Kategórie
Príbehy

Kvety zabudnutia, kvety lásky…

Kedysi dávno existoval kvet zabudnutia, ktorý rástol na prekrásnej lúke. Bol tak pútavý, že si ho musel všimnúť každý, kto sa na tú lúku dostal. Mal krásnu modrofialovú farbu a každý , kto ho ovoňal zabudol na svoje trápenie, bolesti, hnev a mrzutosť.

O kúsok ďalej od tohto kvetu rástol prekrásny červený kvet, ktorý tiež pútal ľudí svoji dokonalým tvarom a pôvabom, že aj k nemu musel človek privoňať a hneď po prvom nádychu si začal každý uvedomovať všetku nádheru sveta,  láska sa v ňom rozplývala a stal sa z neho milujúci človek. Každý z tej záhrady odchádzal spokojný a šťastný, lebo jeho účinky trvali veľmi dlho…

Vždy bol človek upútaný najskorej modrým kvetom a potom červeným, nikdy nie opačne. Malo to svoj význam. No však prišli aj taký, ktorý chceli kvety len pre seba a začali ich trhať a odnášať zo záhrady preč. Vtedy sa Boh nahneval a záhradu nechal obrásť hrubými tŕňovými kríkmi, aby sa k nej nik nedostal, keďže si ľudia nevážili týchto darov prírody. Záhrada upadla do zabudnutia, len o nej tradovala nádherné príbehy.

Uplynulo veľa rokov a o nádhernej záhrade s bohatými darmi sa dozvedel mladý muž, ktorý bol odhodlaný záhradu nájsť. Prišiel na miesto, kde rástli ostnaté kríky. Obzrel si celé miesto a začal ostrým mečom zospodu kríky vyrezávať. Keď vyrezal posledný krík po niekoľkých týždňoch  potešil sa, že záhrada je znova voľná a prístupná pre všetkých. Len keď pozrel do záhrady, kvety tam už neboli. Urezaním posledného kríku začali zo zeme znova vyrastať nové, aby chránili záhradu. Mladík ustúpil von, aby nezostal uväznený v záhrade tŕňovými kríkmi, ktoré rástli veľmi rýchlo. Zúfalý a unavený si uvedomil, že jeho práca bola k ničomu a pozrel na oblohu, kľakol na kolená  a zvolal: „Bože prečo, vieš ako som sa nadrel?“

Na oblohe sa objavil obrys tváre starého muža a ten povedal:

“Nevážili ste si darov prírody a cenných pokladom, ktoré som vám ponúkol a tak som sa postaral , aby bola záhrada vyzdvihnutá do jemnejších sfér pre bytosti, ktoré si to zaslúžia viac ako chamtivý ľudia. Oni sami chodia čerpať poklady z tejto záhrady a vážia si jej cenu a nie ako vy ľudia, že ste boli tak chamtivý a chceli ste každý vlastniť tieto poklady pre seba a snažili sa ich aj spoplatniť.” Muž sa zahanbil.


“A však túto záhradu nájdete každý vo svojom vnútre a je len na vás, či sa ju rozhodnete hľadať, alebo budete sa naháňať za rôznymi nezmyselnými možnosťami ako sa stať šťastnými a milujúcimi. Každý z vás má v tejto záhrade kvety zabudnutia, kvety lásky, prameň múdrosti a stačí ich nájsť a privoňať k nim. To je jediná cesta ku mne. Keď sa ktokoľvek z vás k nej dostane a bude čerpať z pokladom božej záhrady ten bude vyslobodený, lebo len ten pochopí zmysel toho, prečo som sa rozhodol záhradu ukryť do jemnejšej sféry, ktorú môžete navštíviť každý z vás, len treba vedieť kadiaľ vedie cesta ku mne.“

Mladík sklopil zrak a Boh zmizol. Chápal Božie slová, ale dlho mu trvalo , kým dokázal v sebe nájsť cestu k tejto záhrade plnej cenných pokladom a stal sa duchovne bohatým človekom.

Tieto slová boli určené mne mojím vnútorným rozprávačom, pre vlastné pochopenie niečoho, čo mám spracovať v sebe,  ale rozhodla som sa s vami o ne podeliť, lebo je v nich posolstvo aj pre ostatných. Každý z vás si v tom nájde potrebné. Niekto len pekný vymyslený príbeh a niekto vnútornú múdrosť, ktorá ho k niečomu navedie, alebo len príjemne zahreje na srdiečku a prinesie pocit uvedomenia, že práve ty si na tej správnej ceste k Bohu.


Želám vám všetkým krásny deň. 😉

Viac článkov vnútorného rozprávača nájdete v kategórii “Moje cesty a videnia”

One reply on “Kvety zabudnutia, kvety lásky…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.