Kategórie
Energia Reiky

Reiki a váš energetický potenciál…

Při zasvěcení žáka do 1. stupně reiki v něm mistr otevře kanál pro tuto vesmírnou energii. Právě díky tomuto je žák schopen přijímat vesmírnou energii. Lze tedy říci, že žák sám se stává kanálem reiki.

Vzniklý kanál pak můžeme dále „rozšiřovat“ a tím zvyšovat svůj „energetický potenciál“. Toto už je však samostatná práce na sobě. Energetickým potenciálem se rozumí schopnost žáka nechat sebou proudit určité množství energie za určitý čas. Jinak řečeno, čím rozšířenější kanál máte, tím více reiki vámi může protékat.

Pravidelnou prací s reiki si svůj „reiki-kanál“, umístěný v korunní čakře, upevňujete. Funguje jako „vstupní brána reiki“. To stejné platí i pro čakry (energetické body) v rukou a světelné cesty v těle (meridiány). Těmi je reiki vaším tělem rozváděna (podobně jako krev tepnami.) Tím že pracujete s reiki, se všechny tyto cesty, kudy proudí, pročišťují. Čím čistší a zvyklejší je vaše tělo na reiki, tím více energie může protéct. Rovněž hraje roli, do jaké míry reiki věříte, aneb kde lidská víra končí, tam končí i reiki.

Když budete dávat reiki někomu jinému, sami se nevyčerpáte. Nejprve energie proudí do vás a potom až tomu, komu ji předáváte. Tím se dárce i příjemce čistí a nabíjejí. Část energie si vždy sami necháváte. Dávání reiki třetí osobě, věci či zvířeti je vlastně prospěšné oběma stranám. Můžete všemu a všem, kterým jste kdy reiki dali a dáte, být neskonale vděční. Díky tomu, že smíte působit, si vy sami prospíváte.

Lidské tělo se neustále mění a vyvíjí. Stejně tak váš reiki-kanál. Ten se podle vašeho emočního stavu, toho jak jste pročištění a míry práce s reiki, buďto rozevírá, nebo do jisté míry přiškrcuje (jen v %, zasvěcení do reiki vám zůstane na celý život). Reiki-kanál lze přirovnat například ke svalu. Je-li sval pravidelně používán a protahován, sílí. A nikdy není pozdě začít.

V rámci svého aktuálního stupně lze průtok energie vystupňovat řádově o 20-30% oproti stavu, kdy byste reiki nepoužívali pravidelně. Cvik dělá mistra. Na průtok reiki vámi mají vliv i určité vaše vrozené schopnosti pro práce s energiemi a to, jak reiki chápete.

Někdo je citlivější, někým proudí více reiki. Někomu přichází úžasná poselství z vesmíru, jiný vidí aury… Každý člověk je naprosto individuální a každý má jiný dar. Kdybychom měli všichni to samé a všichni byli naprosto dokonalí, vytratila by se z pozemského světa různorodost a jeho přirozená krása.

Energetický potenciál žáka se nejvíce zvyšuje každým zasvěcením do dalšího stupně. Navíc je pak vždy zesílena žákova vlastní ki (tělesná energie) – díky pročištění a zvýšení přílivu vesmírné duchovní energie (reiki) do energetického oběhu. Já sám i mé okolí jsme kupříkladu zaznamenali obrovský posun po mém zasvěcení do 2. stupně.

Může vás také napadnout, zdali by nešel energetický potenciál zvýšit také tím, že vás bude mistr neustále znovu-zasvěcovat do vašeho stupně. Můj názor je, že znovuzasvěcení je určitá forma služby mistra žákovi. Energeticky se zharmonizuje, pročistí se zablokované energie a vyčistí se aura od nemocí, které postupně sužují jednotlivá aurická těla, až se nakonec projeví na těle fyzickém. Znovu-zasvěcování do aktuálního stupně žáka jeho schopnost pracovat s reiki nijak výrazně neovlivní.

Pokud chce žák svůj energetický potenciál zvyšovat, neměl by spoléhat jen na zasvěcování od mistra. Naopak – energetický potenciál vůbec není to, o co v reiki jde! Celý tento článek je spíše pro vaši informaci, jak funguje reiki ve spolupráci s vámi samotnými. Pamatujte, že reiki máte hlavně sami pro sebe, pro své „léčení“, posouvání se v duchovní cestě, pro poznání a přijetí sebe sama takového jací jste. O tom je pravé reiki.

Autor: Martin Ospalík

Zdroj

Reiki Self Healing

2 replies on “Reiki a váš energetický potenciál…”

to su velmi poucne videa martinka dakujem za ne 🙂 vyskusam a poviem ako mi ide samoliecenie, clovek by nemal cakat zazraky od inych, ked sam od seba nie je schopny si pomoct a nieco zmenit v spravani
velmi vela chorob si vie clovek ovplyvnit sam a aj rychlejsie sa pri spravnom postupe vyliecit
este ze je teraz taka doba, ze je vela informacii pristupnych a ludia si mozu najst cokolvek na nete a vybrat si co potrebuju a to je dobre 🙂
mozno ten rok 2012 je aj na nieco dobry xixiix

appap a dobru nocku prajem 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.