Kategórie
Reiky

Kurz Reiki 1. stupeň – pre záujemcov

Po pochopení pojmov a teórie čo je Reiki a ako funguje sa možno niektorí z vás rozhodnú, že by chceli spoznať túto energiu aj prakticky a naučiť sa ju používať. Tak, ako vo všetkých oblastiach, aj pri tomto záujemca absolvuje kurzy, dostane materiály, ale jeho ďaľšia cesta a duchovný rozvoj už závisí na ňom samom. Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že Reiki nie je iba kurz a prečítanie si pár stránok manuálu. Je to aj následná práca na sebe, štúdium súvisiacich vecí a zbieranie skúseností v praxi.

Je napríklad veľmi vhodné, ak sa praktikant Reiki zoznámi aj so stavbou a fungovaním ľudského tela, pretože ak hovoríme o tom, že budeme liečiť ľudí, pomáhať im dosiahnuť určitú harmóniu, tak musíme poznať podstatu fungovania ľudského tela a jeho systémov. Stále je čo študovať, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá.

Kurzy Reiki sú rozdelené podľa tradičnej výuky do štyroch stupňov. Postupne vám ich tu predstavíme a v krátkosti vysvetlíme rozdiely medzi nimi. Pri každom kurze nájdete aj jeho orientačnú cenu, aby ste vedeli, čo koľko stojí. Energia Reiki je samozrejme zadarmo. Ale treba si uvedomiť, že človek, ktorý sa vám venuje, musel podstúpiť mesiace a aj roky štúdia týchto systémov, venuje vám svoj čas a úsilie a je samozrejmé, že je tu pre vás aj po skončení kurzu. Takže poplatok je vlastne za čas vášho učiteľa, za jeho prácu a materiály, ktoré obdržíte.

Kurz Reiki-1.stupeň

  • Ihneď po absolvovaní kurzu ste schopný liečiť prikladaním rúk seba a iných ľudí
  • Zvyšuje sa príjem energie a zosiľňujú sa osobné vibrácie
  • Po iniciácii (zasvätení) sa spustí v tele tzv. očistný proces na telesnej, ako aj na emocionálnej, mentálnej a duchovnej úrovni. Tento proces môže vyvolať rôzne reakcie telesnej ale aj duševnej povahy. Nikto nemá telo a emócie v dokonalom stave a zvýšeným prílevom tejto energie (každý ju prijíma ale v obmedzenej miere) sa spustí “očista” na všetkých úrovniach.
    Telo sa začína zbavovať toxínov naukladaných v organizme. Toto môže byť dosť nepríjemné, môžu sa objaviť prechodné bolesti, hnačka, tmavší moč, páchnúci pot. Po stránke duševnej sa môžu objavovať zmeny nálady, ktoré vyvolali uvoľňujúce sa bloky, uložené v podvedomí.
    Celý tento liečebný proces čistenia trvá približne tri týždne. Doporučuje sa počas tohoto obdobia vylúčiť alebo aspoň obmedziť konzumáciu ťažko stráviteľných jedál, cukrov, sladených nápojov, kávy, čierneho čaju, mliečnych výrobkov, alkoholu. Dôležité je dodržiavať pitný režim a samozrejme liečiť sa s Reiki. Je to individuálny proces a u niekoho sa neobjavia žiadne spomínané javy a príznaky.
  • Človek má vybudovanú určitú formu ochrany pred vonkajšími energetickými vplyvmi
  • Zvyšuje sa intuícia a citlivosť pri práci s energiami
  • Prikladaním svojich rúk na telo liečite seba, druhé osoby, zvieratá, rastliny ale aj potraviny, lieky, kryštály a veci dennej potreby.

Pozvánka: download

 

Reiki centrum

13 replies on “Kurz Reiki 1. stupeň – pre záujemcov”

Súhlasím s tebou, Martinka. Robím pred iniciáciou do REIKI aj malé semináre o tom, čo vlastne REIKI je, trošku aj z histórie REIKI a kde všade môžeme túto úžasnú energiu využiť. Odporúčam literatúru k tomu, aby mohli “žiaci” začať študovať a rozširovať svoje vedomosti v tejto oblasti. Následne prebieha iniciácia….a ďalšia spolupráca. Nie je to len “akt” a myslím si, že tak by to malo fungovať. Pomôcť “žiakovi” v začiatku jeho práce s energiami. Takisto je dobré a to odporúčam – neiniciovať veľa ľudí naraz. Bohužiaľ som už počula aj o učiteľoch REIKI, ktorí toto poslanie využívajú len pre svoj materiálny prospech.

Páči sa mi

Nás bolo na jednotke tuším 7. Bolo to od rána 10,00 do nejakej 17.00. Treba dať ľuďom potrebné informácie, ale aj tak som si pripadala ako ryba hodená do vody, lebo na veľa vecí musí človek prísť sám, prečo tak fungujú. O liečení som pred kurzom mala nejaké znalosti, ale tiež som sa na kurze naučila niečo nové.
Všetkým , ktorých zaujíma liečenie vrelo odporúčam.

Zistila som že R2 bude 24.3. tak sa už na ňu teším. Vďaka Inka za tvoj pohľad a za to, že si sa prišla podeliť o skúsenosti. 😉
Pekný dník Inka želám.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.