Dnes vám pnúkam niečo od Dušana… len som nepochopila, prečo práve v tento deň 🙄

d35b61ba38_81715849_o2Dvaja anjeli pútníci sa zastavili, aby strávili noc v dome bohatej rodiny. Rodina bola nepohostinná a odmietla anjelov nechať v miestnosti pre hosťov. Miesto toho boli ubytovaní v studenej pivničnej miestnosti. Akonáhle si ustlali na tvrdej podlahe, starší anjel uvidel dieru v stene a opravil ju. Keď sa mladší anjel udivene pýtal prečo, starší odpovedal: “Veci nie sú také, akými sa zdajú byť.”

Ďalšiu noc si išli odpočinúť do domu veľmi chudobného, ale pohostinného farmára a jeho ženy. Potom, čo sa s nimi manželia podelili o trochu jedla, čo mali, povedali anjelom, aby spali v ich posteliach, kde si dobre odpočinú. Ráno po svitaní našli anjeli farmára a jeho ženu v slzách. Ich jediná krava, jej mlieko bolo jediným prijmom rodiny, ležala mŕtva v chlieve. Mladší anjel sa pýtal staršieho, ako sa to mohlo stať. Prvý muž mal všetko a ty si mu pomohol, vyčítal. Druhá rodina mala málo, ale bola ochotna podeliť sa o všetko, a ty si dovolil, aby im zomrela krava. Prečo??
“Veci nie sú také, akými sa zdajú,” odpovedal starší anjel.”Keď sme boli v pivničnej izbe, všimol som si, že v tej diere v stene bola zásoba zlata. Kedže majiteľ bol posadnutý chamtivosťou a neochotou zdieľať šťastie, utesnil som stenu, aby poklad nemohol nájsť. Keď sme ďalšiu noc spali vo farmárovej posteli, prišiel si anjel smrti pre jeho ženu. Dal som mu miesto nej kravu. Veci nie sú také, akými sa zdajú.”

“Väčšinou nepoznáme všetky súvislosti. I keď máš vieru, potrebuješ tiež dôveru, že všetko, čo prichádza, sa vždy deje v tvoj prospech. A to sa ukáže až časom. Niektorí ľudia prichádzajú do nášho života a rýchle odchádzají preč, niektorí sa stávajú našimi priateľmi a zostanú na chvíľku. Napriek tomu zanechávajú v našich srdciach nádherné stopy – a my nezostaneme nikdy úplne rovnakí, pretože dobrí priatelia nás premieňajú!
Včerajšok je história. Zajtrajšok tajomstvo. Dnešok, prítomnosť je dar.
Život je neobyčajný a chuť každého momentu neopakovateľná!