Kategórie
Liečenie Meditácia

Smysl nemoci a léčivá meditace…

Tak jako negativní myšlení a žití způsobily, že jsme onemocněli, může nás pozitivní myšlení přivést k uzdravení. První pozitivní kroky ve směru ke zdraví jsme již uvedli: sebepoznání, lítost, odpuštění a napravení, tedy očištění příčin vyvolávajících nemoc pomocí Kristovy síly. To přirozeně předpokládá akceptování nemoci a přiznání, že my sami jsme za ni zodpovědní – a nic a nikdo jiný za ni nenese vinu.

Dalším krokem by bylo poznání, že nemoc má nějaký smysl, že jde vlastně o milost: Jednak je nám jejím prostřednictvím dána možnost poznat své chybné chování existující v nás samých a překonat ho – čímž v nás pak duchovní síly zesílí. Jednak se vylévá v podobě nemoci jako zatížení duše, které se vytvořilo v minulosti – možná již v dřívějších životech. Je to milost, neboť toto duše po odložení svého fyzického těla, v duševní říši, již nemůže. Zde na Zemi se lze pomocí fyzické schránky, těla, mnohého zatížení duše zbavit – např. právě v podobě nemoci.

Když rozpoznáme smysl nemoci a příležitost, kterou nám nemoc dává, a tím ji také přijmeme, pak v nás může vděčnost vystupovat na povrch. Vděčnost je velká pozitivní síla. Může mnohé ovlivnit ­ právě při nemoci a utrpení. Mnohé nám může být odňato, jsme-li navzdory bolesti a nouzi plni vděčnosti a důvěry. To jsou pozitivní, tedy budující a tím utišující a léčivé energie. Kdo v utrpení děkuje a miluje, ten je opravdovým velikánem a je blízko spáse.

Opory vědomí

Další možnost, jak vybudovat pozitivní energetické pole, je vědomé sebeprogramování pozitivními myšlenkami – tak zvanými oporami vědomí. Jsou to pozitivní slova, která pronášíme často do našeho nitra. Působí také jako úleva a lék, protože v nás oslovují a posilují to pozitivní, zdraví.

Příklady takovýchto opor vědomí jsou:

„Jsem zdráv.“

„Mnou proudí božská, kosmická síla, která vyživuje všechny buňky, orgány.“

„Každá buňka ve mně září ve světle Ducha.“

„Přisvědčuji zdraví a síle ve mně.“

„Léčivá síla Kristova je ve mně. Proudí v každé buňce mého těla.“

„Vnitřní lékař a uzdravovatel působí a září ve mně.“

Důležitá je při tom opět důvěra, důvěra v to, že vše, co nás potká, je pro nás dobré a správné – a že v nás léčivá síla působí, i když fyzické zlepšení nepociťujeme ihned.

Léčivá modlitba a léčivá meditace

Intenzívnější účinek než opory vědomí má zcela jistě léčivá modlitba a léčivá meditace. Při nich se dítě Boží obrací důvěřivě k věčnému Otci a prosí Ho o Jeho léčivé sily. Ze srdce proudí prosba, dík, důvěra v Boha a člověk se otevírá léčivým silám, které je On vždy ochoten dát.

Čím více je každodenní život utvářen pozitivním myšlením, čím víc se tedy stává všední den modlitbou, tím účinněji mohou také léčivé modlitby působit.

Léčivá meditace zasahuje o něco hlouběji než léčivá modlitba. Oslovuje pozitivní síly v nás ještě intenzivněji a posiluje je. Léčivá meditace by mohla probíhat přibližně takto:

Posadíme se zpříma na židli, obě nohy dáme vedle sebe na podlahu a hřbet obou rukou položíme na stehna – touto meditační polohou mohou duchovní síly lépe proudit. Uvolníme se, tím že se zhluboka nadechneme a vydechneme. Zbavíme se všech negativních myšlenek a pocitů tak, že je vložíme do centra Kristova. Potom, když jsme se vnitřně zklidnili a již nás žádné negativní myšlenky nezaměstnávají, vedeme následující meditativní myšlenky do nitra do centra Kristova:

„Moje duše, probuď se ze spánku tohoto světa a zaposlouchej se do proudícího života ve mně.

Pane, Ty jsi pramen ve mně.

Tvé světlo mne posiluje.

Tvé světlo mi dává sílu.

Tvé světlo mne živí a osvěžuje.

Cítím se volný.

Cítím se prozářený světlem.

Přisvědčuji zdraví a síle ve mně.

Přisvědčuji jim celým svým srdcem a všemi svými silami.

Přisvědčuji vnitřnímu světlu ve všech buňkách, orgánech, žlázách a hormonech.

Přisvědčuji mu ve svém nervovém systému.

Vstupuje do mne klid a mír.

Harmonie a láska mne posilují. Vnitřní světlo mne léčí.

Jsem otevřen pro léčení Vnitřního lékaře a uzdravovatele.

Přijímám z věčného pramene tišivé a léčivé síly. Světlo Kristovo mne léčí – dle Jeho vůle …“

Potom se opět zhluboka nadechneme a vydechneme, pohybujeme tělem, zůstaneme ale ještě spojeni s vnitřní silou. Budeme-li se každý den pomocí takovéto léčivé meditace otevírat Kristově síle v nás, začnou v nás proudit Boží léčivé síly silněji.

Důležité je, jak při léčivé modlitbě tak i při léčivé meditaci, abychom se zcela odevzdali do vůle Boží: Pouze On ví, co je pro nás dobré.

 

Z knihy LÉČENÍ  SILOU POZITIVNÍHO MYŠLENÍ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.