Kategórie
Energia

Energia života…Tvorivá myseľ

Člověk stejně jako Bůh je schopný svou myslí vytvářet nové předměty a vlastní životní situace.

Pokud je vaše mysl vyvinutá slabě nebo z nějakého důvodu nemá možnost svobodně využívat energii a rychlost, jež jsou jí vlastní, vaše životní situace bude ovlivňovat cizí mysl, možná va­šich blízkých, známých, celkové zaměření společnosti.

Ale i v druhém případě se vaše životní situace vytváří nejdřív lidskou myslí. A můžete za to vy sami, že jste potlačili, uvěznili svou vlastní mysl, čímž jste se podřídili vůli myšlenek jiného člo­věka a vaše nezdary nebo úspěch již budou záležet na tom druhém nebo druhých….

48 replies on “Energia života…Tvorivá myseľ”

Ahojky všetci..ja už neviem ako ďalej som unavená vycerpana ..hotová…lekari mi tvdia,ze je to zakladny prejav mojej diagnozi /zapal obliciek/,ale takto sa zit neda…pracovat musim aj chodit a rozmyslat..neviete ako dopnat energiu ,aby som mohla fungovat? ,alebo aspom radu ako zizstit preco mi stale chyba? ci mi hu niekto neberie? dakujem za odpoved

Páči sa mi

Ivy, lekári majú pravdu, ak sú obličky uslabené pociťujeme únavu. Pečeň a obličky sú naše najdôležitejšie orgány v tele na očistu tela. Obličky súvisia aj s 2 čakrou a zrejme túto máš tiež oslabenú a nedáva dostatočnú energiu do orgánov, ktoré jej príslušia.

Treba sa pozastaviť nad ochorením a uvedomiť si, čo robíš zle. Psychosomtika uzko súvisý s našim ochorením. Obličky sú párový orgán a súvisia s našimi vzťahmi.

Pravá ledvina je těsněji spjatá a ovlivněna funkcí jater a žlučového hospodářství. Problémy se žlučníkem, nespokojenost se životem a jednáním bližních, potíže v komunikaci s druhými lidmi a vyostřené názory na okolní dění oslabují její funkci.

Levá ledvina, umístěná na straně slinivky a žaludku, je (v souladu s nimi) symbolem sladkosti, již svým jednáním nabízíme jiným lidem. Její zdravotní stav ukazuje, jak dobře s nimi vycházíme, nakolik je umíme potěšit, povzbudit a vlít jim radost „do žil”. Odráží naši vstřícnost k lidem, i jak máme druhým otevřenou náruč i srdce. Ledvinám moc škodí chlad, což v duchovně znamená nezájem o pocity druhých a odměřený, nevstřícný přístup k problémům v partnerských vztazích. Jejich činnosti pomáhá příjemné teplo (láska ze srdce dávaná). https://anitram.wordpress.com/2011/10/24/co-nam-hovori-telo-oblicky/

Treba vyčistiť vzťahy urovnať ich, odpustiť ľudom na koho sa hneváš, nech je to už čokoľvek, odpustiť sebe. Vzťahy môžeš urovnať aj tými, ktorý už nie sú medzi nami, alebo sú vzdialený, je len na tebe by si odpustila iným. Vizuálne si predstav niekoho, kto ti ublížil a popros ho o odpustenie , Rob to dovtedy dokiaľ nebudeš cítiť v srdci mier a hnev sa odstráni. Pros za odpustenie aj seba, nauč sa ďakovať za veci v tvojom živote a viac s tešiť, menej hnevať a všetko robiť s láskou. Možno to vyzerá jednoducho, ale ak sa naučíme k sebe pristupovať s láskou, všetko sa zmení a mi sa pomaly vyliečime. Emócie, ktoré v sebe nosíme či už dobre, lebo zlé sa nalepia na naše emocionálne telo a tam pretrvávajú. Časom sa prenesú na fyzické telo a spôsobia bolesť a až ochorenie.

Ak máš niekoho, kto sa venuje Reiki skús ho poprosiť nech sa na teba pozrie a upraví ti energiu v tele.
Choď veľa do prírody pokiaľ sa dá a čerpaj energiu zo zeme nohami(čakrami(, zo stromov, chrbtom sa opri o ne a vnímaj čo cítiš, prijímaj energiu zo slniečka.

Jedz veľa surovej zeleniny a ovocia, je to živá strava telu potrebná. Začni detoxikovať svoje telo. Natrafila som na chlorellu obsahujú veľa chlorofylu, ktorý dobre detoxikuje organizmus a napomáha tak k činnosti pečene , obličiek.

Ivy začni na sebe pracovať, prečisťuj telíčko a začni sa viac tešiť zo života. Všetko je len v tvojich rukách.

Páči sa mi

………ťap,ťap,ťap (imitácia potlesku 🙂 ) Super si to napísala Maťka 1* treba pochopiť čo nám telo hovorí,zastaviť sa a začať i žiť,nie len fungovať,ale prežiť každý deň tak akoby bol posledným a nevynechať z toho seba.Nie sme tu pre dáku firmu,štát,mamon,ale pre krásu bytia…….Držím palce nech sa to podarí a energie sa vyrovnajú.Všetko je to o psychike,ktorá je nadmerne zaťažená ,tak malý relax i zamyslenie,obraz a tón je občas za tisíc slov ………. http://www.youtube.com/watch?v=zVExEzoKZCI Ahojte všetci 🙂 a pohodový deň.R

Páči sa mi

Ahoj Ivka a ahojte všetci,
možno je to náhoda a možno nie, ale práve včera som dostala jeden zaujímavý článok o vode. A voda pomáha čistiť obličky, takže…prečítajte si ho a skúste, ja už testujem osotšesť, potom napíšem, či to zabralo :o). Dúfam Martinka, že to sem môžem dať, ale však Ty si majster, Ty to zhodnotíš :o). Tu je článok:
” Ledinková voda

Jednoduchou úpravou vody získáme silný energetický zdroj, můžeme zamezit stálé únavě
a dokonce zvýšit svou potenci. Když někomu radím užívat „ ledinkovou“ vodu, často vzpomenu na jednu babičku, která se ke mně přišourala. Je faktem, že jsem ji pomohl i jinak, ale ona za mnou přiběhla za dva měsíce a byla ohromně nadšena právě ledinkovou vodou. Podruhé jsem ji nepoznal. Nebyla to už babička, ale dáma…. Vyprávěla, jak ji ledinková voda postavila na nohy, že prý je jí
68 let, a teď se cítí o 20 let mladší.
Příprava ledinkové vody je jednoduchá, ale vše geniální je v podstatě jednoduché:

1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Zmrzlá a roztátá voda obsahuje takové útvary (ledinky), které se nalepí na buňky a regenerují je (samozřejmě, když tu vodu pijeme).
2. Voda se nesmí ohřát více než na 38 stupňů, jinak ledinkové útvary zmizí. Než voda v nádobě promrzne, trvá to nějakou dobu, proto necháme současně jednu vodu mrazit a druhou tající přes den popíjíme.

Snad každý z nás si všiml, že když dáme do nějakého nápoje led, že nás to osvěží. Není to tím, že je nápoj chladný, ale právě ledinkami. Ledinky najdeme také ve zmrzlině, která nás zpočátku osvěží, ale tuk, který zmrzlina obsahuje, za nějaký čas naopak zvýší tělesnou teplotu a dochází
k útlumu.
V ledinkové vodě, kterou necháme nejdřív roztát, můžeme louhovat slupky z jablek, ale i jiné ovoce. Když sníme celé jablko, to se dostane do trávení a působí jinak. Slupky z jablek louhované 10 hodin ve vodě působí povzbudivě na intelektuální sféru člověka a hlavně posílí srdce. Čím kyselejší jablko, tím lépe. Můžeme využít i pláničky, které jinak nikdo nechce. Vylouhované slupky jsou bezcenné, ty vyhodíme. Nejúčinnější je popíjet tuto vodu po troškách celý den.
Ledinky objevil a pojmenoval jakýsi ornitolog, který zjistil, že ptáci, kteří pijí roztátou vodu
z ledu, jsou proti stejnému druhu z teplejších krajin (kde tato možnost není) čilejší, zdravější, rychleji jim rostou mláďata a dožívají se 3 x delšího věku!

Z knihy Jana Spěváčka „Rozmluva s duchovním mistrem 1. – Cesta magie”

Krásny dník všetkým :o)

Páči sa mi

Zuzka si poklad o tomto som ešte nepočula, ale načasovanie bolo správne. 😉
Potešila si nielen mňa, ale aj iných, ktorý si to tu nájdu. Určite odskúšam aj ja. Teraz pijem krištáľom nabíjanú vodu, ale dám si zarobiť aj ledinkovú, či aký je jej slovenský názov. 😆

Jablkové šupky obsahujú veľa účinných zložiek vhodných nielen na pokožku, ale aj pre naše telo. Voda celkovo blahodárne pôsobí na telo a ak ju požehnáme, tak jej účinnosť zvyšujeme.

Ešte raz veľká vďaka. Želám ti krásny dník a aby aj teba niekto potešil a vnútorne zahrial. 😉

Páči sa mi

Ďakujem Martinka, máš pravdu vo všetkom čo si napísala…sa nezdáš ;-D A neboj, mňa teší veľa ľudí každý deň a vnútorne zahreje každý úsmev od blízkych aj kolegov aj cudzích ľudí :-).
A vodičku už pijem, aj som si tam dala jablkové šupky a neverila by si ako príjemne chutí a vonia tá vodička. A mám pocit, že naozaj tú energiu povzbudzuje, lebo napriek tomu, že je vonku také zatiahnuté počasie a zle som spala, cítim sa v pohode :-). Takže smelo do toho 😉

Páči sa mi

Xixi to “sa nezdáš” mi je také povedomé, už viem od koho si to chytila, že ho pozdravujem. 😉
Švagriná si robila grepovú vodu, ale nie “ledinkovú” ale filtračnou konvicou prefiltrovanú. Dnes zarobím a budem skúšať. 😉

Teším sa s tebou, že máš toľko ľudí vo svojom okolí, ktorý ťa potešia pri srdiečku. Kiežby to tak vnímalo viac ľudí a rozpustili by tak ten šedivý mrak okolo seba.

No a s tou nepohodou v spaní sme dve. Aj keď som spala dosť ,oči mám unavené ,akoby som spala len 2 hoďky. Nik ma nedobil ráno a ledva pozerám. 😦

Nám tu občas slniečko vykúkne, občas zájde, ale je celkom fajn. Stači sa na niekoho usmiať a hneď nám je veselšie, ak nám úsmev oplatí. Pááá Zuzinka 😳

Páči sa mi

Ahojte všetci…ste úžasne zohratý tým…AnitraM ty si mi asi pred rokom radila vysporiadať si vzťahy zo švagrinou,lebo to bolo niečo čo ma ťažilo 10 rokov a predstav si náhoda chcela a my sme sa zišli a povedali si,že už to stačí ten hnev ona tvrdí,že to tak malo byť,aby sme obe zmúdreli a teraz dobiehame stratené roky ..je to strašne fajn..čo sa týka vody vyskúšam a donútim sa piť,lebo priznam sa ja nemám pocit smadu…zmrazím ju a vyskúšam veď zato nič nedám …ja strašne rada žijem a milujem smiech ,ale doba je akasi plna negativnej energie zlých a závistlivých ludí..a ja neviem ako sa tomu brániť ..Zuzanka ďakujem za radu budem rada ak si tu napíšeme navzájom ako to s tou vodou dopadlo,lebo ja mam aj 15 rocnu dcerku,ktorá tiež trpí nedostatkom energie dokonca mi ju jedna pani dopĺnala energiou a povedala,ze dcerka ma ,len 50% energie a asi bude potrebovat pravidelne od niekoho dolnat..

Páči sa mi

Ivi vidíš niečo mi hovorilo, že si už sem písala, len sa mi nechcelo listovať v komentároch. Ani nevieš ako ma teší, že ste sa dali zo švagrinou znova do kontaktu a ste priateľky. Tak to má byť. Vyrovnaj vzťahy aj s rodičmi, s manželom a s každým kto ťa napadne, v práci a snaž sa vnášať svetlo a radosť do všetkého. Keď len denne niekoho potešíš, tvoj kvet vo vnútri teba sa viac rozvinie. 😉

Ivi ak chceš skús mi poslať fotku mailom,pozriem sa na teba, aj čakry ako ti fungujú a môžem ťa poprechádzať ak ti to nevadí.
Tvoja dcéra by sa mala naučiť láske k sebe, prijať samú seba, hlavná energia je v srdcovej čakre kde sídli naša duša a ak telu nedáva dostatočnú enrgiu, dušička je utiahnutá. Nauč ju meditovať a nech preciťuje cez stred hrude. Stačí zamerať pozornosť z hlavy do hrude a vnímať to miesto. Cítiť ako sa jej tam rozlieva teplo krása , pokoj a ak prebudí svoju dušičku ucíti jemné kolisanie, nádherné chvenie vo vnútri. Sú to tóny lásky našej duše, čím silnejšie, tým máme väčšie vibrácie v sebe.
Nech sa začne venovať niečomu čo ju duševne naplňa, teší a pomáha rozvíjať tvorivosť svojej duše, lebo ak niečo tvoríme zo svojho vnútra a teší nás to, je to akoby sme dali duši nápoj lásky a ten ju syti.

Skús si ak pozeráš TV, či sedíš pošúchať dlane a prikladaj si ich na obličky a vnímaj teplo rúk ako preniká do obličiek. Vizuálne mysli na to ako sa uzdravujú a tvoja energia ich posiľňuje. Vyskúšaj to. Potom si vnútorne s láskou poďakuj(sebe aj Bohu) a popros svojho ducha nech ťa uzdraví na všetkých úrovniach a dá tvoje telo do poriadku. Prikladaj takto ruky aj na stred hrude a tiež vnímaj teplo z dlaní. Uvidíš budeš sa cítiť lepšie. Ber to ako boží dar, že ti prúdi z rúk sila uzdravenia, pretože kúsok z Boha je v každom z nás aj sila uzdravenia. Maj sa krásne a daj vedieť ako to pomáha. 😉

Páči sa mi

este doplnim z praxe to, co tu Martinka tak podrobne opisala. oblast obliciek zahrna oblast partnerstva. nielen vsak partnerstva ako vztahu dvoch bytosti, ale aj vztahu k rodicom napriklad. lenze pred tymto vsetkym je ovela intimnejsia uroven-tyka sa nas samotnych, pretoze energeticky su oblicky zdrojom zivotnej energie jedinca. nerovnovaha v energetickej bilancii poukazuje na nerovnovahu v psychickej bilancii a hovori (velmi volne) o tom, akym sposobom pripustame do svojho zivota muzske, ci zenske energie. lava oblicka obvykle suvisi s zenskymi energiami, prava s muzskymi (pozor, neplati to uplne dogmaticky). uz len z fyzickeho sveta vztahov sa da vypozorovat, na ktoru misku vah sa nerovnovaha posuva-napriklad ak ma jedinec lepsie vztahy s jednym pohlavim ako s druhym. to iste je vidiet aj na drzani tela pri frontalnom pohlade-menej energie okolo jednej oblicky sa prejavi naklonenim tela na tuto stranu. je toho este viac, ale dalej to rozvadzat v tomto komente nebudem, vratim sa k povodnemu bodu a to je nas vztah k samemu sebe cez prizmu vztahov k inym. zapal je proces, ktory v tele nastava pri vytvarani velkeho mnozstva energie, ktora ostava vovnutri-dotycny sa povedzme hneva a namiesto toho, aby riesil problem na vsetkych troch urovniach, smeruje energiu dovnutra. to sa po istom case prejavi napriklad ako zapal (etiologia a symptomatologia je prisne individualna, prosim brat s istou rezervou). takze ja by som odporucil zamerat svoju pozornost nielen na vztahy s inymi ludmi (tie su vzdy len voditkom), ale najma na vztah k samemu sebe a povedat si narovinu, ci sa akceptujem taky aky som alebo mam sam so sebou nejaky problem. toto treba riesit na urovni mentalnej, aj emocnej a aj fyzickej. pozor, oblast fyzickej manifestacie je velmi rozsiahla (aj ked je za nou obvykle len jedna vibracna uroven energie), takze sa nemusi jednat iba o nespokojnost povedzme s tym ako vyzeram, ale napriklad aj so svojim zivotom ako takym … tych moznosti je viac. kedze pises o znizenej energie, mrkol by som sa aj na krcnu cakru (oblast sebavyjadrenia hlavne prostrednictvom prace a partnerskeho vztahu), stitnu zlazu (dozor nad metabolizmom), pripadne na oblast sleziny-je tam energeticky meridianivy suvis s hrdlom. problematika liecenia je vzdy holisticka a komplexna a takto na verejnom fore je to vzdy skor o nazorovom pohlade, ale verim, ze si z tych informacii vyberies nieco, co … si si mala precitat :))))))))))))

Liked by 1 person

citam vsetky vase komentáre ..viem,ze oblicky suvisia s partnerstvom,ale zabudla som vam dať zakladnu informáciu…my to máme vrodené..zlly gén ..trpí tým celá rosina moja dcera je uz 4 generácia a zacalo to od mojej babicky,ktorá na zlyhanie obliciek zomrela ako 38 rocna a odvtedy to mame vsetci,ale je pravda,ze anozaj milovala celym srdcom chlapa,ktorý si to nezasluzil a nic dobre od neho nedostavala iba zlobu a neveru…

Páči sa mi

Ivy napadá mi jediné, že ide o pôsobenie rodovej karmy
Cez týždeň som dávala tento článok, tak si ho prečítaj , niečo na tom je. https://anitram.wordpress.com/2012/09/05/cnosti-a-nemravnosti-prebyvajuce-v-nasom-tele/

Ona sama dostala len to , čo si vybrala, lebo potrebovala takou skúsenosťou prejsť. Ćo ako to bola v predminulom živote práve ona, ktorá sa tak chovala? Ona ho milovala, ale vnútorne strádla potláčala to v sebe.

Páči sa mi

dobrý den iva,
máte jedinečnou možnost s touto rodovou karmou naložit jak s ní má býti naloženo…že v sebepoznání budete schopna skrze sebe samu onu rodovou karmu nejen odžít, očistit, ale též mnohé pochopit a přivést tak větev daného rodu blíže světlu…
mnohé si uvědomujete již nyní a to je pro Vás v danou chvíli to nejdůležitější…
víte iva, ženy jsou tzv. od přírody k odžívání rodové karmy přímo uzpůsobeny … (jsou citlivé, klidnější , jsou schopny snášet i větší útrapy bez toho, aby naříkaly na nepřízeň osudu)

tedy závěrem, přeji mnoho zdaru ve Vašem dílu, nechť se Vám daří… 🙂

Vám iva, Všem kolemjdoucím, autorům i pisálkům přeji úsměv ve tváři… 🙂

Páči sa mi

Martineeeeeee 🙂 vas komentar ma opatovne priviedol k otazke slobodnej vole. ma clovek (vo vyzname clovekoego) moznost nejakym sposobom povedzme urychlit odzitie ? (uvedomujem si, ze aj v tejto otazke lavirujeme na velmi tenkom lade iluzie, ega, duse …) alebo je toto fyzicke divadlo nemenne a dusa je skor v ulohe statistu ci koordinatora a zaziva prostrednictvom cloveka emocny a mentalny cirkus vytvoreny ludskym hardverom a to tak, aby naplnila karmu, ci svoj ucebny plan? ak mam zajst az ad absurdum-je ludska bytost doslova nastrojom ?

Páči sa mi

:-)… erha toť otázka…?… 🙂 ale jako v mnohých případech, záleží od pohledu jedince…

dle mého úsudku, se nedá ani tak urychlit, spíše pochopit proč se nám děje, právě to a ne ono… což nám i v konečném důsledku, umožňuje býti svobodnějšími, nejen v náhledu na vlastní život, ale i v samotném odžívání daného života, protože již víme…
myslíme, konáme a jednáme v souladu a proto nejen sobě nepřiděláváme více vrásek, ale naopak tyto vyhlazujeme, stáváme se spokojenějšími, otevřenějšími, prosvětlenějšími a usměvavějšími … 🙂
jsme naplněni radostí, že života samého, a to, co přichází v podobě zvratů v našem životě přijímáme, jako výzvu, v poděkování, že je nám umožněno prožíti další novou zkušenost…

tak asi tak… 🙂

Páči sa mi

dakujem Martin, vnimam to podobne 🙂 dlho som si myslel, ze toto poznanie privedie cloveka k rezignacii, ale … zistujem, ze uvedomely jedinec pride skor k odovzdanosti a cely ten prud energie, ktoru venoval snahe ovladnut neovladnutelne nasmeruje k jeho uzivaniu si 🙂 tak uzivajme den, slovami Horacia “Carpe diem quam minimum credula postero”:) vela lasky vsetkym pritomnym aj nepritomnym:)

Páči sa mi

“my to mame vrodene” … ano, to je jeden aspekt divadelneho predstavenia, ktory ta smeruje tym spravnym smerom … k sebe samej. aj tvoja dcera ti je dalsou podobnou sipkou a suvislost zdravotnymi tazkostami postihnutej oblasti nie je nahodna ..:)

Páči sa mi

Ja som si takto vsugerovávala reumu po starej mame a krásne som ju v sebe živila. Potom som si vsugerovala migrény od kolegyne a bolela ma hlava každý deň, až som pochopila kde robím chybu. Bolesti prestali, ale to čo v sebe potláčam sa objavilo v inej oblasti. Dôležite je ako Roland píše prijať sám seba, taký aký je a mať sa rád. A na tom pracujem.

Páči sa mi

Neviem ako to funguje ale viem, že už viac krát som počula hlas z vnútra, že už tuná byť nemusím. Len mám pocit, že duša v tele ak chce sa môže rozhodnúť pobývať v ňom a skúsiť aj niečo viac.
Rada si ale vypočujem Martinov názor.

Páči sa mi

možno aj takto … Martinka to može byť… 🙂
keď má už svoje odžité a nieje to jej výslovnou túžbou odísť a ponáhlať sa z tohto sveta preč… prečo neostať o chvíločku dlhšie… 🙂

* že duša v tele ak chce sa môže rozhodnúť pobývať v ňom a skúsiť aj niečo viac. *
zažit viacej zkůseností, keď má už jednou tú možnosť, pobývať v těle… 🙂

dobrú nocku prajem nielen Vám Martinka…

Páči sa mi

……ahojte debatníci 🙂
…..ak môžem tak napíšem to čo som zažil.Život je zvláštny a neurčujeme si jeho dĺžku My.Na margo toho je zaznamenaná krásna veta a je z Veľkonočného tajomstva(neviem prečo sa tomu hovorí Tajomstvo,keď sa to v náboženstvách stále omiela) a tou je Ježišova posledná veta na kríži:DOKONANÉ JEST……….a taká je i moja osobná skúsenosť.I keď v Nebi neexistuje čas ani všetky následné javy ktoré prežívame My čo žijeme v čase a prietsore,dĺžku času určuje Boh a je to dané naplnením.Niekto si to odžije za pár rokov,niekto v mladosti a niekto v zrelom veku,vychádza to zo sily Duše!!!!!Opakujem zo sily Duše(jej energie a čo to prináša Bohu)Čím ťažší level,tým viac Boh získa a tým viac naša Duša v radosti splynie s Bohom iba On im určuje či bude toto cieľ,alebo je to iba zastávka v boxoch,načerpanie energie a ide sa ďalej.Tento môj poznatok som si potvrdil iba raz v živote a to bolo pri čítaní knihy od Lorny Byrne.Dovtedy som už začal pochybovať,či to čo som zažil a videl je správne,či to nieje iba moja fanta……Jediné som však nepochopil zo života a to je samovražda.Stretol som sa s touto témou od detstva,veľa o tom čítal,ale vždy je ten môj pohľad na ňu veľmi nejednotný.Každopádne je to samovoľné ukončenie Levelu,ale ak sa riadime v myšlienke Neba,tak si vieme po Svetle nájsť cestu k Bohu a vôbec nedochádza k poníženiu či trápeniu Duše.Boh ju príjme s Láskou ,tak ako Dušu každého lotra čo oľutoval svoje previnenia,no ak podľahneme strachu vo chvíli smrti,tak sa sami odsúdime do pekla,či blúdeniu v Temnotách………Vychádzam tiež z poznatku,že keď som sa touto témou veľmi zaoberal prišla mi do sna Duša,čo spáchala samovraždu a jej skon bol po páde,no Ona mi to ukázala akoby dopadla na pierku,jemne sa ukladajúcom k Zemi.Nikdy som tú pani nestretol no keď kolegovia preberali udalosti víkendu,tak keď som započul o žene čo vyskočila v noci z okna,tak som sa ich opýtal či nebola taká a taká a či nevyzerala tak a tak,tak na mňa vyvalili oči a ,že či mi nebola rodina,či kamoška keď ju tak poznám a ja som sa doobeda nevedel dať do kopy čo som na to všetko myslel a jej manžel k nám do fy.po týždni nastúpil robiť,no nič sa s jeho osobou v tejto súvislosti nenaviazalo asi mi tá Duša , iba prišla povedať odkaz,ale bolo to veľmi emočné vojsť do deja života niekoho iného a vidieť okolnosti , ktoré tú Dušu viedli k ukončaniu života,neviem však ako to ďalej s tou Dušičkou dopadlo,či sa vrátila do obehu,či je teraz v pokoji Neba,či v karanténe……….No nieje zmyslom života aby sa život ukončoval pri ťažkostiach k tomu sú Božie milosti a tie nás vedú v sile Ducha svätého ,aby sme všetko zvládli a naplnili čo chceme naplniť.Našou slabosťou a nevierou sa vzdávame v strachu pred svojou nedokonalosťou silám Temna a tie nás ťahajú do trápení Duše.do pekiel,no i stadiaľ sa vie Duša vrátiť k Bohu,len jej treba pochopiť nezmysel strachu a silu lásky a zmysel pokoja v Nebi……….Hotové litánie!Dobrú noc decká,či skôr krásny páteček 🙂 R

Páči sa mi

dobré ránko Radko,
pouze přiložím pár poznatků nejen od Jaromíra Meda ze snáře sebepoznání…

Sebevražda je násilné přerušení procesu sbírání životních zkušeností, jež jsou potřebným stimulem na cestě sebepoznání, proto je sebevražda z lidského hlediska vážným morálním pokleskem, jehož váhu jednou bude člověk nucen zaplatit; tento náhled je platný v denním vědomí i ve snech.
Vlastnosti sebevraha jsou vlastnostmi, které byly vědomím jedince (snícího) formálně vyhodnoceny jako umrtvené, ale ve skutečnosti nejsou dobře zpracované, pochopené ani umrtvené, proto se s nimi jedinec (snící) bude nucen za čas opět střetnout (třeba právě formou nového inkarnace, v jiném těle).
Být sebevrahem je velice negativní obraz, který varuje jedince(snícího) před strachem postavit se tváří v tvář životním problémům.

PS: v některých případech dochází k násilnému ukončení života, sebevraždě z důvodu, aby daná bytost v pozdějších inkarnacích plně pochopila a prožila zmar svého egoistického chování… aby vědomě poznala, že sebevražda není řešením, nýbrž pouze klopítnutím nevědomého ega na cestě životem… k prohloubení lásky… 🙂

přeji Všem krásný slunný den… 🙂

Páči sa mi

Pekne si to opísl Radko, na ten sen si pamätám, písal si mi o tom.

Nedávno som začala konečne počúvať mp3 verziu knihy Sféry medzi Slnkom a Zemou, lebo s knihy som veľa neprečítala. Hovorí sa tam aj o samovrahoch do akej sféry sa dostanú a ako svoj čin ľutujú. Obrátením sa k Bohu sa môžu očistiť a putovať tak ďalej na svojej ceste.

Páči sa mi

Ahojky Všetci…utekala som s práce rovno k netu..čítam a čítam nie všetkému rozumiem,ale normalne ma fascinujete:D…otázočka..vraj ,tak mi bolo povedané ..moja dcérka je krištáľové dieťa…,ale má aj ako vy tu píšete tú rodovú karmu…takže ako zistím ,že je naozaj krištálove dieťa..ak áno čo s tým ďalej? Myslím tým dokáže si sama sebe pomôcť,alebo je to vec iba určitého veku???

Páči sa mi

Ivy dnes som dala článok o rodovej kartme, skús si ho pozorne prečítať.
https://anitram.wordpress.com/2012/09/07/vyriesenie-rodinnej-karmy/
Nemala som možnosť ti ešte odpísať na mail, ale odpíšem. Tu sú články o indigových dúhových krištáľových deťoch. https://anitram.wordpress.com/?s=indigov%C3%A9++deti

Sú iné , sú to deti novej doby. Sú viac citlivé a vnímavejšie ako iné deti, niektoré majú problém sa prispôsobiť svetu. Pošlem ti mailom nejaké PDF knihy o nich. Nietoré z nich majú aj znamenia v dlaniach, ktoré sú posolstvom len pre nich a majú dar liečiť.
Treba prestať živiť to ochorenie v sebe, pretrhnúť jeho väzbu a hlavne si uvedomiť, že tým že mu pripisuješ význam ho viac v sebe umocňuješ.

Pozitívne tvrdenie “Som zdravý a moje telo funguje správne.” Mne toto tvrdenie pomohlo vysporiadať sa s reumou, neberiem lieky, nechodím k lekárke, kĺby nebolia, neopuchajú som zdravá. Skús ju nastaviť na toto, nech zmení program v podvedomí a tak isto aj ty a nie umocňovať chorobu, že toto ochorenie mala aj babka a je to naše generačné ochorenie. Zabudni na to, to mali oni, ty chceš žiť život za seba samú. Pretrhni tie emocionálne putá a nastavte sa na cestu samých seba. S láskou k životu k sebe samým. 😉

Páči sa mi

pred chvilou mi napadlo,ze by sme si mohli otvorit poradnu. ale ako tak pozeram, tak ju uz otvorenu mame :)))))))))) terapeuticka zostava sice variuje rovnako ako pripady, ale povedal by som, ze aj toto je novy smer v lieceni 🙂

Páči sa mi

Beriem ťa do týmu, ale ty v ňom už dávno si. Tiež ma napadla táto myšlienka už dávnejšie, pretože tým že niekomu pomáham ma to navádza na nové veci, núti vyhľadávať a pracovať na sebe. Takže pomáham aj iným aj samej sebe a tak isto sa dozvedám z druhej strany veci, ktoré som nevnímala, alebo som sa k nim zatiaľ nedopracovala. Takže kto chce si nás nájde.

K liečeniu patrí viac foriem a stále platí princímp jenoduchosti, stačí ho pochopiť. 😉

Páči sa mi

hned ako som to odklepol mi prislo, ze liecitel nielen lieci, ale je zaroven aj lieceny 🙂 liecitelstvo ma ovela sirsi rozmer, zahrna najma pracu na sebe, ako si spravne poznamenala. “pomoz sebe a pomozes inym”-myslim, ze toto ustredne motto to dokonale vystihuje …

Páči sa mi

posledne dni som prave toto vysvetloval par ludom-nestaci riesit svoje myslienky alebo emocie. rovnako nestaci riesit fyzicky svet a myslienky alebo fyzicky svet a emocie. vsetky tri urovne potrebuju nasu pozornost. priklad – rozchod dvoch ludi. jeden z nich ani okom nemrkne a ide dalej svojou cestou, druhy sa trapi a aj ked si uvedomuje (cize mentalna rovina) a citi (emocna rovina), ze ich cesty sa rozisli, tak nadalej byvaleho partnera kontaktuje (fyzicka rovina ostala nedotknuta). takze dotycna bytost svojim fyzickym konanim popiera to, co sa deje v dvoch rovinach a preto sa obvykle trapenie predlzuje, pripadne sa zacnu objavovat disharmonie, az choroby. tento mechanizmus plati vseobecne a vztahuje sa na akekolvek lipnutie na comkolvek 🙂

Páči sa mi

Každý sme iný, záleží ktorá časť mužskoženskosti v nás prevláda a sme ňou ovládaný. Uvedomelý človek pochopí, že veci treba riešiť hlbšie a ten povrchý potlačí do seba a ide od toho preč. Spracovať si to však musí, lebo nikto za neho nič nevyrieši. Všetko sa k nám vráti.

Len občas do našich problémov zrejme spadá aj duchovná rovina, ktorú postrádame. Hlavne pri opakujúcich sa lekciach v našom živote.

Páči sa mi

Krásny deň želám 🙂

popravde, sledujem si tú vašu debatku ( partizán 😛 😉 ) … a doteraz som nemala potrebu zasahovať svojími otázkami .. .

ale? tvoj posledný komentár ma primäl … dobre, ja chápem čo hovoríš, .. je to prosto tak!
ale? ako by si toto riešil?
ako by si riešil prostý fakt, že to ten človek na úrovni fyzickej jednoducho nevie prepustiť?
máš nejaký príklad napríklad?

úsmev posielam 🙂 a pekný deň zatiaľ želám 🙂

Liked by 1 person

no napriklad priklad z vlastneho zivota:) v jednom konkretnom pripade stacilo na tri mesiace sa odmlcat a bolo dokonane 🙂 uz na druhy den po rozhodnuti dalej nekomunikovat, prisla vydatna psychicka ulava … a v priebehu tych troch mesiacov sa dal vztah na jednej aj druhej strane do takeho stavu, ze nam teraz uz nic nebrani komunikovat, ci stretavat sa:) lenze teraz uz je to slobodne rozhodnutie oboch stran. zamerne pisem slobodne – v zmysle oslobodene od predchadzajucich vazieb.

Liked by 1 person

🙂

mno! … typicky chlapské rozhodnutie :-))))))

ďakujem, .. a ako vidím, pre teba, vás dvoch to prospešné bolo …
hm, ja chápem … chápem, ono to účinné je, zažila som to niekoľko krát, … či už ja k iným .. furtom som bola tou, ktorá jednoducho zavrela dvere, … ladne povedala, adios amigo … alebo moje najnovšie hlášky … necháme to plynúť, áno? 😉 … sú účinné, .. ale?
smrdí mi to násilím, bojom, a ten čo som sa v tom svojom “mladom” 😛 veku už stihla naučiť, nikdy neprinesie nič dobré …
hm, …
no nič …

ďakujem …

Pekný deň želám 🙂 všetkým 🙂

Páči sa mi

😉 😆

no, v každom prípade, ako sa mi to javí … zariadil si sa tak ako si cítil, teda ako si cca musel … t.z. v tú chvíľu si nemal na výber .. aj keď zdanlivo na výber bolo …

takže? čo to? aká to slobodná vôľa? … hm, …

PS: inak, čo v tvojom slovníku znamená to? … :-)))))))))))))))) prepáč, prepáčte všetci, mám “zvláštnu” náladu … pohoda, ale uznáš, že radšej veru prchám :-)))))))

pekný deň ešte raz 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.