Kategórie
Príbehy

Akú máme hodnotu?

Znova sa mi do mailovky  vďaka Radkovi dostalo niečo múdre a poučné, za čo som mu vďačná. Je pravda, že občas  zabúdame akú máme skutočnú hodnotu…

Jeden známy rečník zahájil svoju prednášku tým, že zdvihol do vzduchu 50 eurovú bankovku a spýtal sa: “Kto by chcel túto 50 eurovú bankovku?” Ruky sa začali dvíhať. Rečník pokračoval: “Túto bankovku dám jednému z vás, ale najprv mi dovoľte, aby som urobil toto..” Začal bankovku krčiť, potom sa opýtal: ” Kto ju ešte stále chce? “ Ruky boli znovu vo vzduchu. “Dobre, a čo ak urobím toto?” Hodil bankov…ku na zem a začal po nej šliapať. Potom ju opäť zodvihol, pokrčenú a pošliapanú. “Kto ju po tomto všetkom stále chce?” Ruky znovu vyleteli hore.

Na to rečník povedal: “Priatelia moji, naučili ste sa veľmi cennú lekciu. Bez ohľadu na to, čo som s tou bankovkou urobil, naďalej ju chcete, pretože to nezmenšilo jej hodnotu. Ešte stále má cenu 50 Eur. Aj my sme v živote mnohokrát krčení rôznymi situáciami, hodení na zem a zadupaní rozhodnutiami, ktoré sme urobili a okolnosťami, ktoré nás stretli. Cítime sa ako keby sme boli bezcenní. Ale bez ohľadu na to, čo sa stalo alebo čo sa stane, nikdy nestratíme svoju hodnotu! Ušpinení alebo čistí, pokrčení alebo rovní, stále sme nedoceniteľní pre tých, ktorí nás milujú.. Cena našich životov nie je závislá od toho, čo robíme, koho poznáme alebo koľko zarábame, ale KTO SME a koľko ľudí nás má naozaj rado! Potom nikdy nestratíme svoju hodnotu!”

“Každý z nás (vás) je jedinečný, nikdy na to nezabudnite..!”

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.