Kategórie
Duchovné učenie Duša

Očistec- Kamaloce…

Toto slovo asi každý pozná a každý kresťan vie, že v očistci sa očisťujú duše, aby mohli postúpiť do Neba- Dévachanu.

Očistec je geniálny vynález Boha.

Krásne to opísala Mária Simma na stránke božiemilosrdenstvo.sk

Citujem ju….Predstavme si : jedného dňa sa dvere otvoria a objaví sa v nej bytosť neopísateľne krásna … Taká krásna, akú ste ešte v živote nikdy na zemi nevideli. Ste očarený touto BYTOSŤOU, vyžarujúcu krásu o to viac, že táto bytosť vám naznačuje, že je do vás bláznivo zaľúbená. Predtým ste si nevedeli ani predstaviť, že by vás mohol niekto tak milovať. Vycítite tiež, že má veľkú túžbu pritiahnuť vás k sebe, objať vás a oheň lásky, ktorý už vo vašom srdci horí vás poháňa, aby ste sa vrhli do jej náručia …V tom momente si uvedomíte, že ste sa už celé mesiace neumývali a že odporne smrdíte, že vám tečie z nosa, vaše vlasy sú mastné a zlepené,na šatách máte veľmi veľké škvrny a pod. … Uvedomujete si, že sa v takomto stave nemôžete predstaviť, že sa najprv musíte ísť umyť, osprchovať a až potom znovu prísť a predstúpiť pred túto bytosť….

A však láska, ktorá sa zrodila vo vašom srdci je tak silná, že tento odklad na neskôr spôsobený tým, že sa idete osprchovať, je úplne neznesiteľný ! Bolesť z neprítomnosti, hoci iba dočasnej, trvajúcej iba niekoľko minút je hroznou spáleninou v srdci a závisí od intenzity prejavovanej lásky. To je očistec !

Človek prežíva v očistci celý svoj život ešte raz, ale prežíva ho naspäť. Prechádza dobu celého svojho života, od hodiny smrti späť k narodenia, deň za dňom, mesiac za mesiacom, rok za rokom, prechádza všetkými zážitky, udalosťami a skutkami.

Zmyslom je, aby sa človek pri každej udalosti zastavil a odvykol si lipnúť na hmotnej telesnosti.

Človek teda ešte raz prežíva všetky pôžitky, ale tak, že trpí  si zvyká odpútavať sa od fyzického života. Keď tak prejde celý svoj život až k narodeniu, až potom môže, povedané biblickými slovami, “vojsť do kráľovstva nebeského”.

Ako hovorí Kristus: “Ak nebudete ako deti, nemôžete vojsť do kráľovstva nebeského.”

Všetky slová evanjelia sú veľmi hlboké a človek sa ich učí chápať, keď vniká pomaly do božskej múdrosti. Je nutné, aby sme zdôraznili jednotlivé okamihy z tohto života v očistci, lebo sú zvlášť dôležité a poučné. Človek za svojho života nerobí len veci, ktoré mu pôsobia pôžitok, ale žije pohromade s inými ľuďmi a bytosťami. Vedome či nevedome, úmyselne aj bez úmyslu spôsobuje ľuďom aj zvieratám radosť i bolesť. Aj s tým sa opäť stretáva po smrti, keď prechádza kamalocou – očistcom.

Človek pri svojom spätnom prežívaní práve ukončeného života dospeje na miesto a chvíľu, kedy iným bytostiam napríklad pôsobil bolesť. Vtedy dal pocítiť bolesť iným; teraz musí tú istú bolesť vytrpieť vo vlastnej duši.

Všetky muky, ktoré sme niekedy spôsobili niektorým bytosti tu na Zemi, musíme opäť prežiť vo vlastnej duši.

Doslova sa ocitáme v človeku, alebo v bytosti, ktorým sme pôsobili bolesť. Teraz ešte len spoznávame, čo tieto bytosti našou vinou trpeli. Teraz musíme tieto muky a bolesti sami prežívať. Tomu sa nedá vyhnúť! V očisti pobudneme tak štvrtinu nášho života a potom môžeme postúpiť do Dévachanu, tada do neba.

Viac si môžete vypočuť vo videách, alebo prečítať v knihe od Rudolfa Steinera_Pred_branou duchovní vedy

22 replies on “Očistec- Kamaloce…”

dobrý den Martinka… 🙂

*Tomu sa nedá vyhnúť! V očisti pobudneme tak štvrtinu nášho života a potom môžeme postúpiť do Dévachanu, tada do neba.*

nač čekat a očišťovat sebe až posmrtně, když lze očišťovat sama sebe již za života hmotného zde na zemi, poté není nutností dlíti posmrtně v očistci…

dobrý den přeji Všem… 🙂

Páči sa mi

Ja som ten očistec pochopila ako odpútanie sa od hmotného a tým, že ide spätný chod je potrebné uvedomenie si všetkého zlého čo sme v živote urobili a navrátenie tak do detského veku. Všetky hriechy si nepamätáme, ale tu ide zrejme o to, že duša vstupuje očistená do inkarnácie a tak isto očistená môže presť znova do dévachanu, aby mohla pokračovať ďalej. Viem, že sa počas života dajú niektoré hriechy, ktoré me spáchali počas života napraviť, ale ten očistec je potrebný pre náš rozvoj, aby si duša uvedomila čo robila zle a v ďalšej inkarnácii sa snažila o lepšie bytie. Neviem či duša v človeku si uvedomuje činy, ktoré konáme, ale formou očistca ich spozná a uvedomí si ich.

Ak je človek vedomí si sám seba, koná inak, ale do toho obdobia uvedomenia tiež príde až v určitom veku a nenarodí sa tak. Prebudená duša v tele už vníma jej život, ale do toho obdobia si ho na takej úrovni neuvedomuje.

Tá doba štvrť života si mylím, že je individuálna. U vysoko vyvinutej bytosti je zrejme kratšia ako u bytostí na nízkej úrovni.

A práve tento citát mi dáva konečne zmysel: Ako hovorí Kristus: “Ak nebudete ako deti, nemôžete vojsť do kráľovstva nebeského.”

Treba prejsť fázou očistca, teda navráťiť sa od smrti k narodeniu, aby sme mohli byť ako deti, lebo deti sa rodia čisté a nepoškvrnené….

Pekný deň vám prajem.

Páči sa mi

anitram

budte ako deti a budete spasený .. a čo robia deti, .. nie čím sú vo svojej podstate, ale čo robia a ako konajú, ako žijú,? … deti žiju tu a teraz … pretože nie sú zatažené spomienkami a ani planmi do budúcna …

hovoriť o čistote ako takej, len v spojení s detmi je podla mna scestné, keďže každý z nás je “čistý” ( čistý je v zátvorkach nie preto, že je tu pochybnosť o vnútornej čistote, ale pochybnosť o pomenovaní čohosi čo iba je! )
… tu ide o iné .. o pochopenie, precítenie a následné prijatie faktu, že jediný možný spôsob ako sa dostať do devachanu, je žiť v prítomnom okamihu … žiadne bolo, žiadne bude, a žiadne také ako vyššie vyvinuté bytosti neexist .. je len vidiaci a nevidiaci, prebudený a neprebudený … nie vyšší a nižší level …

boh, aj v jeho velkosti atd … je aj vo smietku prachu, ktorý si tak starostlivo dávame z kabáta a bot dole …

a ešte … toto .. “aby si duša uvedomila čo robila zle a v ďalšej inkarnácii sa snažila o lepšie bytie. ” …

ked si už naša duša uvedomí, čo robila zle, načo čakať do budúcej inkarnácie a snažiť sa o lepšie bytie? … ved aj porekadlo hovorí … to čo môžes spraviť dnes, neodkladaj na zajtra …

Páči sa mi

>>> nač čekat a očišťovat sebe až posmrtně, když lze očišťovat sama sebe již za života hmotného zde na zemi, poté není nutností dlíti posmrtně v očistci… <<>>… ked si už naša duša uvedomí, čo robila zle, načo čakať do budúcej inkarnácie a snažiť sa o lepšie bytie? … ved aj porekadlo hovorí … to čo môžes spraviť dnes, neodkladaj na zajtra … …<<>> Ja som ten očistec pochopila ako odpútanie sa od hmotného a tým, že ide spätný chod je potrebné uvedomenie si všetkého zlého čo sme v živote urobili a navrátenie tak do detského veku. Všetky hriechy si nepamätáme, ale tu ide zrejme o to, že duša vstupuje očistená do inkarnácie a tak isto očistená môže presť znova do dévachanu, aby mohla pokračovať ďalej. Viem, že sa počas života dajú niektoré hriechy, ktoré me spáchali počas života napraviť, ale ten očistec je potrebný pre náš rozvoj, aby si duša uvedomila čo robila zle a v ďalšej inkarnácii sa snažila o lepšie bytie. <<<

anitraM ja osobne si myslím, že toto je reálne chápanie, približujúce sa k skutočnosti. Len dodám, že nie všetky bytosti po fyzickej smrti sa do očistca dostanú a mnohý sa reinkarnujú často viac nečistý ako sa v poslednej inkarnácii odpútali od tela. Mnohý v dôsledku silnej pripútanosti k Zemi – k mamonu a k pôžitkom zostávajú na zemi alebo vo sfére ktorá je presnou kópiou Zeme, kde naďalej podliehajú svojím "úchylkám". Existuje systém reinkarnácie, ktorý také bytosti uvrhne späť do fyzického bytia samozrejme ak sú splnené podmienky pre pôsobenie síl, ktoré umožňujú návrat na Zem. Existujú taktiež "karmicky" majstri a majstri "osudu", ktorý majú nad týmto systémom moc a môžu bytosť priviesť na zem vtedy keď je to pre dobro človeka vhodné. Reinkarnácia bytosti, ktoré sa dostali cez očistec do neba závisí vždy od duchovného levelu človeka ale prihliada sa na slobodnú voľbu bytosti, ktorá sa viac menej rozhoduje pre návrat na zem sama alebo po konzultácii s vyššími bytosťami, ktoré jej objasnia dôvody reinkarnácie. Tie sú mnohoraké.
Peklo nespomínam. To je už úplne iná kapitola.

lilah nielenže existujú takzvane duchovne "leveli", ale sú aj mnohé úrovne – svety, ktoré zodpovedajú dosiahnutému stavu vedomia jednotlivých bytostí.
Prijmný sviatok Vám prajem

Páči sa mi

beny

toto .. “lilah nielenže existujú takzvane duchovne “leveli”, ale sú aj mnohé úrovne – svety, ktoré zodpovedajú dosiahnutému stavu vedomia jednotlivých bytostí.”

ja nepopieram a ani nespochybňujem! … . Avšak? Sú len rovnako ako ja samotná, časťou jedného a toho istého celku …

tak ako ja napr. použijem metaforu .. som palcom na nohe Otca ( boha ) no napr. taký archanjel, či nanebovzatí majstri sú trebárs srdcom, či mozgom .. ale? Fakt je ten, že všetci sme časťou jedného celku .. preto nie je dôvod rozlišovať, a posudzovať toto jedno telo ako viac či menej dôležité …

anitram, nie je za čo … 😉 … a teraz ponuka .. robím banánky v čokoláde? Komu pošlem po holubovi? … 🙂 .. nehrnte sa všetci naraz, áno? … 🙂

krásny dníčok prajem .. všetkým … 🙂

Páči sa mi

*je len málo takých, ktorý po odchode zo Zeme nepodstupujú nejakú formu očisty.*
ano souhlas beny, ale nikde není psáno, že jich nemůže býti více…
a zároveň dodávám, kdyby jich bylo již nyní na zemi více, žilo by se nám lépe… 🙂

realizuje-li jedinec sebe sama na zemi,
poté opravdu není nutností vážiti cestu přes sprchy očistce…
neb tráví svůj čas životní pouti ve sprše očistné přítomnosti… 🙂
kde zušlechťuje, zjemňuje, cídí… 🙂

ale jak říkáte, každý máme svou cestu částečně předurčenou… přesto i tuto lze v průběhu života vědomě měnit… 🙂

Páči sa mi

..áno nejako sa ti zdvojil koment , neviem, či sa ti nezobrazil, ale občas wordpress blbne a zarazí ma, ak aj môj vlastný koment skonči v spame. 😆

Vystihol si to v podstate jasno a čo sa týka reinkarnácie sú to veci, v ktorých jasno nemám zatiaľ, ale ide o to, že nejakým spôsobom fungujú a idú podľa určeného plánu.

Občas počujem myšlienku,:” Všetko je úplne inak ako si my myslíme a podstatné je , že to ovláda duša pre svoje duchovné napredovanie. Nám ľudom to je k ničomu, lebo aj tak na tom nič nezmeníme a len svojím zvedavým spôsobom zasahujeme do niečoho, o čom v hĺbke podstaty nič nevieme. Mali by sme sa zaujímať o život v tele a s ním spájajúce sa veci a nie čo je po živote. Sami to uvidíme a budeme preživať po smrti tela a prešli sme tým veľa krát.”

O úrovniach bytia som čítala, sú uvádzané aj v Zohare a aj v Kabale. Ďakujem Beny aj za tvoj pohľad.
Pekný deň. 😉

Páči sa mi

Možno nemáš úplne jasno ako píšeš, ale máš zdravé logické zmýšľanie a poznať, že vnímaš rozmery aj intuitívne. A to je super.

Nepriamo som ti narobil prace so spamom, ospravedlňujem sa len som ta chcel ešte požiadať Nie je to úplné.
Za citátom … ked si už naša duša uvedomí, čo robila zle, načo čakať do budúcej inkarnácie a snažiť sa o lepšie bytie? … ved aj porekadlo hovorí … to čo môžes spraviť dnes, neodkladaj na zajtra … …<< mala nasledovať táto odpoveď:
Som presvedčený, že nič nie buď len biele alebo čierne. Samozrejme že existuje niečo medzi tým. Život v štádiu evolúcie je mnohotvárny a zmysel pobytu na Zemi tiež. Mnohý prichádzajúcu na zem za účelom "očisty" iný sa zatiaľ len učia poznávať život resp. seba a sú i taký, ktorý prichádzajúcu s vyšším poslaním. Pre mnohých je život na zemi ako pobyt v práci. A počas prace je nutne sa plne venovať a sústrediť sa na prácu. Pri práci sa človek zašpiní obzvlášť vtedy ak pracuje s "negatívnymi" energiami. Očista prichádza do úvahy po práci. Byť nečistý preto jednoznačne neznamená byť zlý a nevedomý. Môže sa jednať o následok z vykonávanej práce.
Preto nielenže priebeh očisty je rôznorodý ale aj jeho vnímanie. To závisí od kvality ducha jednotlivca. Zem alebo hmota je natoľko klamná pre ducha, že je len málo takých, ktorý po odchode zo Zeme nepodstupujú nejakú formu očisty.

Potom už nasleduje citát s Tvojho komentára a odpoveď naň.
Ale nechajme to už na pokoji. Aj takto to bude s týmto doplnkom zrozumiteľné.
Ďakujem

Páči sa mi

Nebol si v spame, len bol asi wordpress zabrzdený a preto sa ti nezobrazil koment. Nič sa nedeje. 😉

Je jedno v akom slede si to napísal, každý si vezme s toho to potrebné. 😉

Veľa vecí vnímam intuitívne a častokrát poviem slová , ktoré sa neskôr i udejú.

Pre každého je očistec iný ako píšeš. Každý máme inú cestu po ktorej kráčame. Neviem aký bol môj posledný očistec, ale viem, že po prečítaní toho článku v knihe o ňom mi ostalo duševne veľmi smutno a vnímala som túžbu po dlhom živote v tele. Už raz sa mi to stalo, ani neviem o čom som čítala, ale tiež to súviselo o živote po fyzickej smrti a ja som cítila duševný smútok. Viem že terajší život je iný, že som si naplánovala svoj život dokonale , ale i zmätene a vybrala cestu obklukou, aby som sa dopracovala k tomu čo mám.

Nech sú veci akokoľvek, sú potrebné pre nás a majú svoj význam. Moje vnímanie sa časom možno zmenia a keď budem staručká, tak sa nad tým všetkým len pousmejem a poviem si… no a teraz neviem čo, ale určite ma niečo napadne a viem že to nebolo k ničomu, lebo tak ako som písala tomto príbehu si poviem:
https://anitram.wordpress.com/?p=6469&preview=true

To čo si viedla a spoznala ti vždy bude k niečomu užitočné. Uloží sa to v tvojom vnútre a sama spoznáš, čo z toho kedy použiješ. 😉

Páči sa mi

Myslím, že nie je potrebné si pamätať naše pocity a okolnosti v očistci, to čo je za nami nemá zmysel oživovať. I naše telo je uspôsobené tak, že sa dívame dopredu a nie za seba. V duševný smútok často precitáme ak sa naladíme na vibrácie lásky. Je to paradox. Človek by si myslel, že v tom momente by mal pociťovať radosť ale pokiaľ vnímame duševnú lásku cez fyzické telo, vždy je tento pocit s prímesou osobných, rodinných a celkovo spoločenských programov, ktoré od malička vytvárajú našu osobnosť. Rovnako špecifické pocity vyvoláva nevyrovnaná karma ale i podvedomá spomienka na náš “domov”. Máš pravdu, že “Nech sú veci akokoľvek, sú potrebné pre nás a majú svoj význam.” To čo si napísala v príbehu zvedavého dievčatka je krásne napísané.

„ To čo si viedla a spoznala ti vždy bude k niečomu užitočné. Uloží sa to v tvojom vnútre a sama spoznáš, čo z toho kedy použiješ. Nie všetky veci sú pre nás potrebné a tým, že si v spojení zo zdrojom všetkého bytia, si informácie si nájde ten , kto ich bude potrebovať v inom čase. Tak ako ty , tak aj niekto iný môže potrebovať niečo, čo nevidel, ale nedokázal si na to spomenúť v danom čase, preto mu jeho vnútro napovedalo a poskytlo informáciu ku ktorej malo prístup. Si na ceste učenia a všetko nové, čo spoznávaš si ukladáš a príde čas, kedy to môžeš využiť. Všetko čo si zažila a videla máš v sebe uložené, takže sa nemusíš obávať, že tie nové veci ti nebudú k ničomu. A teraz zatvor očká a pekne spinkaj, nech tvoje myšlienky sa môžu voľne rozplynúť….: -)

Páči sa mi

“jedného dňa sa dvere otvoria a objaví sa v nej bytosť neopísateľne krásna … Taká krásna, akú ste ešte v živote nikdy na zemi nevideli. Ste očarený touto BYTOSŤOU, vyžarujúcu krásu o to viac, že táto bytosť vám naznačuje, že je do vás bláznivo zaľúbená.” … atd …

toto chápem ako proces prebudenia … ( už tu na zemi v tomto hmotnom tele, nie niečo čo sa deje po fyzickej smrti )

“Bolesť z neprítomnosti, hoci iba dočasnej, trvajúcej iba niekoľko minút je hroznou spáleninou v srdci a závisí od intenzity prejavovanej lásky. To je očistec ! ” …

a toto chápem, ako to, čo som mala trebárs ešte včera ja sama … odlúčila som sa od svojho boha vo vnútri seba a dovolila som egu, aby ma od odlúčilo od prítomneho žitia, neustálym vracaním späť … chcela som sa osprchovať, tak ako to píše anitram v článku, .. ale pre bytosť, skrytú vo mne, toto sprchovanie je a nie je nutné zároveň …

prosto a jasne, očistec je už tu na zemi, …

očistiť = omilostiť , a zaplniť Láskou, i láskou … hehe a možno aj lásočkou … 🙂

krásny dníčok prajem .. všetkým … 🙂

ja sa idem kuki k medovi, čo znamená jesť čokoládu .. ľudia, v živote som toľko čokolády nezjedla, čo dnes v noci v sne .. ako taký pažroš .. 🙂

Páči sa mi

mno, dobre … tak tu je medov pohľad …

“jako poleva nebo součást cukrářského výrobku: žena a muž ve spojení, touha po tomto spojení (například zákusek zvaný “indián” nebo populární čokoládové tyčinky tvarem představují falus, obsahem semeno a vnějšek představuje ženu; podobný, i když ne tak jednoznačný výklad, mají další výrobky jako čokoládová roláda, k níž se ještě přidává symbol spirály po rozkrojení, plněné čokoládové bonbóny, čokoládová vajíčka s překvapením uvnitř i bez něj, perník či sušenky v čokoládě, banán v čokoládě a podobně) ” ..

.. ešte tak vedieť, o čom to ten medo zasa rozpráva … 😕

hehe … jedla som kinder surprise … 🙂 … čokoládové vajíčka, v ktorom boli malé hračky, ktoré som nerozbaľovala, … iba som jedla tu bielu a tmavú čokoládu, a delila sa s nejakou novo získanou snovou priateľkou … normálne, že mňam … 🙂 .. cítila som chuť, dokonca vôňu čokolády ..
namôjveru, pôjdem si tuším jedno kinder surprise kúpiť, nech teda viem ako chutí, a či ozaj chutí tak ako v tom sne .. bolo to dosť sladké na môj vkus, ( u mňa je to každá čokoláda, zvlášť mliečna sladká, .. horkú s pepermintovou plnkou, to áno, ale toto? .. hm, no čo už … 🙂 )

a číňan mi ukazoval ako sa lúšti nejaké sudoku či čo to … vo sne som ho pochopila a luštila to, došla do polovice, pozrela na neho, odsunul mi pravú ruku z tej krížovky a žiadal ma, aby som sa len na to sudoku, ktorá sa zmenila v akúsi mapku iba dívala a tak sa rozhodla, odkiaľ chcem začať a pokračovať v lúštení … číňan a číňanka … panebože, tieto moje sny …

Páči sa mi

ďakujem nitram a nielen za výklad … 🙂

inak, bola som si kupiť … fujtajbl, .. je to tak sladké, až mi uši ťahalo .. hm, tiež sama seba nechám nahovoriť na kadečo … 😕

krásny zvyšok dníčka prajem .. 🙂

Páči sa mi

Tie moje príbehy vnútorného rozprávača majú veľa do seba. Škoda, že som ich nezačala spisovať skorej , tak ako ma napadali v tom čase, lebo niesli veľa poučného v sebe. Len mi je ľúto , že teraz akosi môj vnútorný rozprávač ostal ticho a neozýva sa. 🙄

Páči sa mi

Všetko robíme keď dozreje na to čas, nieje za čím banovať. Niesli veľa poučného v sebe? A už nenesú?
Nenapísala si azda toto?….„ To čo si viedla a spoznala ti vždy bude k niečomu užitočné. Uloží sa to v tvojom vnútre a sama spoznáš, čo z toho kedy použiješ. Nie všetky veci sú pre nás potrebné a tým, že si v spojení zo zdrojom všetkého bytia, si informácie si nájde ten , kto ich bude potrebovať v inom čase.
Nič sa nikdy nestratí a Tvoj “vnútorný rozprávač” možno musel ustúpiť inému mudrcovi v Tebe a raz spolu napíšu knihu.Kto vie? 😉

Páči sa mi

Máš pravdu, nesú stále, sú mnou vytvorené…. občas si ich prečítam znova a žasnem nad nimy, lebo mi to ani nepripadajú moje slová, ale niekoho ďalekého.
Som k sebe veľký kritik a občas nevidím to čo robím a aký význam to má. Až sa niekto ozve a poďakuje ako mu to pomohlo, vtedy ma to zase vysunie vyššie a som spokojná.. 🙄

Môj rozprávač možno ustúpil a možno čaká, kedy mu zase dám šancu prejaviť sa…nejako to už bude. Som vdačná za všetko čo som vnútorne prežila, lebo mi to dalo naozaj veľa.

Takže pekný večer ti želám… 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.