Kategórie
Príbehy

Veselé Vianoce…

Vianočná rozprávka O zabudnutej jedličke

Na začiatku Vianoc, keď už pani zima rozprestrela svoje rúcho, žila na kraji dedinky jedna maličká jedlička, so svôjmi priateľmi stromčekmi.

Ale jedlička predsa nebola šťastná. Každý rok keď už vládla predvianočná nálada, a domčeky v dedine boli ako keby poliate smotanou, obyvatelia dedinky obliekali svoje okolie do sviatočných šiat. Každá brána bola ozdobená girlandami, domčeky svetielkami a stromčeky v dedine a jej okolí mali krásne červené a zlaté vianočné ozdoby.

Každý rok sa takto ozdobilo všetko, okrem malej jedličky. Jedlička každý rok čakala ľudí z dedinky, ktorý ju mali vyzdobiť, ale márne. Jedlička bola smutná, lebo každý stromček okrem nej mal na seba navešané krásne vianočné ozdoby.

Deň pred Vianocami sa deti hrali v snehu neďaleko od jedličky. Dve z nich zbadali jedličku ako smutne ovísa svoje konáre. Deti sa rýchlo rozpŕchli domou a každé z nich donieslo nejakú tú ozdobu. Jedno donieslo perníky, druhé mašličky, tretie guľky a veľa všelijakých ozdôb.

Odvtedy bola jedlička šťastná, lebo na ňu už nikdy nikto nezabudol, a každý rok ju obliekli do krásnych sviatočných šiat v červených a zlatých farbách. Preto nikto by nemal byť na Vianoce sám. 😉

Na Vianoce je všetko krásne, v srdciach ľudi zastal čas, vianočná sviečka nevyhasne, kým bude láska v každom z nás. Mrazive ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd. Je tu čas vianočny, keď stromček sa ligoce, prajem vám zo srdca prekrásne Vianoce. 

12 replies on “Veselé Vianoce…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.