512_kometa-400x300Na nebi sa zrodila malá hviezdička. Aby tam nebola sama, tak za ňou svietila väčšia hviezda , ale o niečo slabšie, len nech sa tam necíti sama. Hviezdička sa stále otáčala a uisťovala, či má svoju ochranu vo väčšej hviezde a tešilo ju ako môže žiariť . Veľkú hviezdu jej radosť nesmierne hriala.

Prišlo obdobie, kedy mala hviezda musela ustúpiť do úzadia a prenechať jasné svetlo veľkej hviezde. Vedela, že je to pre vyššie ciele potrebné. Netrápilo ju to, brala to prirodzene ako niečo, čo má byť. Tíško svoj plamienok stlmila a s údivom pozerala ako veľká hviezda sa rozžiarila jasným svetlom. Sledovala ju a snažila sa zachytiť všetky jej pocity.

Znova prišiel čas, kedy mohla malá hviezdička zažiariť. Tento krát veľká hviezda  nemusela byť tesne v jej blízkosti, ale o trocha ďalej. Hviezdička už nebola úplným nováčikom a mohla svoju žiaru trocha viac zosilniť. Vždy ju to napĺňalo a tešilo, keď si uvedomovala svoju úlohu medzi ostatnými hviezdami. Nikdy ju netrápilo, že musela na nejaký čas ustúpiť do úzadia a nechať svoje hviezdne telo len tlať slabým plameňom.

Takto to išlo ďalej až sa s malej hviezdiky stala veľká hviezda a už nepotrebovala žiadnu opateru nad sebou, pretože sama sa stala jednou s krásne svietiacich hviezd, ktoré nám svietia na cestu. Svoju úlohu brala ako poslanie a vždy si medzi sebou hviezdami len tak zablikali a tešili sa ako krásne žiaria….

Všetko je v krúživom pohybe…

Reklamy