Kategórie
Numerológia a Astrológia

Retrogradita…

Když sedíme v rychlíku a předjíždíme pomalu jedoucí vlak, máme dojem, jakoby pomalejší vlak jel nazpět, ikdyž víme, že to není pravda.

Protože astrologie vychází při sledování sluneční soustavy z geocentrického pohledu (pohledu ze Země) a stává se, že se planety vůči Zemi pohybují rychleji nebo pomaleji, může tak dojít k podobné situaci, kdy se planeta po určitou dobu pohybuje jakoby proti směru a jedná se o tzv. retrográdní (zpětný) pohyb planety.

Slunce a Luna nemůžou být nikdy retrográdní.

Ne všichni lidé mají ve svém horoskopu retrográdní planety, je jich však více, než by se dalo čekat. Průzkumy ukázaly, že přibližně devadesát dva procent světové populace má alespoň jednu retrográdní planetu a výjimkou nejsou ani tři a více.
Při retrográdní planetě se jeví, jakoby část této síly byla ztracena. Retrograditou planety je možno lépe pochopit problémy osobnosti, protože ukazují na oblasti, ve kterých se teprve za delší dobu dosáhne rovnováhy. Do té doby může retrográdní planeta silně brzdit pozitivní možnosti daného člověka.
 

Retrogradita a duchovní růst

Tím nejúžasnějším na retrográdních planetách je, že přes všechny potíže, které člověk kvůli nim v osobním životě zakouší, jsou duchovními klíči k vyřešení karmy myšlenkových entit. Všichni prožíváme podvojnost v identitě. Část nás samých je “já”, zatímco jiná část – část týkající toho, co nás společnost, tradice a rodiče naučili -je “ne-já”. Díky učení a touze po přijetí v očích vnějšího světa, je tato “ne-já” identita u většiny lidí velmi silná. Tato skutečnost způsobuje váhavost, strach a útlum, ale také téměř svádí a povzbuzuje “já” identitu k sebevyjádření.

V okamžiku, kdy člověk u sebe tyto dvě části rozpozná, a naučí se rozlišovat vše, co ze své “já” identity za účelem vytvoření “ne-já” identity, slevil, udělal první krok k pochopení své pravé kosmické podstaty.

Lidé s retrográdními planetami mají větší schopnost u sebe tyto rozdíly uvidět, protože se k “já” identitě dostávají prostřednictvím introspekce, kterou s sebou retrográdní planety (způsobem daným tím, jakou oblast daná planeta nebo dům představují) přinášejí. Vnější svět tradice a povrchu má zároveň problémy této domnělé “černé ovci” porozumět, protože tento člověk zastává odlišné ideje a filozofie. Také však existuje sotva někdo, s kým se retrográdní člověk setká, kdo by mu tajně (svou, “já” identitou) nezáviděl, že se vymanil z “ne-já” života.

Prostřednictvím retrográdních planet se tak člověk může posléze – pomocí ohromného sebe-vědomí, které se vynoří ve chvíli, kdy silné vibrace “ne-já” identity přestanou mít vliv na jeho život – stát svým vlastním guruem.

Zdroj: Martin Schulman (Karmická astrologie)
 
Viac o Retrogradite nájdete tu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.