Kategórie
Energia Myšlienky

Vo všetkom musí byť rovnováha…

Na to, aby sa mohlo správne vzájomne dopĺňať a posilňovať aktívne – mužské a  pasívne – ženské vyžarovanie, musia byť obidve ramená kríža rovnako dlhé.

Pasívne musí dostatočne podporovať a posilňovať aktívne, vytvárať zázemie pokoja a harmónie, aby muž mohol čerpať novú silu pre svoje ďalšie činy.

Žena by si nemala od muža vynucovať prehnanú pozornosť, mala by byť taká, aby v mužovi prebúdzala túžbu konať veľké činy a túžbu milovať ju. Žena však pre svoje pasívne pôsobenie potrebuje doplnenie aktívnym mužským pôsobením. Keď je muž pre ňu dostatočnou oporou, s veľkou radosťou a túžbou tvorí a koná vo svojej tichosti, pretože vie, že tým posilňuje a obdarúva muža, ktorý ju takto posilnený túži ochraňovať a s láskou s ňou zdieľať všetky svoje prežitia.

Vo vzájomnom dávaní sa jeden druhému môžu spolu žiť v harmónii a láske, z ktorej vykvitne hojnosť požehnania aj pre ich okolie. Ani jeden sa nesmie domnievať, že jeho činnosť je dôležitejšia ako činnosť toho druhého a vnímať svojho partnera ako menejcenného. Práca i spolužitie musí byť v rovnováhe, aby nevznikol nesúlad.

Keď muž príliš uprednostňuje svoju prácu, pretože je taká dôležitá, prichádza tým o spoločné prežívanie, ktoré by ho mohlo posilniť a osviežiť.

Žena potom buď dôrazne upozorňuje na túto skutočnosť, čím vytvára disharmóniu, alebo ticho dúfa, že sa to čoskoro zmení. Potláča v sebe prirodzenú potrebu vzájomnej komunikácie a vzájomného dopĺňania sa, potrebu objať muža, ktorý jej tým dáva pocítiť svoju ochranu a lásku.

Je to ako s kvietkom. Keď si ho málo všímame, živorí a nerozkvitne do krásy, ktorá nás oblažuje.

Všetko je len otázkou chcenia: Čo naozaj chceme urobiť alebo na čom sa chceme zúčastniť, na to si čas nájdeme vždy. Pokiaľ naše chcenie nie je také silné, vždy nás premôže nadmiera práce, úloh a povinností.

Podobne, keď prežívame veľkú vnútornú samotu, môžeme jej vo svojom smútku podľahnúť, alebo sa snažiť nájsť, kvôli ktorej z našich chýb sa do samoty dostávame a čo ešte potrebujeme pochopiť. Vždy je potrebné hľadať zo svojej strany kroky, ktoré nás priblížia k iným a nečakať, kým oni prídu za nami. Za všetky skúsenosti máme ďakovať a usilovať sa nachádzať odpovede a riešenia vo svojich nedostatkoch. Aby sme to zvládli s radosťou a chuťou, musíme všetci prežívať pravý zmysel ľudského bytia na zemi a pritom v službe Bohu stáť voči sebe s láskou a porozumením.

Vedieť, že sme tu jeden pre druhého, a nie ten druhý pre mňa. Každé ľudské konanie s čistotou v službe Stvoriteľovi je potrebné.

Ako práca budujúca, tak láska milujúca. Láska je nám dávaná ako veľký dar. Vážme si ju, verme v ňu a starajme sa o ňu, aby sme ju v závale starostí nestratili. Ako keď sa vyparuje voda – veľmi pomaly, ale iste; keď nebudeme dolievať stále čerstvú a životodárnu. To znamená stále hľadať pochopenie pre svojho najbližšieho, dávať mu zo svojho srdca radosť a lásku a z nej plynúce šťastie, ktoré povznáša a dáva krídla pre radostnú, tvorivú a budujúcu prácu.

Žena, neplač a staň sa ženou plnou pochopenia, láskavosti, pokoja a sily. A ty, muž, nestoj nad svojou ženou s prevahou dôležitosti svojej práce – podeľ sa s ňou o svoje prežitia, nechaj sa obdarovať jej darmi a buď jej oporou a láskou, ktorú môže vždy cítiť, vážiť si ju a ochraňovať spolu s tebou. Ľudia, nenechajte sa zomlieť v chaose rozumu, ktorý teraz vládne vo svete. Postavte sa proti nemu s mečom citu a štítom lásky. Vaše oči nech sú otvorené smerom k nebesiam, vaše srdce nech bije verne a vaše myšlienky nech sú čisté a pôsobiace v sile Svetla. Tak môžeme zvíťaziť nad sebou i nad temnom.

Božia Sila a Láska nech je s vami…

V knihe nájdete: Krása ženy  Vo všetkom musí byť rovnováha  Umenie Astarte  Žena  Nepokradneš!  Stud  Čo hľadáte?  Čo je to láska?  Sila myšlienok  Ochraňuj ženu a jej čistotu
 
Zbierka prednášok pre ženy, Martina Štokrová

4 replies on “Vo všetkom musí byť rovnováha…”

velmi pekny clanok martinka
mne sa pacil, je vnom tolko podnetneho, co by pomohlo vztahu, len bohuzial, na vsetko musia byt dvaja hmhm
tu sa to pekne pise, ze sme tu jeden pre druheho a nie len ten druhy pre mna hmhm
pekny zvysok dna zelam 🙂

Páči sa mi

Vo Stvorení platí Zákon rovnováhy – zákon „dávania a brania“. Preto tam, kde láska nie je dávaná, nemôže byť ani prijímaná. Najskôr musíme niečo dať, aby sme mohli dostať. Nepleťme si však lásku citovú s láskou telesnou. Pravá láska musí rozochvievať vnútro človeka, musí v sebe niesť túžbu stať sa dobrým človekom, aby si ho ten druhý mohol vážiť, mohol si ho ctiť a tým ho aj pre jeho ušľachtilosť milovať. Iba tým dávame druhému seba, v tom najlepšom, čo dokážeme. Až potom môže prichádzať skutočné naplnenie lásky i v telesnom splynutí. Týmto prístupom by ľudia nemuseli neustále riešiť neveru, spory a nechcené tehotenstvá. Môžu vydržať len ozajstné, silné vzťahy, ktoré sú oporou a posilou. Láska musí byť stále opatrovaná a polievaná ako krehká kvetinka. Predovšetkým žena nesmie spohodlnieť vo svojom úsilí zušľachťovať všetky cnosti. Potom bude prežívať zázrak za zázrakom, pretože bez jediného slovka požadovania bude obdarovaná takou láskou a nehou, akú si zaslúži.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.