Kategórie
Liečenie psychosomatika

Lupienka-Psoriáza…

Raz za čas sa mi vytvorí na ľavom lokti malý šupinatý ekzém. Môj prvý dojem bol “Psoriáza”, lenže od tej ma lekárka odhovorila, vraj to nie je to ochorenie a bude to len nejaký ekzém. Lenže okrem olupovania kože ochorenie sprevádza aj bolesť lakťa a začervenanie. Takže pátram na vlastnú päsť, lebo ma lakeť začal znova pobolievať a po 2 mesiacoch sa mi ochorenie znova objavilo.  Vraj psoriáza spôsobuje aj zápal šliach. Začala som odkyslovať telo a konzumovať viac zásaditých potravín.

Očista tela je beh na dlhú trať a ak sa na ňu dáte, vaše telo sa vám za to poďakuje. 😉

Prírodná liečba lupienky je k pokožke oveľa šetrnejšia ako chemické liečivá. Prírodná liečba psoriázy má takmer tisícročnú tradíciu. V posledných desaťročiach sa aj medicína pozerá na prírodné prostriedky liečby lupienky zhovievavejšie. Klasické medicínske liečivá môžu taktiež pomôcť, ale ich dlhodobé užívanie zanáša organizmus toxínmi. A ako vieme, toxíny v tele sú nebezpečné a môžu viesť k ďalším závažným ochoreniam. Prírodná liečba psoriázy nezanáša organizmus žiadnymi nežiaducimi látkami a celkovo napomáha zlepšiť váš zdravotný stav.

Ako lupienka vzniká

Existuje veľké množstvo faktorov, ktoré spúšťajú toto ochorenie. Výskumy však naznačujú, že najčastejšou príčinou psoriázy je náš imunitný systém. Biele krvinky imunitného systému chránia organizmus pred infekciou. Pri psoriáze však určitý druh bielych krviniek vyvoláva zápal v koži. Tieto krvinky tiež spôsobujú, že kožné bunky rastú rýchlejšie ako by mali a hromadia sa v začervenaných škvrnách na povrchu kože. Rôzne typy lupienky sa na koži prejavujú inak. Ak chcete svoje telo očistiť od toxínov a zlých krviniek, musíte si vybudovať kvalitný imunitný systém.

Spôsoby liečby

Existujú dva základné spôsoby liečby psoriázy. Vonkajšia a vnútorná. Vonkajšia liečba lupienky pomôže dočasne zmierniť symptómy vo forme suchých červených miest, ale nezabráni vzniku ďalších lupienkových ohnísk. Ak sa chcete lupienky zbaviť dlhodobo, je nutné začať liečiť organizmus znútra.

Vnútorná liečba psoriázy

Existuje veľké množstvo faktorov, ktoré vplývajú na kvalitu vášho imunitného systému. Patria medzi ne zlé stravovacie návyky, stres, ale aj dedičné faktory. Pre vybudovanie dobrého imunitného systému vám môže pomôcť napríklad pupalkový olej. Obsahuje veľké množstvo kyseliny gama-linoleovej (GLA), ktorá dodáva telu prirodzené mastné kyseliny. Väčšina pacientov so psoriázou má veľmi nízku úroveň kyseliny GLA v organizme. Pupalkový olej okrem toho zmierňuje zápal, hojí suchú šupinatú pokožku a stimuluje tvorbu proteínov. Veľkým zdrojom kyseliny GLA je aj olej z boráku lekárskeho. Pomáha tiež zmierniť pocity svrbenia. Hormonálnu rovnováhu zabezpečí ľanový olej. Okrem toho obsahuje veľké množstvo omega 3 mastných kyselín a zlepšuje stav kože aj nechtov. Ak hľadáte správny minerálny doplnok k vašej strave, siahnite po zinku. Napomáha pri uzdravovaní sa po rôznych ochoreniach. Je nevyhnutný pre zdravý rast kože, vlasov a nechtov a tvorí základ pre zdravý imunitný systém. Pacienti so psoriázou často trpia nedostatkom zinku.

Ako liečiť už vzniknutú psoriázu

Už vzniknutá psoriáza sa vo väčšine prípadov lieči klasickými dermatologickými krémami a masťami. Tie odstraňujú pálenie, svrbenie, začervenanie, ale aj olupovanie kože. Opäť je možné použiť pupalkový olej a olej boráku lekárskeho. Tieto dve zložky pomáhajú hojiť nepekné ohniská. Siahajte po krémoch, ktoré obsahujú aloe vera. Pleť hydratuje, omladzuje a zmierňuje bolesť a svrbenie. Ďalším prírodným liekom proti lupienke je nechtík. Pomáha stimulovať a regenerovať hlbšie vrstvy kože. Rozprúdi váš krvný obeh a posilní imunitu, ktorá potom dokáže lepšie bojovať so zápalmi. Pri liečbe psoriázy sa osvedčilo veľa byliniek a bylinných extraktov. Medzi najpoužívanejšie patrí lopúch, pestrec mariánsky, štiavec kučeravý, červená ďatelina, hrozno a smilax lekársky. Všetky bylinky je potrebné užívať iba v dávkach, ktoré nezaťažujú organizmus. Dve šálky denne by mali byť maximum.

Kúpeľ so soľou z Mŕtveho mora

Medzi tradičné prírodné liečivá, ktoré pomáhajú pri liečbe psoriázy je soľ z mŕtveho mora. Pravidelné soľné kúpele zmierňujú symptómy psoriázy, ale aj iných kožných ochorení. Unikátna kombinácia liečivých prvkov v mŕtvom mori prináša skvelé výsledky. Odstraňuje už vzniknutú psoriázu, ale znižuje tiež riziko recidívy ochorenia. Kombinácia rôznych kúpacích solí a vody je základom mnohých účinných liečebných procedúr. V rôznych kúpeľoch po celom svete sa používajú početné druhy liečebných vôd. V spojení s morskou soľou voda čistí póry a detoxikuje telo. Kvôli soľnému kúpeľu však nemusíte ísť do kúpeľov. Môžete si ho pripraviť aj doma.

Diéta a stravovanie

Niektoré potraviny zanášajú organizmus toxínmi, ktoré oslabujú imunitný systém. Ak je vo vašej rodine niekto kto má alebo mal psoriázu alebo toto ochorenie už u vás vypuklo, mali by ste sa vyhýbať potravinám ako sú morské plody či červené mäso. Taktiež obmedzte na minimum korenené jedlá, alkohol a cigarety.

Zvládanie stresu a pozitívny postoj

Tak ako u mnohých ochorení aj pri lupienke je často spúšťačom ochorenia stres. Väčšina pacientov liečiacich sa na lupienku je však v permanentnom strese. Hanbia sa za škaredé ohniská na pokožke, boja sa kedy choroba opäť udrie. Je však potrebné udržovať telo aj myseľ v pohode a zaujať k životu pozitívny postoj. Najlepším spôsobom ako eliminovať stres je dostatok spánku, pravidelné cvičenie a relax.

Lupienka (psoriáza) a psychosomatika

„Hneváš sa na svoju neschopnosť? Popudzuje ťa a dráždi správanie druhých? Napriek tomu nemáš ani chuť, ani ochotu bojovať?“ Namiesto ofenzívy (výpadu) – defenzíva (ústup). Bránime sa, uzatvárame sa do seba. Vytvárame si ilúziu o tom, že sme lepší, než tí druhí, ale vťahujeme si to pod svoj pancier – zrohovatený pancier kože, najmä v lakti a kolenách. Ak si postihnutý lupienkou, chceš isto niečo zmeniť a presadiť sa lakťami, no nikdy nenájdeš silu pravdivo vyjadriť svoj názor a realizovať ho.

Takže Martinka kúpila Ľanový olej a Zinok a idem sa vnútorne dávať do poriadku. Čajíky doma mám a už sú aj bylinky v záhradke. Takisto si čistím krv  chlorofylom obsiahnutým v zelených nápojoch, ktoré si už mixujem. Zvládla som artritídu, zvládnem aj psoriázu a idem si vstupovať do seba 😉

Zdroj: http://www.vitalne.sk/category/zdravie/

Podobné články nájdete tu: Ochorenia, psychosomatika a liečba

4 replies on “Lupienka-Psoriáza…”

Môj manžel má psoriázu vo vlasoch na temene. To znamená že sa uzatvára pred niečím vyšším,napr. univerzom, ked to je na vrchu hlavy? Priebojný teda nie je, skôr flegmatický. Stále sa mu to opakuje a lekárka vraví že sa to nedá celkom vyliečiť. Kedže je to vo vlasoch nemôže ani vyskúšať rôzne maste, ale skúsime zinok.

Páči sa mi

Podľa Dahlkeho vlasy sú symbolom slobody a moci. Na koži sa vždy prejavý duševné strádanie, lebo pečeň je orgánom duše. Každá choroba je vyliečiteľná. Dôležitá je viera v seba, nájsť k sebe cestu lásky a miľovať sa ako nás miľuje Boh. Lupienka sa objaví nečakane, niečo mu narúša jeho slobodu a nemá síl to uskutočňovať. Chýba mu akýsi nadhľad nad vecou, či iný pohlad. Nech obráti zrak do seba, do svojho vnútra a uvedomí si, že tam je tá úžasná bytosť, ktorá ho má rada, tam je jeho skutočné nesmrteľné ja.
Teda mal by zmeniť prístup k sebe a nech začne viac tvoriť, robiť veci, ktoré ho tešia a napĺňajú. Nech si splní nejaký detský sen, určite ich mal veľa. 😉

V prvom rade pri každom ochorení je vhodné dať do poriadku vnútro. Ja som začala s ľanovým olejom a zinkom. Olej sa má miešať so syrmi, jogurtom, či zeleninou, lebo na lačný žalúdok sa nemá jesť. V takomto stave sa ho málo rozloží v krvy a neočistí ju.
Vhodné sú aj očistné čaje na pečeň a hrubé črevo.

Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.