Kategórie
Energia

Neúmyselné uvolňovanie energie Kundalini…

Proces uvolňování

Energie kundalini leží stočená u kořene páteře. Její uvolňování lze přirovnat k pohybu vln, plamenů, pulzování nebo odvíjení. Rozvinutá část kundalini si obvykle hledá cestu vzhůru páteří až po temeno hlavy a odtud ven tím, čemu se někdy říká vrcholná čakra. Cakra (sanskrtské slovo, které znamená „kolo“) označuje různé energetické víry v našem éterickém těle. Někdy se energie vine vzhůru kolem páteře, až dosáhne vrcholné čakry. V přirozeném evolučním procesu se během lidského života uvolní několik vln nebo vrstev podle toho, jakého vývojového stupně ten který člověk dosáhl. Pohyb takové vlny je tak nepostřehnutelný, že si jej většina lidí neuvědomuje, i když si před uvolněním mohou uvědomit teplo (pohyb energie) v kostrční krajině. Citlivější lidé cítí proudění energie vzhůru páteří. Mohou cítit tlak nebo bolest, když energie vstupuje do zablokované části anebo když pohyb energie není normální.

Je mnoho vrstev kundalini, které čekají na uvolnění. Uvolňování kundalini připomíná loupání jednotlivých vrstev cibule.

Během svého života může člověk uvolnit několik nebo mnoho vrstev. Lidé, kteří jsou obeznámeni s energií kundalini, mohou uvolnit více vrstev, Čímž urychlují svou evoluci; v extrémních případech mohou uvolnit tekutý oheň nebo extrémní teplo.

 

Toto je příklad nesprávného proudění energie. Příliš velké množství uniká dolů Všechna energie by měla proudit vzhůru.

Kundalini, někdy nazývaná šakti (neboli božská jiskra životní síly) začíná svůj vzestup od kostrče, kde je umístěna. Když vystoupí vzhůru páteří a ven temenem hlavy, splyne i s duchovní energií vesmíru. Tato směs energie padá jako déšť j zpátky na tělo a prostupuje celým systémem, jehož buňky pomáhá čistit. Je-li vzestupný proud kundalini zablokován něčím negativním nebo nějakým nepročištěným a nepřipraveným tělesným orgánem, může kundalini po několika dnech klesnout a pak znovu začít pomalý a bolestný vzestup. Tento proces může vyvolat velký zmatek a způsobit různé tělesné, duševní nebo citové potíže.

Člověk, který uvolní několik vrstev energie najednou, může být v nádherném stavu po dobu několika dnů nebo i týdnů. Takový člověk může mít neobyčejnou tělesnou sílu, krásné nové porozumění, pocity blažeností nebo transcendentalní vědomí a pocit, že dosáhl osvícení.

Také může být trochu pyšný. U většiny lidí však tento stav pomine a kundalini zahájí svůj očistný proces; člověk se pak diví, kam se poděl ten „nádherný“ pociť a proč je všechno najednou tak obtížné.

To je však běžný postup uvolňování kundalini. Když je energie příliš zablokovaná, nedochází ke stavům blaženosti, protože energie musí okamžitě začít překážky odstraňovat. Tyto překážky jsou způsobeny ustrnulými postoji nebo starými citovými nebo duševními jizvami. Spatné držení těla nebo zranění mohou také blokovat energii. Lidé, kteří pečují o své tělo a zvyšují své duchovní vědomí, dosahují očištění kundalini mnohem rychleji a snadněji. Stoupání kundalini je pro ně nádherným zážitkem a jeho blahodárné účinky si tito lidé uvědomují téměř okamžitě. Není-li však tělo připraveno na tuto mocnou sílu, může dovršení celého procesu trvat léta. Jakmile se jednou kundalini uvolní, NEEXISTUJE CESTA ZPÁTKY!

Obrátit tento proces je nemožné, ačkoli jej lze někdy zpomalit. Rozhodne-li se někdo, že tento vývoj je nadále nežádoucí, a snaží-li se tuto energii zastavit, pak dojde k zahlcení a nemoci, která v extrémních případech může skončit smrtí.

Člověk se s touto energií musí naučit spolupracovat, nebo alespoň přežít proces intenzivního očišťování. Taková změna není obvykle kouzelným procesem, který by se ukončil přes noc; dosáhnout kompletního očištění nutného k tomu, aby se mohly rozvíjet psychické a duchovní schopnosti, někdy trvá dvacet až pětadvacet let. Jestliže někdo ví, jak s touto energií zacházet, když má zdravé tělo, mysl i ducha a když je připraven, celá změna se uskuteční mnohem rychleji. Lidem, jejichž kundalini aktivně proudí a kteří ji už začali užívat, trvá uvolnění nové energie mnohem kratší dobu. Tuto energii se musíme naučit ovládat a užívat v každé inkarnaci znovu. To je jeden z hlavních účelů dětství; děti je třeba vychovávat, aby se naučily správně používat své energie. Nekontrolovaná energie jim způsobuje problémy v každodenním životě a brzdí jejich růst.

 Z knihy Kundalini a čakry G. Lewis Paulson

Pokračovanie : Druhy neúmyslného uvolňování energie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.