Kategórie
Duša

Pohľad do duše…

Pociťujete lásku k svojmu dieťaťu, partnerovi alebo k domácemu zvieraťu v tej istej chvíli, keď o nich premýšľate?

V skutočnosti je to možné iba v prestávkach medzi myšlienkami, no počas samotného rozmýšľania nie. Isteže, môžete si pomyslieť: „Tak veľmi ťa ľúbim,“ ale iba preto, že ste to precítili v predchádzajúcej chvíli, v stave bez myšlienok, keď ste boli iba pozorovateľ.

Keď bola prítomná vaša duša.

Zahľaďte sa do očí nejakého dieťaťa. Pre malé dieťa existuje iba prítomný okamih. Akoby prítomnosť bola stvorená iba nato, aby sme ju obdivovali, ovoniavali, ohmatávali a ochutnávali. Hovorí sa, že pohľad na malé deti a niektoré domáce zvieratá vyvoláva lásku. Pri pozorovaní malých detí alebo zvierat sú mnohí ľudia šťastní preto, lebo vtedy o ničom nepremýšľajú. Ak budete jednoducho iba vnímať, aké dieťa je, vypnete myslenie a opäť vami začne prúdiť láska.

Iných ľudí ľúbime tak veľmi preto, že nám pomáhajú znovu precítiť dávno zabudnuté pocity lásky.

Cítiť lásku – hovoriť o láske
Možno ste si už všimli, že láska akoby sa o čosi zmenšila, keď o svojich pocitoch hovoríte. Mali ste už niekedy dojem, akoby vzletné slová pokazili krásu chvíle, akoby znížili intenzitu prežívania? Čo by sa udialo, keby ste vtedy nezačali premýšľať? Zaplavila by vás láska skrz-naskrz? Niekedy začíname rozprávať, lebo máme pocit, že tak veľa lásky už hádam ani neznesieme. Je taká strhujúca, načisto nás zaplavuje. Chceme ju pribrzdiť, aby sa nám „nerozskočilo srdce“.

Keď prežívate takúto lásku, vedomím zotrvávate vo svojej duši. Keď o láske rozprávate, ste opäť vo svojom duchu. A keď sa vo vás objaví zlý pocit, ste opäť v tele.

Čo je vlastne láska?
Zrejme si už uvedomujete, že naše pocity (reč tela) nie sú to isté, čo láska (reč duše). Práve preto takmer všetci veľkí učitelia všetkých čias a kultúr šírili posolstvo: Láska nie je pocit. Láska je vnútorný stav. Chceli tak ozrejmiť otázku, v ktorej ľudia často nemajú jasno: „Je to, čo práve cítim, naozaj láska?“ Ak ste doteraz čítali pozorne, váš pozorovateľ sa zaktivizoval aj bez vášho pričinenia. A opäť sa vytratí, to je normálne. Kedykoľvek budete chcieť, môžete ho opäť zaktivizovať. Čím častejšie sa o to pokúsite, tým častejšie a dlhšie bude prítomný. A nakoniec sám od seba zostane. Nemusíte si vôbec nič zaumieňovať ani si robiť nijaké plány. Plány a predsavzatia nemávajú dlhé trvanie. Poznanie a vedomie vo vás však áno.

Nuž a teraz, keď už viete zistiť, čo sa vo vás odohráva, otvárajú sa pred vami nové možnosti, ako s týmito silami narábať.

Z knihy Tajomstvo siedmych závojov Ruediger Schache

5 replies on “Pohľad do duše…”

Dobrý deň.
Neviem pod ktorý článok som mal napísať svoj príspevok. Rozhodol som sa nakoniec, že to bude práve pod týmto článkom Pohľad do duše.

Rád by som nadobudol poznanie o tom aká je vlastne moja duša. Či je mladá alebo je už stará.

Ja ako človek mám rád keď môžem riešiť ľahké, jednoduché veci.
Ak ale narazím v živote na niečo ťažšie, zložitejšie, na nejaký problém, neviem si s tým rady.
(je to akoby som prišiel na nejaké rázcestie a neviem ktorou cestou by som sa mal vybrať ďalej. možno by som na to ani neprišiel, tak radšej by som ostal stáť akoby som sa mal vybrať zlou cestou resp. zlým smerom).

Ak nie som v živote skúsený, ak som nenadobudol v živote dostatok skúseností, znamená to, že i moja duša je tým pádom (ešte) mladá a neskúsená?

Páči sa mi

Skorej si.myslim..ze tvoja osobnost je komplikovana a nerozhodna a riesis veci rozumom..nie srdcom….teda intuitivne.

Nauc sa pozorovat situacie v tvojom zivote..
..precit ich a vnimaj..❤
..co prichadza z vnutra…dusa je vnimava intuitivna a nase nizsie ja..teda osobnost sa skorej riadi egom a to si podla seba urcuje..kedy nas potopi..a kedy urobi mocneho..aby ukazalo svoju silu.. 🙈Starsie duse uz viac do tela vnasaju pocity a vyzarovania…aby bol clovek vnimavejsi. ..vyuzivaju nadobudnutu mudrost…skusenosti ..NO na druhej strane mozes byt len uzavrety…zablokovany..alebo podvedomie funguje na programe…ktory z teba robi toho…kym si a je na tebe..akym.snerom sa pohnes.
Nelipni na tom..ci si stara…mlada dusa…dolezite je..cim zijes…ako.kultivujes svoj zivot…co chces zazit…cim zivot naplnujes..cim si ho tvoris…

Pracuj na svojich slabinach..strachoch..postojoch…pozoruj co v tebe silno reaguje a skus to zmenit.

Toto si precitaj:

5 smyslů těla vnímá okolní vlnění a posílá je převedené na elektrické signály do biopočítače — vašeho mozku. Veškeré rozhodování se děje uvnitř „procesoru“ a na „displej“ se promítají výsledky z programů, které „procesor“ zpracovává.

Ve skutečnosti sám mozek je jen pomocným zařízením a také „displejem“ neboli zobrazovací jednotkou — je to jediné místo, kde existuje to, co si myslíme že je „realita“. Toto dokládají i psychologické testy a výsledky biologického zkoumání lidského těla — příkladně objev „druhého mozku“. Psycholologie to nazývá „vnitřní model světa“ — protože to existuje pouze subjektivně a silně záleží na tom, jak ego člověka na základě svého osobního přesvědčení a světonázoru tento obraz „reality“ dekóduje.

Našel jsem kdysi podobenství, které zní zhruba takto:

Je to jako byste žili na obrazovce počítače. Vaše vědomá část se promítá na obrazovku, vaše podvědomí existuje uvnitř, ono je tím „procesorem“. Vaším úkolem v této hře je najít a spojit obě části dohromady. Až potom získáte vědomou kontrolu nad programem, který realizuje „procesor“ a nad tím, co budete prožívat jako postava na obrazovce.

A tady máme klíč k praktickému použití!
Když pochopíme že tuto hru v této realitě ve skutečnosti hraje naše podvědomí — samostatná entita nebo bytost se svým vlastním vědomím. Podvědomí = vědomí těla = emoce = persona člověka = ego…

Psychologie už dokázala fascinující věc — totiž že „vnitřní model“ v mozku vzniká se zpožděním ca 1/2 sekundy za tím, co je „venku“ — což samo o sobě jasně dokazuje, že ve skutečnosti naši osobní „realitu“ tvoří ego. Většinu času jedná vědomí těla samo a v mozku se teprve se zpožděním objeví iluze, jakože prý to my sami jsme učinili nějakou akci 😉 ALE NEBYLI JSME TO MY! Byla to jen naše jinová polovička… V tom je ten velký VTIP!

Takže, jak to vzít do vlastních rukou, když jsme jen „černý pasažér“ na lodi, kterou ve skutečnosti řídí vědomí ega na 3. čakře?

Klíčem k řešení je především připustit si tento fundamentální fakt — že tam existuje druhé samostatné vědomí, které to řídí! Dalším problémem je, že většina lidí nemá přímou komunikaci s „kapitánem lodi“… takže jak z toho ven? Jak se dostat k řízení? Především je jasné, že žádné meditace „na Merkabu“ nepomohou…

Řešení je velmi jednoduché a selsky prosté — natolik prosté, až nad ním mnozí „duchovní“ snobové ohrnují nos 😉 Tohle je totiž skutečný význam výroku „žít v přítomném okamžiku“. Tohle je skutečný důvod toho, proč vám dnes skoro každý psycholog řekne „mějte se rádi“ i když většina z nich naneštěstí netuší, že ono „vnitřní dítě“, je ve skutečnosti vědomí těla… Ale snad nejvýstižnější je říci „dejte pozornost sami-sobě“. Pozorností totiž projevujete lásku i ve vnějším světě — analogicky pak dáváte lásku i té bytosti ve vašem podvědomí a hlavně — dáváte jí tím najevo, že ji berete jako partnera a že s ní doopravdy upřímně chcete spolupracovat.

A díky tomu máte konečně vliv na to, jak si tvoříte realitu! Tak je to prosté!!

A především to funguje!

Důkaz každý naleznete v sobě!!

Viac najdes tu…
http://www.ragauian.cz/co-je-merkaba-jak-prakticky-vyuzit-znalosti-o-merkabe-chcete-se-stat-pany-sve-reality-a-ridit-si-svuj-zivot-sami-1/

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.