Kategórie
Energia Liečenie

Svet kamienkov…

Objavila som úžasnú stránku kamienkov za veľmi dobré ceny. Hľadala som špice z krištáľu na liečenie, lebo svoj posledný som rozbila do orgonitov. Takže sme si s kolegyňou urobili v piatok objednávku a v pondelok som už kamienky mala na pošte. 😉 Stránka sa volá Svet kameňov, kde si  môžete poprehliadať ich sortiment 😉

Okrem špicov som si objednala aj plochý achát na prívesok. Mám doma jeden prierez asi taký 10 cm hnedo červený a syn má menší mliečny s očkom. Okrem neho som dostala kedysi srdiečko s dúhového achátu. Do tretice som si objednala box s kamienkami, aj keď už polovicu z nich mám, ale tá cena bola veľmi dobrá.

Sodalit

Sodalit spája logiku s intuíciou a otvára dokorán bránu vnímavého ducha, lebo prináša informácie z vyššej mysle až dole na telesnú úroveň. Podnecuje činnosť epifýzy a tretieho oka. Prehlbuje meditáciu. Keď sa ponoríte do meditácie navedenej sodalitom, dokáže vaša myseľ porozumieť aktuálnym okolnostiam vášho života. Ide o kameň podnecujúci majiteľa k ceste za pravdou a ideálmi, ktoré ho nútia zostať verným sám sebe á všetkému, v čo verí. Sodalit ruší elektromagnetické znečistenie a dá sa položiť na počítač, aby zamedzil jeho vyžarovaniu. Pomôže ľuďom, ktorí sú citliví na „syndróm chorých budov“ alebo na elektromagnetický smog.

Jedná sa o mimoriadne užitočný kameň pre tímovú prácu, pretože prináša harmóniu, solidaritu a vedomie spoločného cieľa. Podnecuje dôveru a súdržnosť členov skupiny a upevňuje puto medzi nimi. Je to vynikajúci kameň pre rozvoj mysle. Sodalit potláča duševný zmätok a intelektuálnu závislosť. Podnecuje k racionálnemu rozmýšľaniu, objektivite, pravde a intuitívnemu uvažovaniu. Súčasne pôsobí priaznivo na slovné vyjadrovanie myšlienok. Nakoľko vnáša do mysle kľud, umožňuje prijímať nové informácie. Uľahčuje potláčanie starých vlastností a ustrnutého spôsobu rozmýšľania. Súčasne tak vytvára priestor pre nový pohľad na svet.

V duševnej rovine prináša kryštál vyrovnanosť a potláča návaly paniky. Dokáže transformovať povahu ľudí, ktorí cítia potrebu neustále sa brániť alebo reagujú príliš citlivo.

Odhaľuje korene ich obáv, fóbií, pocitov viny a zväzujúceho jednania, čo im bráni stať sa tým, čím v skutočnosti sú. Zvyšuje sebavedomie, pomáha prijať seba samého a zvyšuje dôveru vo vlastné schopnosti. Sodalit je jedným z kameňov, ktoré vynášajú na svetlo temné vlastnosti a umožňujú, aby ich človek bez posudzovania prijal.

Sodalit udržuje v rovnováhe metabolizmus, prekonáva nedostatok vápniku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Podnecuje fungovanie imunitného systému. Napráva poškodenie spôsobené ožiarením a nespavosťou. Lieči krk, hlasivky a hrtan. Pomáha pri poruche trávenia. Zráža teplotu, znižuje krvný tlak a podnecuje vstrebávanie tekutín v tele. Priložte na vhodné miesto alebo noste dlhšiu dobu pri sebe.

Obsidian

Pochádza z horúceho vnútra Zeme, sopečná činnosť ho vyniesla na povrch. Obsidián je prírodné sopečné sklo vzniknuté prudkým ochladením lávy väčšinou čiernej farby. Má výrazný lesk a sklovitý lom.
 
Pre svoju štiepnosť bol od dávneho praveku a kupodivu aj doteraz je používaný na výrobu rezných nástrojov. Gréci verili, že obsidián je kameňom pre skalné realistami, ktorým dopomáha rozvíjať fantáziu. Indiánmi uctievaný ako kultový kameň. Veľmi silný, používaný k čiernej mágii Indiáni pokladali obsidián za ochranný kameň pred zlom. Má dvojaký charakter. Ochraňuje nositeľa pred zlými vplyvmi, ale môže pomáhať aj zlým ľuďom v nekalých kúskoch. Dodáva vieru vo vlastné sily a schopnosti ale môže aj spôsobovať depresie.
 
 
Učí nás sa odpútať od vonkajších vplyvov a roztiahnuť krídla, ale môže nám ukázať hlbiny bezmocnosti a vyvolať strach. Svojou energiou môže prelomiť všetky blokády ale aj rozpútať sily, ktoré nemožno zvládnuť. Preto by mal byť vždy nosený spolu s regulujúcim krištáľom. Je tak silný, že je potrebné s ním zaobchádzať veľmi opatrne a používať ho celkom výnimočne.
 
 
Silnou pomoc pri odvracaní magických útokov dáva tento ochranný kameň zvyšujúce schopnosť obrany.  Je symbolom radikálnej očisty, umožňuje riešiť množstvo zadaných úloh, dodáva vieru vo vlastné schopnosti. Pôsobí preventívne proti chorobám (infekčné, vírusové), při zápaloch, tráviacich problémov upravuje funkcii čriev.
 
Zavádza nás do našich vlastných hĺbok a vlastného “podsvetia”, vynáša ich na povrch a robí je vnímateľnými. Neprejavené tvorivou energiou a očistným ohňom a svetlom neznámych hĺbok nevedomia a všetkých nevyriešených rozporov, ktoré boli odsunuté do podvedomia.

Vibrácie tejto ohnivo jasnej energie zemského vnútra skrýva teraz obsidián vo svojej podstate, ktorá je rovnako ako jeho farba symbolom Zeme a hmoty. Tak nás spája so skrytým svetlom, z ktorého vznikol zhustením všetok život a hmota, a ktoré ďalej septembra v najhlbšom vnútri všetkých ľudí a vecí. Existujú druhy, ktoré sa od “klasického” obsidiánu líši ako farbou, tak aj použitím. Viac o tomto kamienku nájdete tu.

Unakit

Unakit je kameňom vízií a extázy. Uvádza do rovnováhy city s duchovnom. Keď sa položí na tretie oko, otvára ho, umožňuje vyvolávanie vízií a rozvíja duševný zrak. V prípade potreby zaisťuje tiež uzemnenie. Dá sa použiť po meditácii alebo mentálnej aktivite.

Unakit poslúži tiež ako kryštál na veštenie z gule. Dokáže upozorniť, kde je potrebné zvoliť kompromis či začlenenie do celku. Najlepší spôsob, ako ho použiť, predstavuje spojenie s ďalšími desiatimi alebo dvanástimi vhodnými kameňmi. Hladké kamene by sa najprv mali spoločne vložiť do jedného vrecúška a potom z nich buď vybrať jeden, ktorý bude odpovedať na vaše otázky, alebo vysypať na veštecký kotúč všetky.

Ak sa unakit umiestni do voľného priestoru (či už jeden väčší kameň, alebo niekoľko menších v miske), vnesie do okolitého prostredia ukľudňujúcu citlivú energiu. Keď ho položíme na televízor alebo vedľa neho, dokáže rušiť dôsledky elektromagnetického znečistenia vychádzajúceho z prístroja.

Unakit umožňuje znovuzrodenie a prináša jasný vhľad do minulosti, objasňuje príčiny zablokovania. Súčasne jemne odstraňuje prekážky brániace duchovnému a duševnému rastu. Pomáha pri liečbe minulých životov, pretože sa dokáže vydať proti prúdu času až ku zdroju problému a napraviť ho.

Unakit sa dá na dosiahnutie tohto účelu položiť na tretie oko alebo na ňom pridržať. Či už sa príčiny nerovnováhy nachádzajú v blízkej alebo ďalekej minulosti, alebo ležia na ktorejkoľvek rovine, unakit ich dokáže vytiahnuť na hladinu a tým umožní ich premenu. Unakit predstavuje oporu pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách. Lieči rozmnožovací systém, v prípade potreby podnecuje k naberaniu telesnej hmotnosti, napomáha zdravému tehotenstvu a podporuje rast kožného tkaniva a vlasov. Prikladajte podľa potreby alebo aplikujte ako elixír.

Pyrit, Aventurín, Ruženín, Ametyst, Kalcit, Tygrie oko, Jaspis červený už doma mám, ale určite ma o ne oberie môj starší syn a posilní tak svoju zbierku. 😉

 

17 replies on “Svet kamienkov…”

ten sodalit vyzera pekne a aj ma dobre ucinky :-)))
mna taketo kamienky vzdy zaujmu vizualne apotom pozeram, ze ucinky sa tocia okolo harmonizacie a vyrovnavania polov v skupine harmonizacie, mozno preto , ze som silne individualna a samostatna, tak ale pracujem na tom xiixixxiix
hrozne sa mi nedari, ale budem sa snazit dalej :-)))
pekny den martinka 🙂

Páči sa mi

Skúšala som obsidian v dlaniach…ufff veľmi silný mocný, tak ako píšu. S Unakitom budem meditovať, páčia sa mi jeho mystické vlastnosti. Malému som podarovala plátok achátu a dala mu ho na krk. Pracuj na sebe, treba byť vyrovnaná a je dobre, že sa uzemňuješ, len tomu nepodliehaj 😉

Páči sa mi

Maťka, mala by som jednu otázočku a viem síce, že ste to minule už niekde preberali, ale nepamätám sa, kde presne. Ako vložím prosím ťa obrázok do komentára?

Páči sa mi

Obrázok si stiahneš do knižnice, opíšeš jeho URL súboru a ked dáš koment, tak klikneš na img, tak do toho vložíš link a máš ho v komente. Ale ideš cez komentáre v nastaveniach. Ak chceš na iný web dať obrázok do komentu to neviem.

Páči sa mi

Ďakujem, Martinka. Za obrázok obsidiánu. Teraz som si úplne istá, že mám tri obsidiány. Viac než 30 rokov. Z veľmi veľkej diaľky…. Prečo som ich vtedy zodvihla, keď som nič netušila o ich moci???

Páči sa mi

Zrejme ťa mali posilňovať na citovej rovine. 😉 Mne kolegyňa priniesla kamene niekde zo Sicílie, ktoré sú pozostatky sopečnej činnosti. Sú tiež lesklé ako obsidian, ale je v nich aj niečo biele.

Večer som skúšala sodalit, priložila som si ho na krk, cítila som silno jeho energiu a potom ma napadlo vyskúšať krištálové špice, ale to bola naozaj veľmi silná magnetická energia, hlavne na hlave som ju silno citila. Takže som rada, že som si ich kúpila, lebo kvôli nim som si objednala kamienky.

Krásny dník Marti želám. 😉

Páči sa mi

Dobrý den
kupila som si kamienky medzi ktorýmy je aj kryštáľ je veľmi účinný bolelo ma brucho ja som ho poprosila aby mi pomohol a on pomohol tak tieš aj na krku. Ked som ho chcela dať speť na poličku niečo mi vravelo že ho mám ešte podržať až potom som ho mohla dať späť . úplne žasnem nad tou silou. Takisto mám aj náhrdelník na ktorom mám vločkový obsidián tieš mi veľmi pomáha aj účinne.
Otázky :
1. Surový ( neobrúsený ) kryštáľ môže napíjať ostatné kamene ?/ Má nejaké iné vlastnosti od obrúseného kryštálu ?
2. Počula som niečo ako spojenie alebo niečo také s kamienkom že potom sa môžeš aj s kamienkom rozprávať alebo aspon on. Je to pravda ? Ak áno tak ako ?

Páči sa mi

Gabika kryštál sa považuje za vibračne najsilnejší kameň medzi minerálmi..tiež ho rada používam. Surové kamene majú vraj silnejšiu energiu, lebo opracovávaním je narúšaná ich štruktúra a vkladaná energia toho, kto s ním pracoval. Kryštál sa vraj nenabíja, len čistí.

Z kamienkami sa spája pomocou meditácie a tak sa ti môže ukázať déva príslušného kamienka. Osobne som sa ladila na energiu selenitu a vnútorným zrakom mi prišla vízia so selenitovým chrámom a v ňom bola jeho Déva. No tá ma navádzala k sebe k vnímaniu seba samej. 😉

Páči sa mi

Ďakujem a dneska som to skúšala s krystalom a mám trochu pocit že to fungovalo no teda iba že som ho vnímala vnímala jej o energiu bola veľmi silná . Som v znamení leva a krištáľ sa ku mne hodí.

Liked by 1 person

Chcem sa spýtať či viete niečo o pravde krištáľov. Meditovala som a pozerala sa na krištáľ a všade som videla risi anjelov. A potom mi v hlave prebehlo: Pravda krystalov. Neviete čo to môže znamenať?

Páči sa mi

Gabika, čo ak tá otázka bola nasmerovaná na teba, aby si si ty uvedomila pravdu o kryštáloch? Spýtaj sa v sebe a odpoveď ti príde z vnútra. Občas dávame niektorým vecia moc, uctievame si ich a vysúvame ich vyššie ako Boha. Kryštály vznikali rôznym spôsobom, ochladzovaním magmy, chemickými reakciami ….ale viem , že v Atlantíde sa kryštály využívali ako pohonná energia , na liečenie a ako žiariče.

http://probud.se/index.php/atlantida/19-atlantis

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.