Kategórie
aura Automatické kreslenie

Farebné energie v hodinách a v dňoch…

Fialové energie patří k pondělí. Člověk se pomalu dostává z klidu víkendu (modrá) opět do stresem nabitých všedních dnů (červená), přičemž vzniká fialová. Je to den, který člověku často připadá těžší než ostatní dny v týdnu. Zde se setkávají nakupené energie. K pondělí patří transformace a léčení.

V úterý mizí z fialové podíl modré a získáváme čistou červenou. Červenou jako sílu, spojení se zemí. Úterý je dnem činů. V úterý jsme nejčilejší, naše síla a vytrvalost jsou na vrcholu.

Ve středu pak se všechno ubírá spíše duchovním směrem. Přijímání nového, předávání nového dál, to jsou hlavní energie. Tedy učení a učení se. Jak lze vyčíst z názvů dnu v týdnu, je středa středem týdne. Podíváme-li se na střed našeho těla, jsme v oblasti solárního plexu, k němuž rovněž náleží žlutá barva. Zde dochází k trávení na všech úrovních. Dnes je vhodný den k zahájení „procesů trávení”. Trávení se vždy skládá z přijetí, zpracování, odevzdání. Přitom je zcela jedno, jestli se jedná v hrubohmotném smyslu o stravu pro naše tělo nebo o informace, emoce či myšlenky.

Ve čtvrtek se mění energie na světlou modř. Světle modrá zastupuje oblast našeho krku, komunikaci, výraz celkově. Pokud nebyly věci vysloveny do tohoto dne, je právě nyní ten správný okamžik. Je to také den vhodný ke svolání porady, přiníž jde o vyjasňování prostřednictvím mluveného slova. Přitom se může jednat stejně dobře o rodinnou radu, jako o zasedání představenstva na pracovišti. Pro verbální výměnu je čtvrtek skutečně zvláště vhodný.

V pátek se pak dostáváme do zelené oblasti. Zelená pro svobodu, přírodu, prostor. Pátek je zpravidla posledním pracovním dnem týdne a člověk se po konci pracovní doby „propouští” do svého vlastního prostoru. Každý zná ten pocit pátečního odpoledne. Před námi leží celý víkend, bez jakéhokoli nátlaku okolí, bez práce, která je nám okolím nucena. Můžeme si své volno sami určovat. Je zde opět prostor pro vlastní kreativitu, vycházející z našeho nitra. Od prostor poskytující zelené pátku se dostáváme ke klidné sobotě, k modré.

Sobota je dnem plným klidných energií. Patří k ní tmavá modř. Tento modrý odstín náleží k naší čelní čakře. V sobotu nám opět připadá snazší nadřazený pohled na události, lidi a situace. Znáte ten pocit sobotního odpoledne. Nákupy na víkend jsou vyřízeny a my máme klid. Pro mne osobně neexistuje nic krásnějšího, než si v sobotním odpoledni zdřímnout po obědě. Takové zdřímnutí má naprosto jiné energie, než například zdřímnutí po obědě středečním.

Po „modré” sobotě se pak dostáváme k oranžovým energiím neděle. Neděle je často rodinným dnem. Radost ze života, společná činnost rodiny, společný smích a radost bývají v neděli velmi příjemnou náplní. Bez nátlaku a nucení můžete v tomto dni společně prožívat čirou radost ze života, než začne znovu od začátku týdenní koloběh fialovou  pondělní energií.

Hodinové hodiny

Nový den začíná v 0,00 hodin fialovou energií. Fází regenerace, léčení. Zpravidla se nejlépe zregenerujeme během spánku. Pokud jsme například nachlazeni, je právě toto časový úsek, kdy se nejlépe regenerujeme, a tím se můžeme vyléčit. Je to však také skvělá doba k meditování.

Již jste někdy meditovali pozdě večer od 23 hodin? Taková meditace má naprosto jiné vlastnosti než meditace odpolední. Právě tyto noční hodiny jsou klidné. V našem okolí se skoro nevyskytují rozptylující energie. Vyzkoušejte to jednou.

Od 3,00 do 5,00 hodin získáváme zelené energie. To znamená podporu našeho srdečního a oběhového systému. Získáváme prostor ve fázi hlubokého spánku. To je také doba, v níž se nejčastěji sní. Vlastní prostor se rozšiřuje a naše duchovní kreativita se smí rozvinout a prostřednictvím snu to či ono ještě zpracovat.

Od 5,00 hodin ráno pak dostáváme žluté energie. Náš duch tak procitá pomalu, ovšem u každého člověka to může být trochu jiné. Duchovní schopnosti se pak stupňují, přibližně do 11,00 hodin. V této době je nejlepší řídit záležitosti, související s trávením. Zde nemíním jen tělesné trávení, nýbrž i duchovní.

Tedy, nezapomeňte: Přijímejte, zpracovávejte a nezapomeňte také odstraňovat!

Kolem 11,00 hodiny pak se k čistě žlutým energiím přidávají i modré. Tehdy vyžaduje naše tělo i duch trochu klidu. Díky přídavku modré se z naší žluté stává zelená, což znamená, že bychom si měli dopřát trochu klidu, abychom mohli ve vlastním prostoru kreativně pracovat.

Od 13,00 do 14,00 hodin se opět dostáváme do žluté fáze, která poukazuje na fázi duševního vrcholu. To znamená, že se opět s veškerou pozorností věnujeme své činnosti. Zlom nastává kolem 15,00 hodiny. Od té chvíli energie pozvolna ubývá. Připravuje se pomalu velká potřeba klidu, která dosáhne vrcholu kolem 18,00 až 19,00 hodiny.

 Od 19,00 do 21,00 hodin z nás pomalu opadá napětí všedního dne a my si můžeme ve večerní náladě opět užívat čistou radost ze života. Přesně to je doba vyjít si někam ven, nebo strávit příjemný večer s rodinou nebo přáteli doma. To všechno dostává mezi 21,00 až 23,00 hodinou znovu silný přídavek energie v podobě červené. V této době byste se mohli opět do něčeho pořádně pustit, protože máte k dispozici dostatek energie. Oranžová a červená sídlí v podbřišku, resp. v oblasti kořenové čakry. Zde je také sídlo sexuality. I tato oblast získává dodatečnou energii.

Po 23,00 hodině se k syté červené pomalu vkrádá modrá, tedy jistá potřeba klidu. Od 23,00 hodin získáváme opět fialovou energii až do doby po půlnoci a náš barevný průběh dne začíná od začátku.

Prosím uvědomte si však, že tyto časové údaje jsou jen přibližné a mohou se od člověka k člověku mírně lišit.

Z knihy TECHNIKY LÉČENÍ BARVAMI Jiirgen Pfaff

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.