Kategórie
Duchovné učenie

Otváranie dverí do vnútra…

,,Čo keby si sa tešil  zo života, na miesto toho, aby si  ním prechádzal so zaťatými zubami a nútil sa robiť rôzne veci bez radosti a lásky? Život je nádherný………..”

Neprestajne sa modli. Nech je tvoj život neustálou modlitbou lásky a vďakyvzdania. Život je veľmi, veľmi dobrý, ale pamätaj, budeš ho mať taký, aký si ho sám urobíš.

Preto, ak bude negatívny, privoláš si negativitu a tvoj život zahalí temný mrak a oddelí ťa od najvyššieho dobra. Ak budeš mať ku všetkému stále pozitívny prístup, ak budeš vo všetkom a v každom vidieť dobro, obloha bude modrá a všade okolo teba a v tebe bude svietiť slnko.

Naplň svoj život láskou, vierou, nádejou a naplnením. Uč sa milovať život, pretože, keď sa to naučíš, tvoj život bude stále modlitbou a naozaj sa budeš neprestajne modliť.

Modlitba je tvoje vnútorné spojenie so mnou, pri ktorej sa spolu prechádzame a rozprávame, tak, ako to bolo na počiatku. Modlitba je potravou ducha, výživou pre dušu. Je to hlboká vnútorná potreba každej duše. Uvedom si tu vnútornú potrebu a odpovedaj na ňu.

Musíš spoznať svoju slobodu tak, aby si sa mohol vzniesť do najvyšších duchovných svetov. Inak si ako vták v klietke, ktorý, hoci dvere jeho klietky sú doširoka roztvorené a on môže slobodne letieť, kam chce, nepozná svoju slobodu a pokračuje v bezcieľnom poletovaní v klietke.

Môžeš prežiť celý svoj život ako ten vták, úplne slepý a zotročený, bez toho by si spoznal, že si slobodný, prijal svoju slobodu a využil ju tak, ako by mala byť využitá, v kráľovstve Ducha, kde nie sú žiadne obmedzenia, hranice a prekážky, ktoré by ťa zadržali.

Všetky ľudské bytosti sú slobodné, len keby to mohli pochopiť a prijať. Takáto sloboda je ti ponúknutá, ale ty ju musíš prijať, skôr než ju môžeš využiť.

Prečo neprijať svoju slobodu teraz, ak si uvedomíš, že nie si nikým a ničím zviazaný a že si schopný vykonať čokoľvek, po čom túžiš?

Keď malé dieťa, ktoré sa učí chodiť spadne, nestratí odvahu, ale zdvihne sa a skúša to znovu a znovu, kým nezvládne umenie chôdze.

Rovnaké je to s duchovným životom. Nikdy v žiadnom prípade nedovoľ, aby ti zdanlivé porážky vzali odvahu ísť ďalej duchovnou cestou. Ak padneš, jednoducho sa zober a skús to znovu. Nezmier sa s tým, že sa budeš ľutovať a hovoriť, že nemôžeš ďalej a že život je príliš ťažký.

Tvoj postoj musí vždy vychádzať z tvojej absolútnej vnútornej istoty, že ak si raz vkročil na duchovnú cestu, nakoniec dosiahneš cieľ, bez ohľadu na to,  s akými prekážkami sa na ceste stretneš.

Zistíš, že čas strávený osamote – v kľude ťa duchovne povzbudí a pomôže ti čeliť čomukoľvek,  čo sa pred teba postaví, bez úľaku a zakopávania.

Preto čas, ktorý sa Mnou stráviš o samote každé ráno, ťa môže posilniť pre čokoľvek, čo ti môže deň priniesť.

Eileen Caddyová – Otváranie dverí do vnútra.

 

10 replies on “Otváranie dverí do vnútra…”

když se ptali Ježíše, kdo bude státi po jeho boku…
sdělil : nikdo z Vás ke mne do království nevejde, pokud nebudete jako tyto děti…

bylo mi řečeno a dávám těmto slovům za pravdu :
…ego-mysl lidského jedince, bude hledati tisíce a tisíce výmluv, proč nenaslouchati srdci, jež žije v Lásce…

to mne Však neodradí, nashledanou a Všem přeji krásný den… 🙂

Páči sa mi

Buďme ako deti….

Ale môj Pán mi povedal, aby som bola ako dieťa, aby som mu plne dôverovala tak, ako dôverujú deti. Aby som sa plne odovzdala do Jeho rúk, lebo v Jeho rukách je istota, v Jeho rukách mám pokoj a radosť, ktorá prevyšuje každý rozum. Aby som sa nenechala uniesť mojimi predstavami, ktoré spôsobujú strach a obavy, lebo On je a bude stále so mnou, On pozná moje cesty a Jeho myšlienky prevyšujú moje myšlienky. Aby som nehľadela vpravo, vľavo, hore, dole… ale priamo na Neho, lebo keď pozerám na Neho, môžem sa prestať kŕčovito držať ostatných pomocných vecí okolo seba. On mi povedal, že „kto neprijme kráľovstvo Božie ako dieťa, nikdy nevojde doň.“ (Mar 10:15) Buďme v tomto ako deti…

Je to zaujímavé spomenula som si na Čikiho, bol to jeden muž možno vo vašom veku ,čo sem chodil na blogy a ten písal úryvky zo smaragdových dosiek a odkazoval na deti svetla.

Ale všimla som si , že veľa ľudí nachádza pravdu a pochopenie v Ježišovom učení a to je dobré.

Pekný deň želám. 😉

Páči sa mi

dobrý den Martinka… 🙂

mám dojem, že jsem párkráte hovořil i s čikim (pokud se nemýlím měl tmavě červeno-fialového avatara)… 🙂
v podstatě se zde dříve objevovali i s karlosem… 🙂
karlose jsem okolo konce loňského roku letmo zahlédl na trinity… 🙂

bez stresu po celý den pohodu, přeji Martinko nejen Vám… 🙂

Páči sa mi

mila martinka ten moj clanok vysiel v casopise rodina a skola…casopis nema ale webstranku..mozno mi ho uverejnia aj v dalsom casopise..ale dala som prispevok do blogu eugenika..takze tam sa dozvies nieco o tej mojej hodine ako som slubila:)http://www.2012rok.sk/wp/pedagogika-po-novom/6216-hodina-sebaspoznavania

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.