Kategórie
Energia

Sebadôležitosť-energetický výdaj…

Len čo si začneme robiť zoznam energetických výdajov, zistíme, že nejakých 90% celkových našich energetických výdajov je zapríčinených sebadôležitosťou (alebo po slovensky vzťahovačnosťou, braním vecí osobne). A hoci na ňu míňame tých 90% našej energie, naspäť dostávame len veľmi málo – komplexy, choroby, osamelosť, slabosť a život, ktorý sa nám ani nechce dožiť do konca.

Sebadôležitosť je špecifická forma, ktorou naše ego vytvára a udržiava svoju vlastnú realitu, aby utvrdilo a presvedčilo samé seba, že je reálne.

Pozrime si na náš zoznam energetických výdajov a určime si, koľko energie míňame na to, aby sme sa obraňovali a obhajovali, aby sme si budovali „výkladnú skriňu“ aby sme sa snažili ovplyvniť mienku iných o nás, že sme najlepší alebo naopak totálne nanič.

Koľko dôležitosti sami sebe pripisujeme?

Žijeme pripútaní k tomu, čo Castaneda nazýva „zrkadlo sebareflexie“, ktorého základnou funkciou je ukazovať iným želaný obraz o nás. A do tohto obrazu vkladáme väčšinu našej energie. Práve preto je také dôležité vymazať alebo aspoň zmierniť sebadôležitosť. Je to základný cieľ bojovníka, hlavne stalkerov. Tento proces nemá nič spoločné s morálkou.

Bojovník sa neriadi abstraktnými morálnymi kódexmi, ale vlastnou bezchybnosťou – a ako sme si povedali, bezchybnosť spočíva v tom, že tú energiu, ktorú mám k dispozícii, využívam optimálne. Sme polia energie a tak si strážime energetické príjmy a energetické výdaje. Techniky, ktoré sa používajú na potlačenie sebadôležitosti, sa nazývajú ne-robenie osobnosti. Všetci sme živé bytosti Ak sa človek narodil s nízkou úrovňou energie, môže sa vydať cestou bezchybného bojovníka a zvýšiť si ju.

Ideálny stav však je mať od narodenia dostatok energie, dokonalú sebakontrolu a triezvosť. Tu je viac ako talent dôležitá prax, dlhodobé konanie. Konečný výsledok nie je predurčený vstupnou úrovňou energie ale naším individuálnym úsilím.

To, čo sme si spomínali o ľuďoch, sa rovnako týka všetkých živých bytostí, teda všetkých polí energie. Don Juan rozprával o zvieratách, ktoré akoby mali viac šťastia ako iné. Akoby boli ťažšie polapiteľné, mali viac sily a šikovnosti a boli voľnejšie. To sú tie zvieratá, ktoré majú viac energie. Žijú intenzívnejšie a dokonalejšie ako ostatné zvieratá.

To sa týka aj energie rastlín. Napríklad energia stromov dokáže byť taká silná, že už len odpočinok pod takýmto stromom nás uvoľní, osvieži a energetizuje. A naopak, to, čo platí pre zvieratá, platí aj pre človeka. Tí, ktorí sa naučia žiť bez rutín a ktorí majú vysokú energiu, sa zmenia na magické bytosti, ktoré keď už nič iné, tak sa vymykajú zákonitostiam, ktoré riadia život obyčajných ľudí.

Z knihy O osobnej sile V. Sanchez

Zdroj a preklad textu http://eprakone.wordpress.com/2011/04/21/o-osobnej-sile-kazdeho-jedneho-z-nas/

 Predošlé články

Rodíme sa s určitou energiou

Emócie – reakcia nášho vnímania

4 replies on “Sebadôležitosť-energetický výdaj…”

jaaaaj martinka podla toho co sa tu pise moje terezie su sebadolezitost sama 🙂
ako dve bublinky nafuknute na prasknutie, kazda ma chce pre seba a ja sa neviem rozseknut a tie sa potom biju koho je maminka a nerozumeju podla ich logiky, ze som ich oboch, im to vychadza, kedze som jedna, tak Patrim, podotykam – majetnictvo ako hora, len jednej a tak im vysvetlujem, ze mozu mat radi rovnako aj viacero osob a kedze sa maju radi navzajom, tak si dopraju a teda dopraju jedna druhej maminku 🙂
tak a im logicky z toho vyslo, ze sa nemaju radi xxiixixi lebo si nedopraju a klbcia sa dalej
ach jaaaj duchovno na deti nezabera, len harmonogram a spravodlivo rozdeleny cas ach jo
pekny den prajem

Páči sa mi

Všetky deti sú rovnaké, chcú maminu len pre seba. Časom na to prídu samé, ale je dobré, že majú v tebe tú najlepšiu maminu na svete a tak to má byť. 😉
Krásny dník aj tebe Maťulka. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.