Kategórie
Duchovné učenie

Cesta k probuzení ducha

Ježíš Kristus hovořil o “slabém těle”. Dnešní lidé však tento výraz nechápou správně.

Tato slova ve skutečnosti mají vyjádřit skutečnost, že činnost ducha je bržděna hmotným tělem. Duch je jakýmsi hnacím motorem lidského života. Všechny jeho projevy a síly si člověk ani nedokáže představit. Mnoho lidí není ochotno uvěřit v existenci ducha. To je také příčinou, proč se nechávají ovládat hmotnou smyslností, poživačností a žádostmi všeho druhu. Chce-li člověk vědomě vstoupit na cestu za poznáním, musí se stát pánem těchto nepřátel, kteří jej brzdí v jeho pokroku. Ať jde jakoukoli cestou za poznáním, neobejde se bez kontroly myšlenek a představ, slov i skutků, neobejde se bez pomoci vyšších bytostí. Člověk s pevným rozhodnutím nastoupit duchovní cestu a pokračovat po ní až k poznání podstaty života, by si měl často připomínat následující myšlenky:

 Nejvyšší inteligence je tvůrcem a dárcem veškerého života.

Duchovní cesta bezpodmínečně vyžaduje zkvalitnění v oblasti vztahu k ostatním lidem i všemu živému. Ukázněnost znamená, že člověk je schopen vzdát se svých osobních přání, je spokojen s tím, co mu Tvůrce poskytuje. Člověk by měl být vděčen za každý den života, měl by žít život radostně, s vyrovnanou myslí a nenechávat se deprimovat či strhávat svými starými návyky. Také strava hraje svoji roli v otázce duchovního vývoje. Lidé se nemusí živit jen těly ostatních zvířat, celá příroda nabízí škálu nejrůznějších rostlinných potravin, bohatých životní energií.

Každý by měl ve svém životě rozdávat radost, harmonii a mír. Pokud přijmete uvedené myšlenky, budete kráčet po světlé cestě. Vaše vědomí se bude prohlubovat a vaše intuice vám bude přinášet nové impulsy na cestě duchovního růstu.

Bez dostatečné vytrvalosti, píle a důvěry v úspěch nemůže člověk projít duchovní cestu, která přináší boj se sebou samým, se svými zlozvyky i ustrnulými názory. Není třeba se však obávat. Kdo nezačne, nemůže nic získat a nikdy, dosáhnout cíle. Každému, kdo upřímně hledá a volí správnou cestu, je vždy dáno tolik síly, aby mohl pokračovat dál, i když jeho uklouznutí mohou být častá. Vstaňte proto a pokračujte v cestě. Připomínejte si okamžiky ze života Ježíše Krista. V poušti, v plném žáru slunce s tělem oslabeným askezí, dokázal odolávat pokušiteli. Spatřil jasnovidně na hoře Olivetské to, co ho očekává, ale vytrval ve svém údělu. Zesláblé tělo bylo posilováno Božími posly tak, aby mohl splnit nejvyšší vůli a zbloudilému lidstvu otevřel cestu k návratu.

Člověk na své pouti k Bohu bude stále víc zažívat pocit’vnitřní blaženosti, který se pro něj stane pobídkou k další pouti. Článek poznání po článku se bude spojovat v řetěz vesmírné lásky, objímající a posilující všechny poctivé duše na cestě k prameni věčné Pravdy.

Z knihy ODKUD PŘICHÁZÍME, PROČ ŽIJEME, KAM SE VRACÍME Gisela Weidner

2 replies on “Cesta k probuzení ducha”

Článek poznání po článku se bude spojovat v řetěz vesmírné lásky, objímající a posilující všechny poctivé duše na cestě k prameni věčné Pravdy. – To sa podobá na stránky, ktoré sa zaoberajú sebarozvojom v duchovnom svete teda mám na mysli aj ezoteriku. Vďaka týmto článkom poznania, odkrývame to, čo nám bolo dané – semienka s odvahou vyrástli do krásy kvetov a teraz je ich plná lúka. 😉

Ďakujem Martinka za článok a prajem Ti krásny a úspešný deň. 😎

Páči sa mi

Máš pravdu, pochádza to zo stránky vesmírny lide, kde je celá kniha uvedená. Veľa ľudí sa začalo seba rozvojom zaoberať a je úžasné ak natrafíš na myšlienky, ktoré cítiš a vnímaš rovnako ako niekto iný, ktorý ich s otvoreným srdcom opisuje.

Aj tebe pokojný a naplnený zvyšok dňa želám. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.