami vytvorenými v našich minulých, paralelných aj budúcich životoch. V týchto dimenziách nie je ego, negatívny princíp, ktorý vlastní každý inkarnovaný človek. Neustále nás testuje, ako ďaleko sme v našom chápaní seba samých a nakoľko sami aktívne vytvárame negatívne energie, ktoré sa zvonku prezentujú ako strach, hnev, rozčúlenie, nenávisť, závisť, odsudzovanie a podobne.

Každý človek má svoje Vyššie Ja na úrovni siedmej čakry, ktoré spolupracuje aj s našimi sprievodcami, ktorých máme, najčastejšie dvoch, avšak pri napĺňaní duchovného poslanie aj viac. (Sprievodcovia majú väčšiu kapacitu a schopnosti ako Vyššie Ja. Napriek tomu väčšinou naše vedomie zatiaľ nemá priamy prístup k sprievodcom a tak Vyššie Ja je aj dôležitým prostredníkom k prepojeniu na ne.).

Vyššie Ja sa snaží nám pomáhať. Tichým, vnútorným hlasom intuíciou sa nás snaží viesť po správnej ceste v našej inkarnácii. Vyššie Ja však priamo pomáha človeku, len keď je o to požiadané.

Je to preto, aby sa u človeka zachovala možnosť slobodnej voľby v akejkoľvek situácii.

 
 
Meditácia s Vyšším Ja

Zaujmite pohodlnú polohu v sede alebo v ľahu tak, aby ste nezaspali. Položte si na dosah ruky papier a ceruzku, aby ste mohli počas cvičenia zachytiť svoje zážitky. Uvoľnite si tesný odev, prípadne sa vyzujte a uložte sa tak, aby ste mali dobre podoprený chrbát. Použite relaxačné techniku​​, pri ktorej si postupne od chodidiel až po hlavu, uvoľňujete napätie a stiahnuté svalstvo a nakoniec ukľudnite dych a uvoľnene dýchajte. Potom si predstavte nad hlavou energiu svojho vyššieho ja. Spojte sa s touto energiou a poproste ju, aby vám dala múdrosť a pochopenie, ktoré vám umožnia dosiahnuť opäť jednotu.  Spojte túto energiu s každou čakrou a začnite od základnej.

Aký máte vnem tejto čakry – je to obraz, veta, farba alebo pocit?

Po skončení si poznačte svoje pocity. Až to urobíte, znovu sa spojte so svojim Vyšším Ja a potom pokračujte s ďalšou čakrou. Tak sa postupne dostanete až ku korunnej čakre. Po spojení tejto čakry s Vyšším Ja veďte túto energiu chrbticou dole až do chodidiel a dolu do zeme. Keď to urobíte, pocítite úplný kľud a bezpodmienečnú lásku prichádzajúce z tohto zdroja – dovoľte jej prestúpiť každú bunku vášho tela. Potom veďte energiu nahor zo zeme a dolu z miesta nad vašou hlavou a umiestnite ju ako zdroj lásky vo svojom srdci. Znovu pocítite mier a radosť. Až budete chcieť skončiť, vráťte sa k plnej bdelosti prevedením niekoľkých hlbokých nádychov a rozhýbaním prstov.

Ak máte väčší papier a farebné ceruzky, je zaujímavé si svoje vizuálne predstavy od základnej čakry až po korunnú nakresliť. Slovné vyjadrenie totiž nedokáže zachytiť všetky informácie z Vyššieho Ja. Pri vizualizácii čakier môžete zistiť, že ste videli inú farbu, než sa bežne považuje pre túto čakru za charakteristickú. V takom prípade je podstatné, s akými pocitmi máte určitú farbu spojenú, tj čo pre Vás určitá farba znamená.

11 replies on “Čakrová meditácia s napojením na Vyššie Ja…”

Niečo som už také prežila počas meditácie prechádzaním čakier s hudbou od Jonathana Goldmana, rôzne tvary a dolné čakry sa napájali viac na emocionálnu čakru s myšlienkou odpustenie. Farby sa zmiešavali do farby emocionálnej čakry. Zároveň som nechávala voľne prúdiť myšlienky a dodnes nad nimi meditujem. 😉 Pri štvrtej srdcovej čakre nastal pocit harmónie, lásky a otvorenosti, z tejto čakry vybiehali rôzne iskričky sfarbené do fialova. Hrdelná čakra vytvárala špirálu, ktorá stúpala hore. Pri siedmej korunnej čakre,vytvárala čakra korunu/lievik, cez ktoré pretekala energia sfarbená do zlatobiela a pocit neobmedzenosti. 😀 Bola to pekná púť, aj to len keď mám pre seba čas, dosť často sa mi vstáva, že mi niekto vtrhne do izby a v tom najlepšejšom ma vyrušia. 😕 No čo už, v tom najlepšom treba prestať, inak by som už iba lietala. 😆
Veľmi dobrý článok Martinka. 🙂 Vyvolala si vo mňa úžasný prežitý zážitok a naozaj odporúčam čakrovú meditáciu s napojením na Vyššie Ja.

Páči sa mi

Vierka ja sa na ňu tiež chystám, len ako vravíš na to treba kľud a čas a ten teraz akosi nemám a večer ľahnem do posteľa a spím. Určite to bol krásny zážitok. Ja som raz vizuálne vstápila do srdcovej čakre, bola to nádherná pastelová zelenkavá farba a tie ukončenia ako som vychádzala ako jemné vlásočnice, ktoré sa pekne ťahali. Ten pocit harmónie a lásky dokážem vnímať, ak upriamim pozornosť na túto čakru a snažím sa byť v tomto bode upevnená a uvedomovať si jej energiu. Krásne teplo ma potom zalieva a dušička sa teši. A enrgia korunnej čakre je naozaj o pocite neobmedzenosti, lebo vtedy sa moje eterické telo vznáša, vlní a ja stúpam na vibráciach. Som rada že som potešila. 😉 Krásny dník prajem.

Páči sa mi

Vierka teraz som si uvedomila, že vďaka tomu, že sa snažím preciťovať srdcom som sa napojila na energiu kolegyne, ktorá sa vrátila od lekára po zákroku odstraňovanie šošoviek a prišlo jej zle. Teda moje vnímanie energii sa meni je zosílené. Povedala som jej, nech si sadne a skúsi to predýchať. Zrazu som v sebe pocíťala zvieravý pocit v v bruchu následkom strachu, prišlo mi ťažko až nevolno a vtedy som si uvedomila, že som precítila jej stav ako sa ona cítila. Snažila som sa dýchaním uvoľníť tento stav a aktivovať solar plexus. Nakoniec som si vzala orgonit, ktorý mám v práci a dala si ho na srdce a za 10 minút som bola ok. Cítim energiu z písmienko a vnímam hlas toho, kto to píše, ale toto sa mi enstalo. Dokonca som vnímala aj vlastnú energiu v maile ako som ho napísala a kontrolovala po sebe..no poviem ti nestíhala som čítať aká rýchlosť v tom bola. 😆

Páči sa mi

😉 tak to je super, že si to zvládla. Vidím, že frčíš na ďalší pohon. 😀 Milujem intuíciu, ak ti poradí v jednom momente, čo máš urobiť.
Nemáš niekedy pocit, že si s tým už mala skúsenosť? Teda pocit akoby si vedela bez zaváhania, čo máš urobiť?

Páči sa mi

Občas mám ten pocit, že takéto niečo som už zrejme kedysi robila a potom sa len do seba pousmejem. Počas liečenie niekedy pocítim bolesť liečeného, ale to je iné, tá hneď zmizne. No a na orgonity nedám dopustiť, mne veľmi pomáhajú. Ak si človek uvedomí, že intuícia neklame, vtedy to ide ruka v ruke. 😀

Páči sa mi

Duchovná cesta každého človeka je iná,každý vnímame ináč svojich anjelov, svoje Vyššie Ja,Boha,aj ked sa aspon okrajovo skúsenosti podobajú.Pred niekoľkými rokmi som bola veľmi nešťastná,rúcal sa mi biznis,ktorý som milovala.Ako som tak sedela ako kôpka nešťastia, odrazu som pocítila úžasné objatie lásky.Možno to bol môj anjelik strážny,ale na ten pocit nikdy nezabudnem, to bola sila.Odvtedy viem, že Boh je v každom z nás, to nebolo objatie lásky zvonka, to vychádzalo akoby zo mňa,prestúpilo ma to celú. Po nejakom čase som mala sen, nič si z neho nepamätám,iba ten symbol,ktorý som videla.Na čiernom pozadí bola modrá kružnica, vo vnútri boli v odstupoch modré, prerušované kružnice,ktoré sa po čase zmenili na nekoordinované bodky, tie bodky boli biele, akoby ste sa dívali na nebo plné hviezd.Dodnes som si ten sen, teda ten symbol nevedela vysvetliť,pri čítaní tohto článku ma napadlo, či to nemá nejaký súvis, ale montuje sa mi do toho rozum, tak to radšej nerozvíjam.

Páči sa mi

Saltinka a ti bodky sa netočili vo víre? mne to príde ako krčná čakra. Ja vnímam tretie oko takto vidím kruh je taký žltkastý a v ňom rotujú fialkové malé bodky. Keď na to pozerám dlhšie tak ma vťahujú do svjoho vnútra a je to akoby som šla tunelom energie do univerza. Tiež je ten kruh v tmavom pozadí.
Neblo to niečo takéto?

Páči sa mi

Aj mňa napadla krčná čakra,s tou som mala vždy problém.Necítim si ju,iba pri niektorých hudbách, aj to len vzadu.Tá farba je taká istá, akurát tie čierne čiarky neboli takto uzavreté.A pre zmenu, tento týžden som vo sne videla vo štvorci kruh.Mňa tá geometia akosi dobieha, a v škole som ju tak neznášala :D.

Páči sa mi

Je to o tom, že čakry každý vnímame inak, niekto len farebný kruh, niekto lotosový kvet z lupeňmi. Ja som korunnú videla ako ten kvet s lupeňmi a boli v ňom zastúpené všetky farby. Zrejme to bolo znamenie, že si mala na nej pracovať.

Kruh – jeden z najstarších a silný symbolov. To znamená večnosť, dokonalosť, jednota.
Štvorec – symbol štyroch elementov: vzduch, voda, oheň a zem. Symbolizuje stabilitu a silu, rovnako ako štyri ročné obdobia. Ak by si ten štvrec roztočila vytvorí kruh zjednotí sa. 😉 Viac ma nenapadá. 🙄

Krásnu nedelu 😳

Páči sa mi

dobry vecer prajem . meditujem casto no ked sa dostanem do bodu ked citim ze sa odpojim od fizicna tak nastane pocit obrovskeho bloku akoby steny pocitu ze mi nieco stoji v ceste a nepohnem sa dalej. poradte prosim vas

Páči sa mi

Odpojím od fyzična…ako to myslíš? Medituješ, aby si mohol astrálne vycestovať a cítiš blok, že ťa niečo nechce pustiť? V tomto ti neporadím, tiež sa neviem astrálne dostať z tela…raz to prišlo samé a ja som sa zľalka, že som mŕtva a vnímam sa už mimo telo a strach ma vrátil. A potom ma 2x niečo vytiahlo von.

Alebo si to myslel , že medituješ a stále seba vnímaš vo fyzickom byti…nevieš sa spojiť s univerzom a vyššími energiami? Skúšal si pri meditácii zamerať pozornosť vyššie…napríklad vnímať seba z korunnej čakry, alebo zo 6. čakry, kde sú tiež vyššie vibrácie? Neviem, kde máš zamerané vnímanie, pri meditácii…ja som ho mala na stred čela do 6. čakry. Skúšaj vnímať seba v čakrách…najskorej v 1-2-3-4-5-6-a potom v 7. V každej je to o inom..ucítiš aj svoje bloky. Zameraj pozornosť na každú čakru osobitne a vnímaj, čo sa tam rozprestiera aká energia…zvýši to tvoju senzitivitu.

Keď sa mi nedarilo astrálne cestovať, začala som robiť šamanské cesty a tadiaľ chodila…no občas boli miesta. ktoré ma zablokovali…bola tam akoby priesvitná clona, ktorá ma tým smerom nechcela pustiť…musela som ísť cestou, ako ma viedlo vnútro a chcelo mi ukázať. Vyskúšaj aj ty vizuálne sa premiestniť na kiesto, ktoré máš rád, alebo kde by si chcel byť a takto vyskúšaj cestovať…bude ti ukázané na čo sa máš zamerať a možno stretneš aj sprievodcov.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.