Kategórie
Energia Príbehy

Sila ženskej energie a podstata ženy…

Dnes pridávam tento článoček, ktorý je venovaný všetkým ženám, aby si uvedomili svoju hodnotu a to, čím všetkým sme ako “ženy” boli obdarené….

Jednou z mojich úloh, ako aj väčšiny žien, je naučiť sa žiť v mojej ženskej energii. V tomto mužskom svete sme sa posunuli viac do mužskej energie. A stojí nás to veľa síl, pretože sa snažíme byť zároveň ženami aj mužmi. A hlavne, žena nikdy nebude taký dobrý muž ako je muž. Jednoducho to nefunguje. Preto má veľa žien gynekologické problémy. Emancipácia bol normálny vývinový krok pri získavaní rovnoprávneho postavenia. Lenže rovnoprávny neznamená rovnaký.

Aké sú rozdiely medzi mužmi a ženami?

Muži sú aktívni, ambiciózni, prevažne logickí, orientovaní na veľkú aktivitu a veľký výdaj energie naraz, ženy sú v porovnaní s mužmi ustráchanejšie, citlivejšie a starostlivejšie, čo je podmienené predovšetkým geneticky.

Ženy by mali byť skôr pasívne, jemné, emocionálne, prijímajúce … čo neznie nijak úžasne z pohľadu možností, ako si uspokojovať svoje potreby cez tieto vlastnosti. Problém je v pomenovaní a v tom, že mužský svet si tieto vlastnosti necení a mnohé ženy nevedia tieto vlastnosti používať. Je to ako keď máte hudobný talent, ale ľudí hudba príliš nezaujíma a tak sa nenaučíte hrať na žiadny hudobný nástroj a vyrábate klince, aj keď veľmi manuálne zruční nie ste. Tak mnohé z nás žijeme.

Pasívna je zavádzajúce pomenovanie. Lepšie pomenovanie by bolo prijímajúca či vnímajúca, pretože ženy majú oveľa väčší dar intuície. Môže sa zdať, že byť prijímajúcou nás stavia do pozície, kde strácame kontrolu. Je to preto, že ciele takto dosahujeme nepriamo. Miesto, aby sme konali, mali by sme sa naučiť rozlišovať, čo je dobré a čo zlé a nechať konať muža. Nato však potrebujeme, aby bol medzi mužom a ženou vytvorený vzťah plný dôvery a podpory – čo sú opäť schopnosti ženy. Muža je treba oceniť, aj keď si myslíme, že nie je za čo – lebo len žena, čo si svojho muža váži, v ňom prebudí pravého muža, ktorý sa o ňu bude starať. Muž sa chce starať o ženu … ale musí za to dostať lásku. Muži sú v zásade jednoduchí. Verte či nie, potrebujú od nás len lásku (pozornosť, podporu a uznanie). A čo väčšinou robíme my? Vnímame hlavne ich chyby a kritizujeme ich.

Žena má jednu dôležitú funkciu – priviesť muža k jeho duchovnej podstate. A to sa dá jedine láskou.

Podstata ženskosti

Na mojej ceste hľadania ženskej podstaty stretám mnoho žien, ktoré sú dobrovoľne či proti svojej vôli 🙂 na podobnej ceste, rozhodla som sa preto o niektoré poznatky s Vami podeliť.

So ženskosťou sú spojené určité atribúty a našou úlohou je ich pochopiť a naučiť sa ich optimálne žiť:

Kontinuálny výdaj energie a neukončenosť

Žena tým, že rodí deti a musí sa o ne starať, je stavaná na nepretržitý výdaj energie. Oproti mužovi, ktorý funguje na 2 fázy (maximálny výkon a vypnutie, kedy sa regeneruje a dobíja). Toto si žena pri starostlivosti o deti nemôže dovoliť. Preto sa ale musí aj naučiť so svojou energiou zaobchádzať hospodárnejšie. Tlakom spoločnosti sme nútené hľadať tak ako muži uspokojenie v dokončených veciach, aj keď nám to vôbec nie je prirodzené. (Priznám sa, že toto pre mňa nie je jednoduchý aspekt, keďže som si rozvinula silnú potrebu ukončovať veci a potom ma ide poraziť pri všetkých ženských činnostiach, ktoré jednoducho nemajú koniec – ako napr. upratovanie 🙂 Neprijatie tohto aspektu vraj spôsobuje bolestivú a nepravidelnú menštruáciu.

Láska a neha

Láska v žene je pre muža ako zdroj svetla pre mušky. Niekde som čítala, že muž sám má prístup k láske len cez ženu (najprv cez matku a neskôr cez partnerku). To znamená, že ak mu ju ako trest odoprieme, muž nám ju sám od seba nedá. Vie nám ju len vrátiť. A nechcite od muža lásku, ktorú si neviete dať sami. Tu je to vždy ťahanie za kratší koniec.

Radosť a spokojnosť (Prispôsobivosť)

Táto kvalita nie je o tom, že spravíte všetko o čo vás partner požiada. Je to o tom, že nech sú veci aké sú, viete v nich nájsť to pozitívne. Nech je okolo hromobitie, vy viete vytvoriť malú oázu pokoja a harmónie. Nič nie je pre muža príťažlivejšie ako veselá, spokojná žena. Sami seba sa spýtajte, ako často vidí váš partner takúto ženu po príchode domov. Sama som zvykla mať v tomto ohľade dosť zle skóre.

Ušľachtilosť

Žena sa má snažiť byť vždy elegantnou, tou perlou, aby si ju muž vážil. Len pre takú ženu sa muž bude snažiť dosiahnuť viac. Čím viac budete prejavovať mužské vlastnosti (a ich neduhy), tým viac vás muž bude vnímať ako muža a nebude vás vnímať ako ženu. Nebude chcieť byť pre Vás lepší. Tu si treba dať pozor na morálnu nadradenosť, ktorá je nám žiaľ ženám často vlastná a často ruinuje vzťah.

Súcit a empatia

Muž je vo svojej podstate tvor egoistický (Keď to niekde spomeniem, typická reakcia je “Ja som si myslela, že len ten môj”). Je tak postavený, aby mohol ísť do vonkajšieho sveta a “bojovať” s inými mužmi o lepšie postavenie, prestíž a hmotné zabezpečenie a nepochybovať pri tom o sebe. Tým by boj vopred prehral. Naopak, empatia je žene vlastná a je pre muža veľmi príťažlivá, nakoľko v nej vidí záujem o jeho osobu. Ako získať pochopenie zo strany muža? V prvom rade, ho musíte najprv vy prejaviť mužovi. A keď od muža niečo chcete, povedzte mu to jasne a úplne konkrétne, inak si to muž nedomyslí (na empatiu nemá totiž ani jednú jedinú bunku – to píšem pre tie, ktoré ešte stále dúfajú, že muža naučia predpokladať a odhadovať vlastné stavy a potreby).

Premenlivosť

Schopnosť ženy meniť roly, niekedy byť starostlivá ako matka, inokedy detsky rozpustilá, potom zase vášnivá, to na muža pôsobí ako magnet.

Túžby a priania ženy

Dobrá správa 🙂 Pre muža, ktorý dostáva od nás všetku lásku a pozornosť, nie je väčším potešením, ako plniť naše priania. Ale má to tiež svoje pravidlá, o ktorých napíšem neskôr. V každom prípade, toto je presne to, že žena je krkom svojho muža. Keď spraví muža hlavou – tým úžasným a dôležitým, muž na oplátku urobí všetko preto, aby rozžiaril jej oči.

Skúste si sami prejsť tieto ženské atribúty, nakoľko ste v nich doma a nakoľko ste sa od nich vzdialili.

K prekážkam a k ceste o nájdení rovnováhy s mužmi sa ešte vrátim. Z mojej skúsenosti je to predovšetkým o prijatí muža takého aký je a o prekonaní vlastného ega, keď chceme, aby muž bol ten prvý, kto urobí ten krok. Lenže … kocky boli hodené inak tým, že sme sa narodili ako ženy.

Prajem Vám veľa lásky a harmónie pri objavovaní svojej ženskej podstaty!

Zdroj

11 replies on “Sila ženskej energie a podstata ženy…”

tento clanok sa mi velmi paci, ako hovori o zene a to ake sme
v podstate sme vsetky rovnake, len muzi nevedia otvorit tie tajne dvere v nas alebo co hmhmmh
je to zvlastne no nie? ved vlastne sme v podstate vsetky ta ista zena hmmh
ktovie kde je problem v tomto hmhmmh
pekny den martinka

Páči sa mi

Myslím, že toto isté si myslia aj muži o nás, sú nepochopení z našej starny a mi z ich strany. Máme v sebe dva princípy, ktoré by mali byť v rovnováhe. Ak nám niečo chýba, tak to hľadáme u niekoho iného a príčinou našej nespokojnosti vo vzťahoch je, že hľadáme niekoho, kto by nás dopĺňal, s kým by sme boli úplní. Lenže taká osoba neexistuje. A tak skôr či neskôr začneme určité veci očakávať či vyžadovať, začneme sa trápiť a odcudzovať. To všetko len preto, aby sme pochopili, že jediný, kto nás môže urobiť úplnými a šťastnými, sme my sami. 😉

Pekný dník aj tebe Martinka. 😉

Páči sa mi

Mne sa zda ze to nie je o zenach ale o nejakom ideale, aka by zena podla autorky mala byt. Zenskost ma v skutocnosti omnoho viac podob, ale je pravda, ze tento model zenstva, opisany v clanku je asi spolocnostou najlahsie akceptovatelny. Nezna, mila, starostliva, elegantna, chapava…..to prejde asi skor ako neskrotna, divoka, manipulativna, zvadzajuca…nuz tu chuderu Lilith asi nikdy nebudu mat tak radi ako Pannu Mariu, napriek tomu aj to je zena 🙂

Páči sa mi

tiez mam dojem, ze je toto skor len opis toho co by malo byt, a nie vse-pochopenie vsetkych aspektov zien… a ze je v poriadku byt obcas aj ina ako mila, nezna a podobne pozitivne vlastnosti, lebo sme ako ocean – dakedy pokojny, dakedy pravy opak a pod… a chyba mi to tu.

Páči sa mi

Všetko je to od osobnosti, akú máme a akou sme boli v minulom živote a máme ju v sebe vyladiť. Žili sme v krutých časoch, kde srdečná láska nebola prejavovaná a tak sa jej postupne učíme. Ani nejde o nejaký ideál, ktorý je načrtnutý, ale o to ako žena vníma svoju ženskosť a ženskosť je o jemnosti, láske a kráse. A k týmto vlastnostiam by sme sa mali dopracovať všetci, bez rozdielu na pohlavie, lebo ak si otvoríme srdce lásky, naše prejavy aj také budú.

Páči sa mi

Nuž to autorka myslela akokoľvek,každá si v tom niečo nájde.

Ženskosť má toľko podôb, koľko si ich chceme, či musíme občas vytvoriť. Ak v nás prevláda mužský princíp sme viac drsné, snažíme sa veci ovládať svoju silou a vôlou a ak máme v prevahe ženský princíp, sme chápavé, elegantné milé, prispôsobivé, nežné…

Ale sme to stále my ženy! Som hrdá na to, že som žena, aj keď byť ženou je ťažšie ako byť mužom, ale máme v sebe toľko úžasných vecí….Prečo Boh obdaroval ženu schopnosťou mať deti? Lebo ženy majú v sebe viac lásky a nehy ako muži.

Máme v sebe anjela aj diablicu, muža aj ženu, ale stále sme to my…

Žena má jednu dôležitú funkciu – priviesť muža k jeho duchovnej podstate. A to sa dá jedine láskou…

Páči sa mi

chcela som tym povedat, ze to co popisujes ako zenstvo, je skor sucasnou spolocnostou diktovana predstava. Som presvedcena ze pohlavie nijako neurcuje mnozstvo lasky a nehy v cloveku ani schopnost priviest ineho jedinca k jeho duchovnej podstate. Ak chces popisovat zenu len ako matku, ok, tam je podla mna podstatna prave ta vyzivujuca funkcia (nie len v tej fyzickej rovine). Tato ked sa vystupnuje do maxima, prechadza to do vytvarania zavislosti, priputania. Ale napriklad v astrologii sa objavuju rozne ine archetypy zeny, nie len zena – matka, ktore su rovnako zenske, ale inym sposobom. Napriklad zena- smrt- ta uz nevyzivuje, ale berie, prijima, pohlcuje…

Páči sa mi

Ja nie som autorom článku, požičala som si ho s blogu duchovno. Ale pochopila som ťa čo si tým myslela, no moja odpoveď bola nasmerovaná na princípy v nás, nie na pohlavia. Tak ako muž má v sebe žensky a mužský princíp, tak aj ženy a podľa toho, ktorý je v ňom silnejší, tak sa správame. Ak zjednotíme obidva princípy v sebe budeme úplný a nebude nám nič chýbať, budeme vyrovnaný a pristupovať k životu úplne inak.
To s tým žena matka bol len príklad.

Z astrologického hľadisky som ešte ženy neskúmala. Ale ja to vnímam tak, že ak je človek duchovne rozvinutý, nič také prízemné ako klamstvo, nevera, a podobné veci ho nelákajú, lebo všetko vníma cez svoje srdce. Vo všetkom sú protiklady….

Páči sa mi

a co ked sa zena citi viac muzom ako zenou? muzi sa predstavuju, ako silny jedinci, ale ta ich bezmocnost a nadradenost ma vytaca do nepricetnosti. pekne napisane “len my sa dokazeme urobit stastnymi”. z historie vieme, ze davno davno bol matriarchat. lenze muzi ovplyvaju vacsou silou a egom, tak musime dodrziavat ich predstavu zeny. zeny su sebestacnejsie. a ked sa poobzeram navokol, neviem ci to je dobou alebo fakt neviem cim, je strasne vela zien, ktore su same. mne to pride, ako keby muzi a zeny dnesnej doby mali uplne ine vlastnosti, ako sa tu opisuju. zenska citlivost sa pomaly vytraca a zacinaju ju ziskavat asi muzi. a este v com vidim problem je, ze my matky vychovavame svojich synov, tak ako ich vychovavame. ukazujeme im, ake sme nezne, milujuce, o vsetko sa vieme postarat a vsetko v podstate dokazeme. a potom je ten opis zeny, taky aky je. netvrdim, ze vela zien sa v tomto opise nenajde. ale? ja osobne som mala stale problemy s mojou “zenskostou”. najprv sa muzom paci ta energia co je v nas, ale po case ju nedokazu zvladat. ale jedna vec, co sa mi na vztahu zeny a muza paci je, priatelstvo. mozno moj komentar moze vyzniet ako keby som bola zaujata voci muzom. nie. od detstva som vacsinou v spolocnosti muzou a aj viac si s nimi rozumiem. mozno je to pre tu ich jednoduchost a priehladnost, na ktorej sa ako zeny vieme aj dobre pobavit. a mozno preto tu pisem, to co pisem. ja sa velmi s tymito riadkami nestotoznujem. asi som mimozemstan. je to dobou, zena a muz prestali komunikovat. pojem lasky sa rovna posadnutosti. a myslim si, ze ideal neznej a milujucej zeny sa vytraca, pri tom vsetkom, co musime zvladat. mozno si pomyslite, ved aj nase maminky robili vsetko. vtedy este zena bola zenou, to ano. ale budem sa opakovat, doba-velmi rychla a ludia su k sebe iny. nedavame si energiu, ale skor si ju berieme a zavidime. a je tu strasna bojovnost medzi muzom a zenou. tak sa necudujme, ze sa snazime byt viac muzmi ako zenami. kto chce s vlkmi zit, musi s nimit vyt. pise sa tu: ze my im musime ukazat cestu lasky, my ich musime podporit, venovat im pozornost a uznanie. takze mi si vytvarame MUZA? kedze vacsina z nas, nemame tolko casu sa venovat vsetkym tym “musime” tak sa zaciname este viac od seba vzdialovat. MARS A VENUSA je blizko. my zaciname byt spokojnejsie bez muza a muzi neviem co pocituju. mozno, keby chlapi ubrali trosku zo svojho ega a bojovnosti. tak my zeny, by sme si mohli dovolit byt viac zenami. ale som pysna, ze som zena. mozme mat dieta a to nezazije ziaden chlap. mozno preto my im musime ukazat cestu lasky, podporovat a ….. v tomto postaveni, v akom sme sa ocitli, by nam teraz prospel ten matriarchat. zena svojou neznostou a laskou dokaze viac ako sila muza. ale mam strach, ze tie vlastnosti sa uz aj z nas pomaly vytracaju. takze tymto vsetkym som chcela napisat, ze zena uz nie je tym, cim by mala byt.

Páči sa mi

Katka…aj ja som sa tak cítila, niekedy to je aj tým, že má človek viac mužských inkarnácii a mužskú povahu si v sebe nesie, akoby zakódovanú. Ale v podstate to vytvára naša energia, ktorá je v nás nadradená..teda mužská a ženskú máš potlačenú..tú jemnú tvorivú, na tej máš pracovať a povýšiť ju v sebe.

Ak si nečítala tento článok, tak si ho pozri, tam to pavel opisuje. https://anitram.wordpress.com/2015/03/13/nerovnovaha-medzi-muzskou-a-zenskou-energiou/

Tým, že máš silnú vnútornú silu a mužskú máš v sebe v prevahe,tak ťa núti ju dávať do fyzickej práce a tým začínaš vnímať v sebe že mužov nepotrebuješ, lebo si sebestačná. Ale pokiaľ nemáme v sebe spracované zrkadlá, partnera potrebujeme, lebo nám krásne odráža to , čo sme potlačili v sebe a nepoužívame to. Vždy je náš partner opakom z nás a ak nevidíme zrkadlenie a to čo máme rozvinúť v sebe, potom nastávajhú rozpory a rozchádzame sa.

Krásne to vystihuje Zdenka Blechová…jej video to odporúčam si pozrieť, teda ak si ho ešte nepočula.

https://anitram.wordpress.com/2014/06/29/zdenka-blechova-ked-odide-osudovy-partner-moze-prist-duchovny-partner/

Takže Katka…uč sa vnímať seba samú v hrudi..vnímaj lásku z duše a ňou sa naplňuj, rozvíjaj ženskosť v sebe, buď tvorivá, kreatívna, vnímaj pocity z duše.

Krásny dník ti želám. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.