Kategórie
Duchovné učenie

Žij podle svého poznání…

 

Vskutku, kteří věří a poslechnou, zachrání své duše, a kteří neposlechnou, ztratí je.

Neboť pravím vám: Není-li vaše spravedlnost větší než ta těch učenců a farizejů, nepřijdete do Říše nebeské. (Kap. 25, 10) Kristus objasňuje, opravuje a prohlubuje Slovo:

Výpověď:… kteří věří a poslechnou, zachrání své duše, a kteří neposlechnou, ztratí jeznamená: Kdo věří a následuje zákony Boží, ten zachrání svou duši z kola znovuzrození, které ho táhne až dotud do těla, až vše odpyká, co ho stále znovu táhne do vtělování.

Poznejte: Pouze víra v zákon života nestačí. Jen víra v život a uskutečňování zákonů života vedou člověka a duši ven z kola znovuzrození.

Kdo Boží zákony nedodržuje, zrazuje Boha a prodává svoji duši temnotě. Tím zastírá světlo své duše, svůj skutečný život. Tento člověk žije tedy potom v hříchu a duše ve spánku tohoto světa.

Zákon vtělování, kolo znovuzrození, jež táhne duši k vtělení, bude působit ještě značný čas, aby vtělená duše poznala, že není z tohoto světa, nýbrž v pozem­ském šatě, aby odložila, co je lidské – a odkryla, co je božské: Její skutečný, věčný život.

Ne všichni, kteří znají znaky písma, je vykládají jen podle písmem – nýbrž podle smyslu. Má to tedy znamenat: Není-li vaše spravedlnost větší než mnohých učenců – kteří předstírají, že jsou spravedliví, a vyučují Mému zákonu, avšak sami jej nedodržují -, nevejdete do Říše nebeské.

Proto se nepoutejte na mínění a názory lidí. Usku­tečňujte, co jste poznali ze zákona života; potom poznáte další kroky k vyšším zákonitostem.

Poznejte: Spravedlnost Boží je Boží láska a moudrost. Kdo ji v sobě nerozvíjí, ten ji také nevyzařuje, nehledí také do hlubin věčného bytí a nevyzkoumá také svůj pravý život. Jeho pozemský život je pouze živořením. Živoří mimo skutečný život. Jak na tomto tak i na onom světě je duchovně mrtvý. Nemá ani v tomto pozemském bytí ani v životě na onom světě správnou orientaci, protože nežil podle zákonů života. Není moudrý, nýbrž předává jen dále své uložené vědění. Tím se stává přívržencem hříchu a nakonec hříšníkem.

Jedná proti věčnému zákonu a propadá se tak stále hlouběji do Zákona setby a sklizně.

Z knihy: KAZANI_NA_HORE

JEŽÍŠ NAZARETSKÝ daroval lidstvu před téměř dvěma tisíci lety Kázání na hoře. Podstatné části tohoto učení můžeme převzít z bible (Mat. 5-7). KÁZÁNÍ NA HOŘE obsahuje podstatné části Ježíšova učení – ­stěžejní výpovědi pro život podle Božích zákonů, pokyny pro styk s našimi bližními, se zvířaty, s přírodou. Kdo toto učení proměňuje ve svém DENNÍM ŽIVOTĚ V ČIN, brzy pocítí, že se jeho život mění, že se stává pokojným a pozitivním.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.