Kategórie
Bylinky Liečenie

Lapacho – čaj Inkov…

Dnes ma kolegyňa navnadila na nový čajík. Kúpila si Lapacho porciovaný čaj. Jeho vôňa je jemná a chutí veľmi dobre. Trocha som pátrala na internete a zistila, aký vzácny je tento druh čaju. Takže Martinka neodolala a kúpila si ho tak isto, ale v sypanej forme. Doma som si ho hneď uvarila. Je vynikajúci a posúďte sami, aké účinky má na telo. Inkovia a iné domorodé kmene vedeli čo je pre telo dobré a dokázali využiť všetko z matky prírody. 😉

Lapacho (lapačo) obsahuje široké spektrum látok, ktoré dokážu výrazne posilniť obranyschopnosť organizmu a účinne pomáhajú pri celom spektre ochorení i tých najvážnejších.  Výskumom oxidačno-redukčného potenciálu Lapacha sa zaoberal i slávny William Koch a prekvapivo už v roku 1864 E. Paterno a vedci Bayerových laboratórií izolovali a identifikovali účinnú látku lapachol. Práve táto zložka preukazuje vysokú biologickú aktivitu pri liečbe nádorov. Katalytická zmena lapacholu na betalapachon ešte zvyšuje účinok Lapacha. V roku 1896 S.C. Hooker určil chemickú štruktúru lapacholu a L.F. Fieser syntetizoval túto substanciu už v roku 1927. Už od týchto starých čias sa uskutočňoval i vedecký výskum zdravotných účinkov Lapacha a dnes už publikované výskumné práce o pôsobení výťažkov Lapacha na ľudský organizmus zapĺňajú celé knižnice. Len tá úctyhodná kôpka papierov s vedeckými a lekárskymi prácami o účinkoch Lapacha, ktorá mi leží na stole, by vydala na hrubú publikáciu.

STROM STARÝCH INKOV

Užívanie Lapacha odporúčajú aj renomovaní lekári svetových mien, ktorí spolu s radom chemikov zaradili Lapacho na popredné miesto medzi liečivými rastlinami našej planéty. Aj keď sa čaj z tohto jedinečného stromu dostal na trhy západnej Európy až v roku 1991, jeho liečivé vlastnosti poznali a využívali už starí Inkovia a dodnes ich potomkovia Indiáni z kmeňa Callawaya, žijúci vysoko v Andách, rovnako ako príslušníci kmeňov Quechua a Aymara. Práve oni označovali svoj božský strom ako Taheebo.

STROM SILY A ENERGIE

Tajy – tak nazývali túto divotvornú drevinu domorodci z kmeňov Tupi-Guarani a Nambo. Tajy znamenalo “mať veľkú energiu a životnú silu”. Fantastická liečivá drevina rastie predovšetkým v hustých amazonských pralesoch Brazílie a v teplých horských oblastiach Južnej Ameriky, najmä v Argentíne, Paraguaji a Bolívii. Darí sa mu v zelených oblastiach bohatých na ozón, v čistom vzduchu bez znečistenia, smogu a exhalátov.

LAPACHO A VIKINGOVIA

Liečivé účinky Lapacha sa využívali aj mimo územia dažďových pralesov a vôbec mimo tropických oblastí. Juhoslovanský vedec Vojislav Todorovič zistil, že túto drevinu poznali a využívali aj Vikingovia a Rusi. Dokonca už v roku 1800 ruskí chemici vyrábali zubnú pastu s výťažkami Lapacha s preukázateľným efektom na prevenciu kazivosti chrupu.

NÁDHERNÉ KVETY

Jedná sa o veľmi zaujímavý a zároveň aj krásne kvitnúci strom. Tabebuia impetiginosa alebo Tabebuia avellanada dorastá do výšky 30 m, dožíva sa až 700 rokov a má nezvyčajne tvrdé drevo, ktoré už starí Inkovia používali na výrobu lukov. Poznali však aj nesmierne liečebné využitie vnútornej strany jeho kôry. Nazývali ho “Božský strom”. Alebo jednoducho Červené lapacho vďaka jeho nádherným červenopurpurovým lieviko-vitým kvetom i červenohnedej kôre.

LIEČIVÝ KYSLÍK A KRV

Kambium tohto úžasného stromu viaže v sebe mnoho kyslíka, ktorý pomáha ničiť vírusy, baktérie, huby, plesne i prvoky, vyskytujúce sa v organizme človeka a zároveň podporuje aj tvorbu červených krviniek, pretože obsahuje veľa železa. Dobrá krvotvorba a transport kyslíka v organizme je jednou z podmienok nášho zdravia. Lapacho zvyšuje obsah hemoglobínu v krvinkách a aj ich počet, čím zvyšuje kapacitu krvi potrebnú na prenos kyslíka. Kôra Lapacha obsahuje veľa železa, ktoré dokáže tento strom odovzdať ľudskej krvi.

V BOJI PROTI RAKOVINE

Lapacho sa používa i pri liečbe cukrovky, pretože brzdí príjem glukózy v črevách človeka a zároveň podporuje využitie dlhých reťazcov uhľohydrátov a tukov v organizme, čím sa podieľa aj na redukcii telesnej hmotnosti a strate pocitu hladu.
Očisťuje pečeň, odvádza z tela jedy a toxické metabolity, posilňuje organizmus, brzdí rast nádorov a pôsobí proti leukémii, pretože výrazne podporuje tvorbu červených krviniek v kostnej dreni a považuje sa za stimulátora krvi. Vedecké výskumy vkladajú veľké nádeje do Lapacha práve pri liečbe rakoviny. U mnohých pacientov preukázalo schopnosť utlmiť rast nádorov.

SILNÝ ANTIOXIDANT

Lapacho je veľmi silným antioxidantom a zabraňuje tvorbe a výskytu voľných radikálov. Mierni bolesti hlavy, nervozitu a dokonca sa používa aj proti malárii. Nezanedbateľný je aj jeho vplyv na kožné problémy. Lieči rôzne zápaly, ekzémy, psoriázu, rany i hnisavé lôžka. Pôsobí protizápalovo a pomáha regenerácii ciev i liečbe kŕčových žíl. Odporúčame pravidelne si prikladať teplé obklady z čaju Lapacho na postihnuté miesta, prípadne si dopriať liečivé kúpele. Výborné výsledky sa dosahujú aj s pravidelným vyplachovaním ústnej dutiny týmto príjemným čajom. Znižuje sa tak škodlivý vplyv amalgámu na organizmus i nebezpečenstvo infekcie a paradentózy. Jeden z vedcov, zaoberajúcich sa účinkami Lapacha, sa s obdivom vyjadril, že Lapacho lieči snáď úplne všetko.

STIMULUJE IMUNITU

Hlavným účinkom čaju Lapacho však zostáva jeho schopnosť prebudiť vlastný obranný systém k aktivite a zvýšiť tak imunitu tela, zlikvidovať rôzne nežiaduce parazity a pôvodcov infekčných ochorení a pomôcť v boji proti rakovine, cukrovke a znečistenému vnútornému prostrediu. Čaj je vhodný aj pre deti. Vedľajšie účinky dodnes neboli preukázané.

SPRÁVNA PRÍPRAVA ČAJU

Čaj Lapacho odporúčame piť v 4 až 6-týždňových liečebno – očistných kúrach. Dôležitá je správna príprava čaju. Pretože sa jedná o nastrúhanú kôru stromu, je dobré kopcovitú lyžičku čaju najprv povariť v 3 Dl vody 5-10 minút a potom ešte asi 10 – 15 minút nechať lúhovať, aby prešli do roztoku všetky účinné látky. Pre terapeutické účely čaj pijeme teplý, najlepšie nesladený. Doprajeme si 3 šálky denne medzi jedlom. Pre chuť a potešenie sa dajú z čaju Lapacho pripraviť aj veľmi zaujímavé recepty s pridaním medu, ovocia, napríklad posekaných sušených jabĺčok či pomarančovej kôry a šťavy alebo aj voňavých korenín. Kúra sa môže po mesiaci zopakovať. Preventívne postačí jedna šálka denne alebo aspoň sem-tam podľa chuti.

LAPACHO A CATUABA

Účinnosť čaju Lapacho sa zvýši zmiešaním s ďalšou čajovinou z amazonského pralesa. Nazýva sa Catuaba a je známym afrodiziakom a čajom, zvyšujúcim energiu a odstraňujúcim únavu.  Nastrúhaná kôra Catuaby sa zmieša s kôrou Lapacha v pomere 1:1 a čaj sa pripravuje rovnako ako čisté Lapacho. Táto kombinácia je vhodná, pretože sa zvyšuje účinnosť oboch rastlín.

OBKLADY Z LAPACHA

Obklady z čaju Lapacho si pripravíme rovnakým spôsobom ako nálev, len na 3 Dl vody použijeme 2 kopcovité lyžičky čaju, prípadne prikladáme aj vylúhovanú kôru, zabalenú v čistej gáze.

POZOR NA KOVY

Pozor, nepripravujete a neuchovávajte čaj v hliníkových a cínových nádobách. Vhodnejšie sú inertné materiály, ako sklo či kvalitná glazovaná keramika.

    

© Magazín BONSAJ A ČAJ

Zdroj

4 replies on “Lapacho – čaj Inkov…”

Ja tento vypijem a kúpim ešte jeden, som prekvapená, že nie je ani drahý. Keď som privoňala ku kolegyninému čaju, cítila som škoricu, alebo niečo také drevnaté, ale tento sypaný má takú medovú chuť, tiež s nejakou drevinou, veľmi príjemnou, neviem tú chuť ani popísať, ale dôležité je že je naozaj vynikajúci. 😉
Všetko robím intuitívne, tak ako som pila elixíre z kamienkov, alebo zázvorový čaj a dala si potom pauzu, lebo som mala pocit, že treba prestať na nejaký čas, tak to bude aj s týmto čajom.

Ja ďakujem za podelenie sa o pôžitok s čaju. 😉
Aj tebe pekný zvyšok dňa želám.

Páči sa mi

lapacho je môj liečiteľský favorit už viac ako 7 rokov …

a čo tak nechať anitram, lilah presvedčiť, navnadiť na iný čajík? … nesie názov, mačací pazúr … 😉 …

tiež je to zázrak … darmo, indiani sú v tomto asi skutočne najlepší …

http://www.goodnature.sk/index.php?sekcia=detaily_produktu&product_id=847

ak si zohnala lapacho, … mal by niekde blízo byť aj tento mačací pazúr … skús, je fakt skvelý … je to doslova zázrak …

pekný zvyšok večera prajem … 🙂 tebe a nielen Tebe … 🙂

Páči sa mi

Lili máme v lekárni veľa čajov, možno aj mačací pazúr tam bude, tak uvidím, lebo ten názov mi je známy. Pozriem, prípadne dám si ho objednať. Pijem čaje neochutené si ich vlastnou arómou.
Ha ha som zvedavá o čom budem po ňom snívať, lebo tejto noci som hasila strom snehom a dozvedela som sa, že aj moja mama mala veštecké schopnosti…samozrejme len vo sne a tak isto aj moja starká. 😆
Aj tebe pekný zvyšok dňa a ešte raz vďaka za typ. Tiež má veľmi dobré účinky na organizmus ako som čítala. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.